Andrzej282 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Autor #21 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Przeglądam właśnie allegro i wodze że gąbka jako wkład też do tanich nie należy , stąd moje kolejne pytanie ile takiej gąbki potrzeba do wypełnienia tych dwóch modułów mówimy o ppi10 , 20, 30 Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
Loobo Opublikowano 21 Stycznia 2020 #22 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Ja już kilka gąbek zamówiłem na tej aliexpress i na nich uruchamiałem swojego kaseciaka, ze dwa HMFy i hydroponikę. Ta najgęstrza wydaje mi się że odpowiada 45ppi https://pl.aliexpress.com/item/32815539819.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27425c0fjfVb5p
Sprinciu Opublikowano 21 Stycznia 2020 #23 Opublikowano 21 Stycznia 2020 6 hours ago, Moralesq said: Tutaj pozwolę się nie zgodzić, bo konstrukcja tych nóżek jest przemyślana a regulacja bardzo wygodna, tylko trzeba je odpowiednio zamontować. Trzeba nawiercić otwory w spodzie szafki na wylot. Średnica tej okrągłej tulei, w której znajduje się śruba. Wkładasz nóżki w wywiercone otwory, na szafkę od razu stawiasz szkło, na szkło kładziesz poziomicę. Nóżki regulujesz kluczem od wewnątrz szafki, przez wywiercone otwory razem ze szkłem i poziomicą na nim. Bardzo dokładne rozwiązanie i wygodne. Pozdrawiam. Masz racje! jest taka regulacja! U mnie wjechały od razu zaślepki i nie zauważyłem tego 1
Andrzej282 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Autor #24 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Ma ktoś może linka do tych nóżek aquaela ciekawy jestem ile kosztują może sam się w nie zaopatrze, chociaż zastanawiam się nad usunięciem nóżek i postawieniem szafki na podkładzie pod panele Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
Andrzej282 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Autor #25 Opublikowano 21 Stycznia 2020 Czy po 1 arkuszu takiej gąbki tylko o różnej strukturze tzn 10, 20, 30 PPI wystarczy na ogarnięcie filtracji w 240l ?.Wiem że zadaje dużo pytań i dziękuję wszystkim którzy angażują się w moją sprawę. https://allegro.pl/oferta/gąbka-wklad-filtracyjny-50x50x3-20ppi-niebieska-e-8662676376?utm_medium=app_share&utm_source=facebook Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
Loobo Opublikowano 22 Stycznia 2020 #26 Opublikowano 22 Stycznia 2020 Powinno wystarczyć. Jeśli za jakiś czas zdecydujesz, że będziesz chciał mieć jeszcze bardziej klarowną wodę, to zmienisz tę ostatnią na 45ppi, ale moim zdaniem będzie ok
Andrzej282 Opublikowano 25 Stycznia 2020 Autor #27 Opublikowano 25 Stycznia 2020 Planuję kupić gąbki 20,30,45 PPI o wymiarach 25x25x5 i zastanawiam której stróktury powinienem kupić więcej czy może wszystkich po tyle samo i która gąbkę kłaść na wierzch a jaką na spód modułu biolodicznego i mechanicznego. Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
SlavekG Opublikowano 25 Stycznia 2020 #28 Opublikowano 25 Stycznia 2020 10 minut temu, Andrzej282 napisał: Planuję kupić gąbki 20,30,45 PPI o wymiarach 25x25x5 i zastanawiam której stróktury powinienem kupić więcej czy może wszystkich po tyle samo i która gąbkę kłaść na wierzch a jaką na spód modułu biolodicznego i mechanicznego. Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka 20 kup najwięcej, 45 najmniej. Rozumie że gąbki będziesz ciął w kostkę? Jeśli tak to kup gąbkę 2 - 2.5cm grubą i potnij w kostkę o boku 2-2.5cm Jeśli planujesz tego nie czyścić dłuższy czas to pomyśl o gąbkach 10,20,30 ppi
Andrzej282 Opublikowano 25 Stycznia 2020 Autor #29 Opublikowano 25 Stycznia 2020 Nie chciał bym tego czyścić za często ale chciał bym żeby woda była kryształowa jest na to jakiś złoty środek. Gąbki kupię 2,5 cm grube tylko pytanie jaką strukturę.Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka
przemo-h Opublikowano 25 Stycznia 2020 #30 Opublikowano 25 Stycznia 2020 30 minut temu, Andrzej282 napisał: Planuję kupić gąbki 20,30,45 PPI o wymiarach 25x25x5 i zastanawiam której stróktury powinienem kupić więcej czy może wszystkich po tyle samo i która gąbkę kłaść na wierzch a jaką na spód modułu biolodicznego i mechanicznego. Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka Nie rozumiem za bardzo tego podziału na moduł biologiczny i mechaniczny. Chcesz, żeby to funkcjonowało jak należy to nie rozdzielaj tego. Na tych gąbkach musi być syf, który będzie pożywką dla tej całej masy bakterii, która przerobi te odchody w NO3. Gąbka ma być gruba, to nie kaseciak. PPI 10 przy zasysie modułu, a jeśli chcesz koniecznie drobniejszą to daj przy samym zasysie pompy ppi 30. 4
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się