Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, Robson79 napisał:

Dodam jeszcze, że to podłoże nie nadaje się do pyszczaków gdyż mogą kaleczyc sobie pyszczki o ostre krawędzie. Dodatkowo ciężko będzie utrzymać je w czystości... 

Robson79 masz na myśli żwir? Ja w sklepie chciałem kupić piasek ale gość powiedział że ciężko będzie utrzymać czystość i żeby brać żwirek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pozner napisał:

A może sama woda ma w sobie dużo żelaza? Napisałeś, że mieszkasz na wsi, więc jeśli to jest woda ze studni, to może być mocno zażelaziona. Nie wiem, czy możliwe jest wtedy osadzanie tego żelaza na kamieniach, ale może? Nie sądzę, żeby to kamień oddawał żelazo, tym bardziej, że masz te kamienie z koryta rzeki. 

Mieszkam w mieście, woda z wodociągów. Bielsko Biała. Już zaktualizowałem swoje dane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Marx76 napisał:

Robson79 masz na myśli żwir? Ja w sklepie chciałem kupić piasek ale gość powiedział że ciężko będzie utrzymać czystość i żeby brać żwirek.

Dokładnie. Im grubszy żwir tym więcej nieczystości się w nim zbiera. Przy piasku filtracja zmiata odchody, które trafiają do filtra a w przypadku żwiru jak już coś do niego wpadnie to już tam zostaje i gnije. Do tego wziąłeś biały żwir a raczej kruszywo o które ryby będą kaleczyły pyski i do tego będzie porastał glonami... Nie będzie to estetycznie wyglądało. Oczywiście glony są pożądane w naszym biotopie ale niekoniecznie na podłożu...

Edytowane przez Robson79
  • Lubię to 4
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Robson79. Żwir, który wybrałeś to po pierwsze nie żwir a tłuczony bazalt. Jest ostry i bardzo dobrze kamufluje odchody w zbiorniku. Gorszego materiału na podłoże nie ma.
Podstawowy piasek kup w Castoramie . Do tego możesz dosypać kilka woreczków żwirku/piasku naturalnego aby zróżnicować strukturę. Ja tak dosypywałem bodajże z firmy Aquael Decor. Wyjdzie niedrogo a bardzo fajnie.

I nie słuchaj sprzedawców. Najmniej się brudzi "PIASEK" i tyle w temacie

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piachu to koledzy mają w 100% rację. Poza tym w odpowiednich warunkach możesz stworzyć w podłożu warunki dla bakterii beztlenowych (denitryfikacja). Zapoznaj się z tematem i wywal ten pseudo żwir.

Dla mnie kamienie są OK a ten z wtrąceniami białymi jest idealny. Ja ma takie wszystkie.

Edytowane przez miron.dmt
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, miron.dmt napisał:

Co do piachu to koledzy mają w 100% rację. Poza tym w odpowiednich warunkach możesz stworzyć w podłożu warunki dla bakterii beztlenowych (nitryfikacja). Zapoznaj się z tematem i wywal ten pseudo żwir.

Jeśli bakterie beztlenowe to denitryfikacja, za nitryfikację odpowiadają bakterie tlenowe, to te które są w podłożu i w mediach filtracyjnych.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.