Skocz do zawartości

Oświetlenie led do mojego akwa.


guziguzowski

Rekomendowane odpowiedzi

Ja na TC420 na lato mam od 5 rano przez cały dzień 3% WFS i od 18:00 do 20 rozjaśnia się do 100%, dalej do 23:30 na 100%, poczym do 24 gaśnie, ustępując miejsca aktynice na 1%, świecącej do 5 rano.

Z kolorami na razie nie cuduję i mam wszystkie wygaszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zrobiłem ustawienia swojego światełka białe+RGB na tc420 i mam pytanie? czy jak  od 22:30 na każdym z 4 kanałów ustawione 0% to światło powinno zgasnąć?. Kanały 1-2-4 są ustawione na 0% a na  kanale 3 wiadomo blue nocne od 22:30 na 10% do 24:00  0% i powinno zgasnąć a  się świeci. Sterownik nie wyłącza wszystko, podpięte według zaleceń egon44 białe+rgb żadnych przepięć itd.. czy coś źle robię. A i tak na marginesie, jak usuwać wgrane ustawienia z tc420

Edytowane przez guziguzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem ekspertem od światła ale z pewnością masz coś źle zrobione. Mam na tym samym sterowniku zajęte 4 kanały i gdy jest 0% to nic nie świeci. Spróbuj zrobić nowe ustawienia i wgrać je, tych starych nie musisz usuwać, jak wyślesz nowe do sterownika to już na nich będzie pracował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, czy masz podłączoną lampę, czy nie. Zero, to zero. Jak masz na wszystkich 5 kanałach 0, bo TC420 jest 5 kanałowy, to nie powinno dawać prądu.

Odłącz lampę, ustaw wszystkie kanały na 0%, ale sterownik włączony i sprawdź multimetrem napięcie pomiędzy plusem, a każdym z 5 kanałów z osobna. Jak będzie 0, tzn. masz przebicie na lampie, np z jakiejś obudowy czy czegoś, nie wiem. 

Sprawdź przede wszystkim synchronizację czasu z realnym - może sterownik ci z innej godziny świeci, dlatego jest jasno.

Kasować programów się nie da. A szkoda.

Po prostu jak któregoś nie chcesz, to go usuwasz na kompie, a kiedyś jak zrobisz nowy program, to się nadpisze w takiej kolejności, jak masz na liście w kompie.

Daj znać, jak ci poszło z testem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, ale teraz zrobił mi się problem musiałem wylać wodę wyjąć kamienie itd. No wszystko od nowa jakieś 4-5mm na lewą stronę poziom wody był nie równy, a ustawiałem i różnica na poziomicy była może z 1-2mm pęcherzyk był w środku no z 1-2mm na lewo. Woda jednak pokazała odchył niby nic ale mnie to tak wkurza jak nierówno jest. Za nić nie mogę wypoziomować akwarium a nurzką tak nie ufam 

Edytowane przez guziguzowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.