Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Rybki w końcu są w baniaku (375l - 150x50x50) na chwilę obecną jest to

Metriaclima sp. Elongatus Chailosi 10 szt

Metriaclima Zebra Boadzulu 10 szt

Labidochromis Yellow 6 szt

Być może dojdzie jeszcze Pseudotropheus Acei black Itungi ale to preferencji żywieniowych i tak nie zmieni :)

Jakie pokarmy najlepiej zastosować? Bo ja niestety mam wszystkiego po trochu częsciowo z allegro jakieś płatki malawi mix spirulina 38% i  premium algen spirulina i od tropicala malawi płatki roślinny , O.S.I Hs aqua cichlid pellets M ( to mięsny jak będą większe ) Coś z tego się nadaje na dłuższą metę ?

Chciałbym to w miarę uporządkować i żeby rybki miały jak najlepiej :)

Chciałbym wykorzystać w miare te pokarmy co mam może nie jako główne ale jako dodatek a wlasnie bym prosil o jakies dobre pokarmy które będą głównymi 😏

Opublikowano

Dobrze by było żebyś pokazał zdjęcia tych pokarmów.

Ja ze swojej strony polecam  Notrhfin Veggi, Northfin Cichlid Formula, Naturefood Premium Color Plus, Ocean Nutrition Spirulina flakes, Ocean Nutrition Cichlid Vegi Pellets, Northfin Bug Pro. Na fotce zestaw moich pokarmów które będą pasować Twojej obsadzie.

Pokarmy.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, SlavekG napisał:

Dobrze by było żebyś pokazał zdjęcia tych pokarmów.

Ja ze swojej strony polecam  Notrhfin Veggi, Northfin Cichlid Formula, Naturefood Premium Color Plus, Ocean Nutrition Spirulina flakes, Ocean Nutrition Cichlid Vegi Pellets, Northfin Bug Pro. Na fotce zestaw moich pokarmów które będą pasować Twojej obsadzie.

Pokarmy.jpg

Zrobię jutro to wrzucę :)

Opublikowano
2 godziny temu, AndrzejGłuszyca napisał:

@SlavekGSławku..kiedy Ty nimi ryby skarmisz :) ?

Andrzeju, mam sporo rybek to i pokarmów ubywa 🙂

@oscarrten pokarm flakes jest bardzo dobry więc śmiało możesz go używać, tego drugiego nie znam.

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

Dokupie napewno tropical pro defence bo każdy poleca w sumie i coś jeszcze moze na wybarwienie i naturefood jakiś. 😊

Edytowane przez oscarr
Opublikowano
W dniu 1.06.2019 o 17:22, oscarr napisał:

Jakie pokarmy najlepiej zastosować? Bo ja niestety mam wszystkiego po trochu częsciowo z allegro jakieś płatki malawi mix spirulina 38% i  premium algen spirulina i od tropicala malawi płatki roślinny , O.S.I Hs aqua cichlid pellets M ( to mięsny jak będą większe ) Coś z tego się nadaje na dłuższą metę ?😏

Witaj! 

Na początek te pokarmy które posiadasz (Malawi mix) + ( premium algen spirulina) +  (tropicala malawi płatki roślinny) +  O.S.I Hs aqua cichlid pellets M  będą w porządku na początek karmienia nimi ryb.

O.S.I Hs aqua cichlid pellets M przemiel nowym młynkiem z soli lub pieprzu,w ten sposób możesz go od razu włączyć do diety ryb.

Tak jak piszesz dokup sobie dodatkowo ten - https://allegro.pl/oferta/tropical-pro-defence-100ml-s-probiotyk-7557277905

+ dodatkowo ten https://www.clarias.pl/tropical-soft-line-africa-herbivore-s-100ml60g-miekki-granulat-dla-ryb-afrykanskich-p-31151.html 

W zupełności wystarczą Tobie te pokarmy na dłuższy czas.A jak będą się kończyć,to mogę polecić coś innego,jak się odezwiesz do mnie :) 

Staraj się podawać każdy pokarm w inny dzień tygodnia w dosłownie małych dawkach tak aby ryby go zjadły w ciągu kilkunastu sekund.Pokarm w płatkach podawaj każdego wieczoru,bo jest lekko strawniejszy niż pokarmy granulowane.

Pokarm syp po długości zbiornika,a nie tylko w jedno miejsce,po to aby każda ryba się najadła.Sypiąc pokarm w jedno miejsce szybsze/silniejsze osobniki więcej zjedzą,a mniejsze/słabsze ryby,mogą obejść się ze smakiem.

 

  • Lubię to 1
Opublikowano
3 godziny temu, egon44 napisał:

A jak będą się kończyć,to mogę polecić coś innego,jak się odezwiesz do mnie :)

 

Nie bardzo rozumie po co kolega ma się odzywać na priv skoro od tego jest to forum by zadawać pytania, gdzie więcej osób może się wypowiedzieć w temacie i doradzić.

  • Lubię to 2
  • Haha 1
Opublikowano (edytowane)

Jakiś dobry wybarwiający co byście polecili, bo reszte już zakupiłem  ? Dainichi Cichlid Color Supreme np ? Czy moze Naturefood premium color plus lub O.S.I Vivid Color

Edytowane przez oscarr

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.