Skocz do zawartości

Skąd brać serpentynit do akwarium ?


Daniel00

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Oni mają w ofercie. Ale weź pod uwagę , że takie firmy nie pracowały ostatnio i różnie moze być.:

http://www.budrom.bai.pl/galeria,1-galeria_kamieni.html

Jutro jadę do Bełchatowa to się tam wybiorę 👍

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w tej firmie okazało się przy okazji ,że to jest  4min jazdy od miejsca gdzie byłem. Niestety nie mieli teraz serpentynitu ,ale kupiłem trzy worki (75 kg) czegoś takiego. Wykorzystam pewnie nie więcej niż połowe.

P_20200427_171949.jpg

P_20200427_172121.jpg

P_20200427_172156.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się ,że do prelmutów i saulosi będzie to fajnie wyglądać i ryby  będą dobrze widoczne(W wodzie ten kamień jest trochę ciemniejszy). To ,że widoczne to lepiej w sumie dla mnie. Dla samic już trochę mniej.  

Edytowane przez Daniel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2020 o 16:05, Daniel00 napisał:

Chyba że są sposoby  jakoś zrobić samemu tło zwykłe płaskie ,które może być w wodzie ?

Oczywiście jest na to sposób ale wymaga trochę zdolności sam nie podołałem kiedyś w akwa 80l, bierzesz styropian wytapiasz w nim kształty rozpuszczalnikiem nitro po czym szpachlujesz odpowiednim gipsem z atestem i malujesz farbami z atestem odpowiednimi, jest trochę roboty ale jak pisałem wcześniej mi nie wyszło to za ładnie trzeba mieć jednak jakieś zdolności 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Koral1989 napisał:

Oczywiście jest na to sposób ale wymaga trochę zdolności sam nie podołałem kiedyś w akwa 80l, bierzesz styropian wytapiasz w nim kształty rozpuszczalnikiem nitro po czym szpachlujesz odpowiednim gipsem z atestem i malujesz farbami z atestem odpowiednimi, jest trochę roboty ale jak pisałem wcześniej mi nie wyszło to za ładnie trzeba mieć jednak jakieś zdolności

Nie zależy mi jakoś bardzo na tle strukturalnym może być płaskie. Zależy mi na zakryciu szyby czymś od środka akwarium. Tylko nie wiem co to by miało być i czy jest jakaś farba czy spray ,którym można to pomalować  np na czarno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Daniel00 napisał:

Nie zależy mi jakoś bardzo na tle strukturalnym może być płaskie. Zależy mi na zakryciu szyby czymś od środka akwarium. Tylko nie wiem co to by miało być i czy jest jakaś farba czy spray ,którym można to pomalować  np na czarno

Można takie coś ale sam nie sprawdzałem jak się zachowuje w środku akwarium mam na zewnątrz naklejone już 4 lata i nic się nie dzieję... https://allegro.pl/oferta/niebieskie-tlo-akwarystyczne-do-akwarium-100cm-8987994850?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.