Skocz do zawartości

Filtracja w akwarium 240l


kriskris

Rekomendowane odpowiedzi

To się dołączę - zawsze i wszędzie słyszę, że kubelkowi raczej powinien towarzyszyć drugi filtr, dla bezpieczeństwa. Ja u siebie (240l) mam kubełek eheima 2275 i wewnętrznego mechanika z gąbką. W akwarium mam.....wirówkę, jak nie pokombinuję z wlotami/wylotami, to i tak fafrocle latają radośnie i omijają zasys. Też myslałem o samym kubełku, nie próbowałem - brakło mi odwagi, może irracjonalnie ? Jak myślicie - da się w stosunkowo małym zbiorniku filtrację ogarnąć tylko mocnym kubełkiem z prafiltrem ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi filtr w jakim celu? Do Eheima 2275 daj prefiltr Eheim na zasys i to wystarczy.

12 minut temu, tomaszzt napisał:

 Jak myślicie - da się w stosunkowo małym zbiorniku filtrację ogarnąć tylko mocnym kubełkiem z prafiltrem ?!

Zobacz post 12 - taką filtrację mam w 240L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, tomaszzt napisał:

Jak myślicie - da się w stosunkowo małym zbiorniku filtrację ogarnąć tylko mocnym kubełkiem z prafiltrem ?!

Spokojnie da się. Ale nie zawsze to zależy od samego kubełka. Nie ma złotej zasady. Wygląd wody będzie odpowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poddebniakk dołóż stówę i kup z kontrolerem, Jebao na przykład. Nie bedziesz żałował. Do Twojego baniaka wystarczy ten https://allegro.pl/oferta/jebao-sow-4-4000l-h-cyrkulator-z-kontrolerem-8176398755?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wspomniany Eheim 2275 + Aquaszut 750(głowica z gąbką) i mam problem z "wirowaniem" wody. Jak kiedyś włozyłem falownik zamiast tego aquaszuta, to dopiero zobaczyłem tornado. Mimo, że parametry mam niemal wzorcowe (niemal bo NO3-30, w kranie dochodzące do 20). To nie jest tak, Panowie, że falownik to przyrząd do "grubszych imprez" na zbiorniki ok. 2 metrów długości ? Ja nie mogę sobie poradzić ze zbyt mocną cyrkulacją, teraz na wylocie kubełka mam deszczownię i jest trochę lepiej. Myślałem o rezygnacji z tego wewn. mechanika, ale trochę się boję, że mi i biologia i mechaniczna filtracja trochę siądzie....?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest wspomniany Eheim 2275 + Aquaszut 750(głowica z gąbką) i mam problem z "wirowaniem" wody. Jak kiedyś włozyłem falownik zamiast tego aquaszuta, to dopiero zobaczyłem tornado. Mimo, że parametry mam niemal wzorcowe (niemal bo NO3-30, w kranie dochodzące do 20). To nie jest tak, Panowie, że falownik to przyrząd do "grubszych imprez" na zbiorniki ok. 2 metrów długości ? Ja nie mogę sobie poradzić ze zbyt mocną cyrkulacją, teraz na wylocie kubełka mam deszczownię i jest trochę lepiej. Myślałem o rezygnacji z tego wewn. mechanika, ale trochę się boję, że mi i biologia i mechaniczna filtracja trochę siądzie....?!
A jaki tam falownik dałeś? I jak bardzo, albo nie bardzo, zagruzowany baniak?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.