Skocz do zawartości

120 cm panorama mcsayan - topic wydzielony


mars

Rekomendowane odpowiedzi

A ja bym Redów nie wpuścił. Mamy tu do dyspozycji mniej, niż 200l. A jak duże, albo masywne, rosną Redy. Podobnie jest z greshakei. Mam oba te gatunki i nie wyobrażam sobie ich w takim zbiorniku. U mnie pływają w 150cm, ale gdyby tylko była możliwość, zmieniłbym akwa na większe, bo to wydaje się być ciasne.


Skłaniałbym się raczej pod jednogatunkowe z Saulosi, może Saulosi + rdzawe. Demasoni.... małe rozmiarem, ale wielkie duchem :D zważając na ich temperament zastanawiałbym się, ale jeśli koledzy, które te ryby mają, proponują do Ciebie, to ok :P

tak sobie myślę, że nie dając tła strukturalnego jeżeli nie przesadzę z ilością kamieni to chyba jednak nie będzie jakiejś dużej różnicy pomiędzy moją panoramą a klasycznym 120x40x50...


p.s. dzisiaj na giełdzie pogadałem ze sprzedawcą, który stwierdził, że Damasonów z Redami na początku to w gołe nie będzie widać w takim baniaku i on jednak dołozyłby do tego yellow...:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak podoba Wam się zestawienie: Demasoni + Labidochromis honghi??


albo zestawienie: solousi + rdzawy + L.sp.mamba?

wizualnie wydaje mi się ono ciekawsze niż solousi+rdzawy+yellow...


po wczorajszej wizycie na giełdzie zastanawiam się, czy nie zamienić panoramy na klasyczne prostokątne 120x40x50 , a w takim od biedy może ten drugi zestaw już by dał radę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem panoramy i żałuję, więc ja osobiście polecę Ci akwa proste, zwłaszcza przy takich rozmiarach zbiornika :wink:


Pierwszy zestaw, tzn Hongi i Demasony ma u siebie Sabotage, chyba w takim akwa, o ile dobrze pamiętam. Ja mam wątpliwości co do Hongi w 240l, ale sabotage pisze, że jest ok. A skoro ma te ryby, to musi coś wiedzieć

:twisted:


Co do drugiego zestawu... może da radę, choć nie wiem, czy nie za mało dla tego konkretnego zestawienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wątpliwości co do Hongi w 240l.


Hongi nie dorastaja do dużych rozmiarów, temperament mają podobny do demasoni i dietę również, spokojnie może być.

Kiedyś hongi miałem w 160 l i spokojnie dawały radę oczywiście to była końcówka lat 90 więc wtedy mało kto miał 2240l akwaria ale naprawde nie miałem z nimi problemu a były razem z Saulosi, natomiast nie polecam łączenia hongi z saulosi, jednak z demasoni spokojnie może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem panoramy i żałuję, więc ja osobiście polecę Ci akwa proste, zwłaszcza przy takich rozmiarach zbiornika :wink:
mnie tez doprowadza do szału, zwłaszcza, jak chcę z bliska przyjrzec się czemuś, co dzieje sie w kącie akwarium... a jak wczorsj xopbsczyłem, że akwa 120x40x50 kosztuje na giełdzie z pokrywą 400 zeta, to sie naprawde zaczałem zastanawiać... muszę jeszcze z żoną obgadać...:-)


Pierwszy zestaw, tzn Hongi i Demasony ma u siebie Sabotage, chyba w takim akwa, o ile dobrze pamiętam. Ja mam wątpliwości co do Hongi w 240l, ale sabotage pisze, że jest ok. A skoro ma te ryby, to musi coś wiedzieć

:twisted:


Co do drugiego zestawu... może da radę, choć nie wiem, czy nie za mało dla tego konkretnego zestawienia...

piszą, ża na 240l i 120 cm 3 nieagresywne gatunki powinny dac radę, więc może jakoś by to było...

dla mnie to i tak cały czas jeszcze dywagacje, bo do zarybienia mam jeszcze trochę czasu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akwa, to 400zł to nie jest jakiś szok cenowy :wink: możesz znaleźć poniżej 350zł z pokrywą :P wystarczy poszukać. Pierwsza lepsza oferta z allegro, szukałem...2 sekundy:

http://allegro.pl/item336139856_akwariu ... ratis.html


Co do panoramy, to mnie drażni fakt utraty litrów- w moi przypadku 50l. A 50l piechotą nie chodzi :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akwa, to 400zł to nie jest jakiś szok cenowy :wink: możesz znaleźć poniżej 350zł z pokrywą :P wystarczy poszukać. Pierwsza lepsza oferta z allegro, szukałem...2 sekundy:

http://allegro.pl/item336139856_akwariu ... ratis.html

yhy... z wysyłką w sam raz też 400 wyjdzie...:-P dla mnie szok cenowy polega na tym, że to ten rząd wielkości, bo z tego co pamiętam pare lat temu sporo więcej płaciłem,,,


Co do panoramy, to mnie drażni fakt utraty litrów- w moi przypadku 50l. A 50l piechotą nie chodzi :twisted:
jedno i drugie drażni... niestety nie jestem w stanie wygospodarować więcej miejsca niz na 120 cm długości... przynajmiej dopóki nie zmienię mieszkania na dom...:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wysyłką tak, ale jak byś poszukał czegoś w swojej okolicy, akurat może wyjść taniej. A już offtopowo, to ja bym kupił same szkło, a pokrywę zrobił sam :D


Jeśli nie możesz mieć dłuższego zbiornika, to pokombinuj na głębokość i wysokość, np 120x50x50 lub wyższe. Nie dość, że więcej litrów to i efekt wizualny lepszy. W tej opcji wchodzi już pełną parą pokrywa samoróbka :D bo oryginałów nie ma na takie wymiary :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.