Skocz do zawartości

Malawi mix Greghora, 180x60x60


greghor

Rekomendowane odpowiedzi

Super relacja. U mnie nie udało się utrzymać dwóch samców cynotilapii, może dlatego że nie było samic, mocniejszy samiec skupił się na słabszym i zabił go. Można prosić o zdjęcie całego szkła?

Edytowane przez darianus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super to już teraz wygląda.
Mam takie same wymiary ale moje akwa wygląda na mniejsze. Ale może to kwestia wielkości ryb, zwłaszcza Mdok. Moje samce mają na oko 16-17 cm.
Pisałeś coś o różowych ustach u Mdok. U mnie wszystkie samce mają takie, z czego dominujący ma najbardziej wydatne i też najbardziej różowe.
Z kolei wśród samic ten róż jest słabo widoczny, poza jedną samicą, agresywniejszą od pozostałych, nie ona jedna podchodzi do tarła - 2 inne też i też mają lekki róż, 2 u których tarła nie widziałem mają usta całkowicie białe.
Twoja teoria, że ten róż może być wyznacznikiem miejsca w hierarchii zdaje się być prawdopodobna :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tym razem kilka słów na temat życia nie "w" , a "na" akwarium. Przygarnęliśmy do domu nowego zwierzaka - kocura Ernesta. Po jakimś tygodniu bardzo zainteresiwal się akwarium, a zwłaszcza tym co w nim pływa. Od góry się nie dostanie - plexi o grubości 10mm, a otwory do karmienia zasłonięte lampą Led. Niestety Ernest jak widać atakuje szyby. Czy coś im grozi od jego pazurów? Chodzi mi o zarysowania itp. Jak myślicie - czy to zainteresowanie mu przejdzie, kiedy się zorientuje, że posiłku z tego nie będzie🤔😀

IMG_20210927_212756.jpg

IMG_20210927_212752.jpg

  • Lubię to 5
  • Zmieszany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że nie masz się czym martwić. Moje koty też interesują się rybami ale żeby porysowały pazurami szybę musiały by robić to z dużym naciskiem i drapać cały czas. Moim zdaniem mają za słabe pazurki, gdyby to był pies to wtedy bym się mógł zacząć martwić...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, greghor napisał:

Chodzi mi o zarysowania itp. Jak myślicie - czy to zainteresowanie mu przejdzie, kiedy się zorientuje, że posiłku z tego nie będzie🤔😀

Mojemu kotu przeszło jak zmieniłem akwarium na większe :D :P Polecam!

A tak na poważnie, to na starym akwarium często przesiadywał, a nowe go jakoś nie interesuje. Na starym mial nawet taka akcję, że jak zobaczył karmienie to wskakiwał na pokrywę i patrzył przez otwór jak ryby jedzą. Nigdy nie zrobił krzywdy żadnej rybie, a tym bardziej rys na szybie więc o to bym się nie martwił. Jeżeli nie ma ryzyka, że wpadnie do środka i przewrócił jakaś dekorację, to dałbym mu się dalej bawić. Prędzej, czy później mu się znudzi.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Robson79 napisał:

Myślę że nie masz się czym martwić. Moje koty też interesują się rybami ale żeby porysowały pazurami szybę musiały by robić to z dużym naciskiem i drapać cały czas. Moim zdaniem mają za słabe pazurki, gdyby to był pies to wtedy bym się mógł zacząć martwić...

Jeśli chodzi o psa, to akwarium nie jest on zupełnie zainteresowany. Co innego kotem. Na przykład uwielbia jego pokarm. Po pół roku, w ciągu jednego dnia nauczył się też wchodzić na poddasze, choć wcześniej na maxa go to przerażało. Poza tym pies to sznaucer miniaturowy, nawet jakby chciał, to dla akwarium nie jest zagrożeniem. 

@bojack to już jest to większe, docelowe akwarium. Większego mi nie trzeba😁. Okrągłe otwór do karmienia (średnica około 10cm) zostawiłem na moment otwarty, to kocur za moment już z niego pił. Wsadził pyszczek, to włoży i łapę, na pewno będę na to uważał. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moja kotka obserwowała jak ja karmię ryby z ręki, wiedziała jak się odsuwa pokrywę. Gdy kotka grzebała przy odpowiednim rogu akwarium ryby myślały że będzie pora karmienia. No i była. Największe egzemplarze zjadała regularnie.

Nigdy nie zbliżała się do akwarium w mojej obecności. 

Kot to drapieżnik i on czuje  że musi polować. Jak znajdzie sposób aby mieć dostęp do ryb to zrobi swoje. 

Moja  kotka łapała z nudów jaskółki, jeżyki, gołębie i kilka razy przyniosła żywe białe myszki. Pewnie od sąsiada jakiegoś :)

A jak zrobi kilka małych rysek to przymknij na to oko, bo w końcu chciałeś mieć kota :) To nie jego wina:)

Weź kota, pokaż mu z bliska ryby, pogadaj, poopowiadaj. Może to zaspokoi jego ciekawość. Koty głupie nie są :) 

albo jakies legowisko obok akwarium? Będzie oglądać ryby ale może zrezygnuje z drapania i wskakiwania na akwarium? 

Może kup że dwie  papużki faliste? Odczepi się od rybek :)

A akwarium czadowe i jeszcze z kotem na górze. Piękne. Nie każdy ma taką dekorację :) ( uwielbiam koty) 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.