Skocz do zawartości

Mętna woda.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam. Wystartowałem 666l brutto 08.08.19. 70kg kreisel 099 i 75kg serpentynit. Plukane kilkukrotnie szczególnie piach. Filtr kasetowy jebao6500. Ceramika okolo 1.5l i gąbka 45ppi dodatkowo phoseguard seachem kupiony 12.09.19. Start na prodibio z dedykowana pozywka. Wlalem ok 5 ampulek. Woda byla wrysztal. Parametry ok. Testy firmy colombo z data do 21r. No2 0 nh3 0 no3 10 ph 8. Po skoku no2 i spadku odczekalem tydzien i wpuscilem ryby. Wszystko ok klarownosc ale ryby się ocieraly o dno. Parametry no2 skoczył do 0.5 nawet przy malym karmieniu co 2dni. Ryby się ocieraly. Kupilem kordon plus i zaprzestalem podmian co dwa dni przez skok no2. Teraz codzien kordon i wymiana wody 25% co tydzien. Dodatkowo cyrkulator nad wlotem do kaseciaka który dobrze zamiata. Ryby już się nie ocierają o dno ale no2 ciagle pocizej 0.5. Nh3 0. Batomiast po laniu kordona mam problem z klarownoscią. Problem wystepuje już drugi tydzien. Najpierw bylo to zamglenie a teraz jakbym widzoal piach w toni. Po wyłączeniu cyrkulacji wszystko unosi się i nie opada. Może ktoś coś doradzić?  Caly czas sobie mowie ze cierpliwosc to podstawa ale z pierwotniakami mialem już do czynienia i nie trwało to tak dlugo i nie wygladalo tak jak teraz. 

20191003_194800.jpg

20191003_194742.jpg

20191003_194832.jpg

20191003_195635.jpg

20191003_194812.jpg

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Opublikowano (edytowane)
  W dniu 3.10.2019 o 19:02, suricade napisał(a):

Czytałam o tym, że phoseguard może wywoływać takie efekt przy dużym przepływie. Jak to ktoś określił "kulki się ścierają" i pylą. Usuń i zobacz czy będzie poprawa.

Rozwiń  

Też o tym czytałem. Możliwe Agnieszko, że czytaliśmy to samo. Kojarzę, że to był temat chyba na forum morszczaków.

Post #8 w tym temacie http://nano-reef.pl/forums/topic/31904-phosguard-katastrofa/

Edytowane przez Bartek_De
  • Dziękuję 1
Opublikowano

Witaj!

Jak masz ustawiony wylot z filtracji/cyrkulacji?

Może w tym jest problem,że zanieczyszczenia zamiast trafiać do zasysu kaseciaka,krążą po zbiorniku i stąd powód mętności wody. Pokombinuj z ustawieniem wylotów.

Z drugiej strony to,że miałeś wzorcowe parametry wody w czasie wpuszczenia ryb,nie oznacza że zbiornik dojrzał biologicznie,tutaj mam na myśli jego stabilność,a na to potrzeba dużo więcej czasu niż dwa miesiące.

Oczywiście powodem może też być phoseguard ,który może pylić.

  • Dziękuję 1
Opublikowano
  W dniu 3.10.2019 o 23:42, egon44 napisał(a):

Witaj!

Jak masz ustawiony wylot z filtracji/cyrkulacji?

Może w tym jest problem,że zanieczyszczenia zamiast trafiać do zasysu kaseciaka,krążą po zbiorniku i stąd powód mętności wody. Pokombinuj z ustawieniem wylotów.

Z drugiej strony to,że miałeś wzorcowe parametry wody w czasie wpuszczenia ryb,nie oznacza że zbiornik dojrzał biologicznie,tutaj mam na myśli jego stabilność,a na to potrzeba dużo więcej czasu niż dwa miesiące.

Oczywiście powodem może też być phoseguard ,który może pylić.

Rozwiń  

W zbiorniku jest czysto, to znaczy wszystkie kupy leca do kaseciaka. Cyrkulator 8000l/h jest ustawiony nad zasysem a wylot z kaseciaka po przeciwnej stronie. Pompa ustawiona na 4 z 10 biegów. Woda ladnie krąży po akwarium. Wyjme phoseguard i zobaczymy. Dzięki za odpowiedz.

Opublikowano

Dziękuję wszystkim za pomoc. Okazalo się, ze problem tkwił w phoseguard. Po wyjeciu go w ciagu trzech dni woda jest już krystaliczna. Dziwne ze nowy wklad potrafi tak pylic. 

  • Lubię to 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.