Skocz do zawartości

Labeotropheus trewavasae oraz fuelleborni


Merlot

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, BombeL napisał:

@Merlot tak jak już kiedyś pisałem dorzuciłbym parę linii jako naturalną zaporę przeciwko przeżywalności narybku. Fajny mix by był.... A linii podczas czatowania na narybek to też mega widok w akwarium... 

Tak, tylko tutaj byłaby już chyba zbyt duża rozbieżność żywieniowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Merlot napisał:

 

Ryba z temperamentem, aczkolwiek w moim przypadku to samice są bardzie agresywne niż samce.

U jednej z moich samic zauważyłem bardzo ciekawe zjawisko, w trakcje inkubacji. Samica w czasie posiłku , niejednokrotnie ukrywała w bezpiecznym miejscu ikrę/narybek, by po posiłku wrócić po nie i znowu trzymać je w pysku. Udało mi się dowiedzieć, że nie tylko u mnie takie coś miało miejsce ...

 

Zapraszam do dyskusji, mile widziane zdjęcia i opisy ciekawych zachowań ryb :)

 

Ciekawe, ja swoją  samicę wpuściłem  do ogólnego . Myslałem ,że połknęła  ikre.

Zgadzam się  z tym,  że  samiczki są  bardziej agresywne niz samce. Moje z kazdą rybą mają jakiś zatarg. Samiec alfa tylko przegania  inne ryby w czasie tarła. Drugiego samca pogoni dla przypomnienia mu kto jest nr. 1. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno fuelleborni/chlorosiglos jak i trewavasae/simonae można spotkać w trzech, różnych morfach. Osoboście udało mi się skompletować Chilumby z samcami trzech morfów. Niestety samiec MC padł po paru tygodniach. Nic nie jadł, odkąd go przywiozłem. Po tym plany zmieniły się diametralnie. Pozostałem przy zbiorniku 220l, więc sprzedałem część. Pozostała mi na razie parka z samcem BB. Samiec ma ok. 10cm i zaczyna łapać już piękne kolory. Wszystko pięknie, tylko że nadchodzi już moment pożegnania się z tym gatunkiem. 220l to zdecydowanie zbyt małe szkiełko. Zastanawiam się co prawda nad drugim, większym zbiornikiem właśnie dla nich, bo ciężko mi się z nimi rozstać. Kulfony są po prostu rewelacyjne!

Nie udało mi się doświadczyć, jak taki układ mógłby funkcjonować na dłuższą metę i dla tego gorąco namawiam do spróbowania. Wpuścić stado z trzema morfami jednych, lub drugich i niech się dzieje😉. Oczywiście łatwym zadaniem nie jest skompletowanie takiego stada, ale dla chcącego nic trudnego.

Druga opcja, którą zasugeruję, to fuelleborni i trewavasae. W tym przypadku moim zdaniem powinno być bez kundelków, a przy okazji mielibyśmy w gronie kogoś z tymi masywniejszymi kulfonami. Ryby równie piękne, a niestety nie cieszą się taką popularnością, jak trewki. Można dobrać odmiany geograficzne tak, aby samice znacznie różniły się od siebie. 

Edytowane przez przemo-h
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.