Skocz do zawartości

Szafka i tło własnej roboty ;)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono :)

jestem tu nowy bo w końcu udało mi sie zalogować.

Czytam wasze forum juz sporo czasu i natchniony pomysłami zabrałem sie do pracy ...

Na pierwszy strzał szafka.

Płyty z castoramy zamówione na wymiar , podwoje ścianki i szafka gotowa. Oto rezultat mojej 4 godzinnej pracy.. :P

53c277aae343a44d.jpg

Polecam zawiasy ktore tu widać. Bezinwazyjne jak to nazwał kooleś z castoramy ale naprawde szybkie i łatwe.

bc659b3fb9fd2a36.jpg

i oto całośc w pełnej krasie.. mi sie podoba ;)

Dodam że koszt całej szafki czyli materiał i śróby i okleina na fronty desek to ok 250 zł. To jest koszt w opcji z podwójnymi ściankami czyli dodatkowo 5 kawałków płyty.

c9436c4110504b2a.jpg



Następnie dotarł baniak.. 160x50x50 i pokrywa 2 x 58.


2fbc09e2097e4333.jpg


Jak juz miałem całość to przyszedł czas na CR 65. I tu sie zaczęło. Szukałem po Opolszczyźnie. Znalazłem jedną hurtownię w Opolu. Kupiłem 25 kg bo nie miałem innego wyjścia. Chętnie odpale komuś kilka kg za piwko )Faust wpadł w moje ręce w Praktikerze we Wrocławiu i razem z nim , Jakże mało znana farba Nobiles Hydro. To samo co faust , nieco droższa ale dla tych którzy nie maja fausta też się nada. Ma atest itd.. Polecam sprawdzić.

93f19ae942896e41.jpg


5a7e1ce02a8e9757.jpg

Styropian 30 mm , płyt 4 szt i jazda :twisted:

432a0ebe1ae9faaa.jpg

Nieco inny wzór niż powszechnie stosowany ale mi się podoba..


67e47c99af5db8c9.jpg


Żarowa zapalniczka okazała się niezastąpiona. Zamiast kupować opalarkę za ok 100 zł kupiłem zapalniczkę żarową za 2 :) i powiem wam że super sprawa.

1daff73934bcd361.jpg


Styropian kleiłem klejem do styropianu. o nazwie Styropian Glue :):D

d68453d97881e8c0.jpg


No i Zaprawa. upaprałem całą piwnicę, ale w końcu udało mi się położyć 3 warstwy. Teraz schne. i nie chce wyschnąć :evil:

9d92653eeaf6888a.jpg

9dbf09d2f2795511.jpg


No i pozostało czekac aż całość wyschnie , pozniej lecimy na czarno i filitowe duuże kamyczki i bialły koral bardzo drobny i grys na dokładkę. Całośc jakies 50 kg podłoża i 30 - 40 kg kamienia.


a tu całość jeszcze lekko wilgotna. Pierwsze przymiarki ;) nie moge sie doczekać.. :twisted: a cierpliwośc to moja słaba strona 8)

12ab64b17e61d941.jpg



Czekam na opinie , porady i ewentualne propozycje zmian co do wygladu.




C.D.N ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z tym: http://www.nobiles.pl/storage/products/files/ogolnego_stosowania/atesty/hydro.pdf

ten nobiles nie jest już taki bezpieczny... tzn chodzi mi o atest...


a w dodatku tu: http://www.nobiles.pl/?q=pages/products/commonuse/2667

piszą że jest wodorozcieńczalny... więc tym bardziej nie wiem...


mam mieszane uczucia choć ekspertem z pewnością nie jestem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szafka całkiem fajna ci wyszła, ładna i funkcjonalna :) Poza tym wygląda na mocną, choć baniak też spory. Tą farbę sprawdzałeś jakoś dokładniej czy tylko pytałeś sprzedawcy? No i nie mam pojęcia o tym kleju do styropianu, bierz uwagę, że w szkle mają pływać żywe stworzenia. Bardzo ciekawie się zapowiada. Powodzenia w dalszych pracach :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm Makok w karcie tej hydro wszystko wygląda ok, skoro do szkół i ośrodków zdrowia. A wodorozcieńczalna znaczy, że można rozrabiać z wodą :)


W drugim linku napisali:


"Uzyskane powloki sa odporne na działanie wody, promieni slonecznych, jak również innych czynników atmosferycznych."


Tylko, że działanie wody, ciągły kontakt z wodą może czynić różnicę.

Ale w sumie wszystko na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z tym: http://www.nobiles.pl/storage/products/files/ogolnego_stosowania/atesty/hydro.pdf

ten nobiles nie jest już taki bezpieczny... tzn chodzi mi o atest...


a w dodatku tu: http://www.nobiles.pl/?q=pages/products/commonuse/2667

piszą że jest wodorozcieńczalny... więc tym bardziej nie wiem...


mam mieszane uczucia choć ekspertem z pewnością nie jestem :wink:



Faust też jest wodorozcieńczalny. Ta farba to jedyny konkurent fausta na runku. Przeciez nie moga mieć monopolu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Faust też jest wodorozcieńczalny. Ta farba to jedyny konkurent fausta na runku. Przeciez nie moga mieć monopolu ;)


Dobrze by było jakby była alternatywa dla Fausta, Nobiles jest chyba bardziej dostępny. Jak przetestujesz daj znać :wink:



no własnie nobiles wpadł mi w ręce przypadkiem z braku laku. W sklepie mieli fausta ale nie było czarnego. Za to nobiles był czarny a fausta kupiłem ciemna zieleń. Myslałem to wszystko wymieszać i uzyskałbym czarno - zielony kolorek. A nie mam możliwości zakupu czarnego fausta nigdzie w promieniu 70 km :evil: a potrzebuje owszem potrzebuje :) własnie wymieszałem nieco tej farby razem i widze że kolor wychodzi super. jak możesz jakoś pomoc to jestem chetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szafka cymesik - bardzo fajna i zgrabna.

Co do farby: Makok, ale każda emalia akrylowa jest wodorozcieńczalna - dopiero po wyschnięciu i utwardzeniu nie rozpuszcza się w wodzie. Faktycznie, nie ma ona atestu na bezpośredni kontakt z żywnością, a poza tym nie ma wzmianki o wodoodporności. Wiem, ze wodoodporna emalia akrylowa z atestami hipoalergicznymi do zastosowan w przedszkolach, szpitalach, etc. ma sniezka (ostatnio juz chyba gdzies o tym wzmiankowalem). Moze to warto sprawdzic jako alternatywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
    • A nie myślałeś nad przykryciem zbiornika? Płyta Gutta Płyta Hobbyglas gładka przezroczysta 2 mm świetnie się sprawdza. Minus trzeba z niej usuwać kurz. łatwo w niej wyciąć miejsce na węże itp.
    • Na pewno to zrobię, nie wiem jeszcze jaką metodą, ale na bank nie będę tracił tego ciepła. Mam przygotowane dwa odpływy, jeden do kanalizacji, drugi bezpośrednio do zbiornika 10k L zakopanego na podwórku. Do tego same zbiornika będzie odpływ deszczówki z dachu i podwórka. Z wielu względów przydomowa oczyszczalnia zamiast włączenia do sieci kanalizacyjnej. Długo nad tym myślałem i rozmawiałem z wieloma osobami, które mają przydomowe oczyszczalnie i według mnie, nie ma lepszej opcji. Dodatkowo w moim przypadku wybudowanie przyłącza i jego późniejsza obsługa to kosmos. Rozprawiam o tym z człowiekiem od rekuperacji. Chętnie bym odebrał powietrze z nad zbiornika, poza ciepłem z parowania jest jeszcze oświetlenie wiec sporo energii, ale wilgotność nad akwarium będzie >90% i nie wiem co na to rekuperator i przewody wentylacyjne. Trwa narada w tej sprawie  
    • @bojack Co do hajsu/ekologii pomyśl, kiedy dom nie gotowy o... 1/ wymienniku ciepła do podmiany - 10 l/h to może być zimą jakieś kolejne 125 kwh/mc jeśli nie więcej....  A rozwiązanie proste... u mnie rura w rurze -wężyk od osmozy w rurce igielitowej. Tylko do 10l/h już większa długość się przyda no i dobrze to zaizolować trzeba..... 2/ wykorzystaniu wody ściekowej Oczko wodne ? Zbiornik do podlewania ogrodu ? Regeneracja dolnego źródła PC ? 3./ Oddzielny punkt poboru jeśli jest kanalizacja... ? 4/ Jak z wentylacją ? Nowe domy żeby spełnić normy raczej muszą mieć rekuperację.  Plan z odzyskiem wilgoci czy bez ? Wyciąg nad akwa? Straty energii przez parowanie mogą być spore.
    • To skąd bierzesz hajs na prąd i żarcie też mają w DDD   Konkluzja jest taka, że na dole robię maksymalnie niską wylewkę zachowując parametry cieplne, tak, aby w przypadku chęci zrobienie sumpa były jakieś opcje co do wysokości. Reszta później, ale filtracja wewnątrz zbiornika jest kusząca z wielu względów.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.