Skocz do zawartości

Moje pierwsze Malawi - 110x45x40


tomaszzt

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Wykonało się, pyszczki pływają :smile:  Dziś przywiozłem od Pana Darka Gaży moje pyszczaki. Po wpuszczeniu, ryby pochowały się po kątach i niespecjalnie mają ochotę stamtąd wypływać, rozumiem, że to normalna reakcja na nowe środowisko ?! Inna rzecz, że dość "alergicznie" reagują na światło, oraz zaobserwowałem dość duże oddziaływanie na ryby prądu wody - a przecież to tylko dwie głowice aquaszuta 750. Czy to normalne, czy się nie niepokoić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, SlavekG napisał:

Każda ryba inaczej reaguje na nowe środowisko. Zazwyczaj żywiołowo pływają po całym zbiorniku. Dobrze by było jakbyś jakiś filmik wstawił, może ich zachowanie jest wynikiem za mocnej cyrkulacji. Daj filmik to coś doradzimy.

Jak znajdę chwilkę, to je zfilmuję. Powoli się robią bardziej śmiałe, może się "rozruszają". Cyrkulacja raczej za mocna nie jest, więcej "mocy" miałem w tanganice i mniejszym zbiorniku, nic się nie działo a ryby były podobnej wielkości. Jeśli już jestesmy przy cyrkulacji - dwa wyloty z głowic T750, jedna jest na bocznej szybie z prawej, druga z lewej, jak te wyloty ustawić. Na tę chwilę ten z lewej jest na tylną szybę po skosie i lekko do góry, ten prawej jest po lekkim skosie na przednią szybę i też nieco do góry, na taflę. Zmieniać coś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poogladałem sobie filmiki na forum z dorosłymi rybami i w większości przypadków tam też "dmucha" na ryby ostro. Widocznie za bardzo się przejmuję, w końcu to moje pierwsze Malawi. Na , marginesie pochwalę się - biologia ustabilizowała się błyskawicznie, po wlaniu "szlamu" od p. Darka Gaży, po paru dniach NO2 niewykrywalne, NH4 niewykrywalne, NO3 - 20.  Podobno najbardziej problematyczny jest start i zapoczątkowanie cyklu azotowego, biologia ustabilizowana jest długo stabilna ?!

6 minut temu, SlavekG napisał:

Jedynie co możesz zrobić to kombinować z kątami żeby uzyskać jak najlepszą cyrkulację.

Jeśli chodzi już o kąty, to wylot skierowany na przednią szybę ustawić po mocnym skosie czy prawie prostopadle do przedniej szyby ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ustawienie wylotu to dałbym pod lekkim kątem do szyby. Duży kąt będzie wytłumiał móc pompy. 

Co do stabilności zbiornika to ma obecna chwilę masz zamknięty cykl azotowy, żeby móc mówić że zbiornik jest stabilny, dojrzały potrzeba kilku miesięcy, a i wtedy łatwo zachować jego równowagę. Jeśli będziesz robił regularne podmiany wody z czyszczeniem części mechanicznej filtracji wszystko będzie dobrze. Jak często i jak duże podmiany robić? To musisz sobie sam wypracować. Ogólnie staramy się by no3 nie przekraczała 30ppm, to jest znak do podmiany. Przy małych rynkach możesz zacząć od 20-25 I obserwować jak będzie się zachowywać no3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.