Skocz do zawartości

Pompy Jebao DCP/DCQ i TSP


bojack

Rekomendowane odpowiedzi

Szczerze to nie wiem od czego zależy rodzaj sterownika. Być może te z wyświetlaczem są nowsze, ale nie mam pewności. Który by nie był sterownik to i tak regulacja jest podobna. Mając 10 stopni regulacji można sobie odpowiednio dobrać moc pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, SlavekG napisał:

Szczerze to nie wiem od czego zależy rodzaj sterownika. Być może te z wyświetlaczem są nowsze, ale nie mam pewności. Który by nie był sterownik to i tak regulacja jest podobna. Mając 10 stopni regulacji można sobie odpowiednio dobrać moc pompy.

Z zdjęcia wygląda to jakby ten sterownik bez wyświetlacza był wykonany dużo lepiej 😕 Wydaje mi się natomiast, że przy 20000l/h przydałaby się bardziej płynna regulacja. Tym bardziej, że zamierzam to uruchomić w 300l na początek.

Cały czas kusi mnie spróbować tą pompę TSP, ale martwi mnie, czy nie będzie głośna. Chyba bez zakupu i próby na własnej skórze się nie obędzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SlavekG napisał:

Pompa TSP jak już pisałem wcześniej, dedykowana jest do oczek wodnych.

Wiesz jak jest, pompy do c.o. tez nie są przeznaczone do akwarystyki, a jednak spełniają swoje funkcje również tutaj. Dlatego szukam jakiegoś sensownego porównania tych pomp, bo różnica w cenie pozwoli zakupić pozostałe materiały do filtra. Dodatkowo pompa do oczka może okazać się bardziej wytrzymała. Chociaż zakładam, że budowa samej pompy będzie identyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jak jest, pompy do c.o. tez nie są przeznaczone do akwarystyki, a jednak spełniają swoje funkcje również tutaj. Dlatego szukam jakiegoś sensownego porównania tych pomp, bo różnica w cenie pozwoli zakupić pozostałe materiały do filtra. Dodatkowo pompa do oczka może okazać się bardziej wytrzymała. Chociaż zakładam, że budowa samej pompy będzie identyczna.
...ale jednak pompa do c. o. jest przewidziana do montażu wewnątrz budynku. W oczku w ogrodzie nikomu nie będzie przeszkadzać, że pompa jest głośna czy gdzieś tam trochę sobie z niej kapie. Weź to pod uwagę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bartek_De napisał:

...ale jednak pompa do c. o. jest przewidziana do montażu wewnątrz budynku. W oczku w ogrodzie nikomu nie będzie przeszkadzać, że pompa jest głośna czy gdzieś tam trochę sobie z niej kapie. Weź to pod uwagę.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Masz rację, jednak producent nie podaje wprost, że pompa jest do pracy w oczkach wodnych / stawach. Wręcz przeciwnie, jest informacja, że nadaje się do pracy z wodą morską. O przecieki bym się raczej nie martwił, bo to dyskwalifikuje taką pompę w każdym środowisku. Bardziej martwię się o hałas. Jakaś różnica w konstrukcji musi jednak być, bo TSP o tym samy przepływie według producenta zużyje 10W więcej i podniesie wodę o metr wyżej. Zdecyduję się jednak na DCP, bo szkoda byłoby schować taką pompę do szafki i nie używać gdyby okazało się, że jednak TSP będzie "lipna". Panowie dziękuję za wszystkie bardzo cenne odpowiedzi.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, skoro jest dedykowana do oczek wodnych, to może być przystosowana do tzw. brudnej wody.

W oczkach mogą być liście i inne śmieci i nie wszystkie da się odfiltrować. Wtedy konstrukcja wirnika może się różnić.

Pompy DCP na 100% są tylko do czystej wody, więc do oczek się nie nadają.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie, skoro jest dedykowana do oczek wodnych, to może być przystosowana do tzw. brudnej wody.
W oczkach mogą być liście i inne śmieci i nie wszystkie da się odfiltrować. Wtedy konstrukcja wirnika może się różnić.
Pompy DCP na 100% są tylko do czystej wody, więc do oczek się nie nadają.
Tak, masz rację. W opisach tych pomp jest zaznaczone, że może pracować w wodzie brudnej. Jest w stanie przepompować zanieczyszczenia stałe wielkości 10mm.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.