Skocz do zawartości

180x65x60 redukcja dylemat


Pumba

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w trakcie redukcji u siebie w zbiorniku i mam pewien dylemat.

Obecnie mam 

Metraclima fainzilberi maison reef 2+5 

Metraclima zebra Gold kawanga 3 +4 lub 2+6 

Chindongo Saulosi 3+ 5

Pseudotropheus acei 1+5 lub 2+4

 

Dylemat mam taki że nie wiem w jakich haremach ich zostawić.

1. Metraclima fainzilberi maison reef myslalem zostawić 1 samca tego, który jest w tym momencie mniej agresywny.

2. Metraclima zebra Gold kawanga zostawić 2 samce czy zostawić 1 ? 

3. Chindongo Saulosi tutaj to w ogóle dylemat czy 1 samca zostawić czy dwóch żeby agresja rozlozyła się trochę i nie zameczył samic. Trzeci najmniejszy zdominowany wyglada na najladniejszego :d 

 

4. Pseudotropheus acei tutaj to w ogóle zastanawiam się czy zostawić czy wymienić na Labidochromis perlmutt

 

Pomożecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Pumba napisał:

Metraclima fainzilberi maison reef 2+5 

Na pewno jeden samiec samiczki zostawiłbym

32 minuty temu, Pumba napisał:

Metraclima zebra Gold kawanga 3 +4 lub 2+6 

Jeden samiec bo inne samce będą szaro-bure jak samiczki. Miałem trzy samczyki i wiem jak to wygląda. Samiczek zostawiłbym 3/4

33 minuty temu, Pumba napisał:

Chindongo Saulosi 3+ 5

zostawiłbym wszystko

34 minuty temu, Pumba napisał:

Pseudotropheus acei 1+5 lub 2+4

Nie ruszałbym wcale jeżeli będziesz miał dwa samce nie będzie nic się działo. A po za tym ryby wypełniają górne partie zbiornika.

Masz obsadę całkiem [odobną do mojej sprzed kilku lat. Tylko ja miałem Luwino Reff, M msobo Magunga, M kawanga i P acei. Uważam że to jest jedna z najpiękniejszych obsad. A Twoja całkiem podobna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, jak przypuszczałem, aranżacja minimalistyczna. Bliżej jej do non mbuny. Albo zredukujesz obsadę, albo dodasz co najmniej drugie tyle kamieni. Wtedy redukcja może być mocno ograniczona. Pyszczaki generalnie są mocno terytorialne. Groty, skały, wszelkiego rodzaju zakamarki tworzą ich terytorium. Im mniej jest kamieni, tym trudniej im wyznaczyć terytorium. Najgorzej jest, gdy samce muszą na siebie patrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.