Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam wszystkich. 


Przeglądam grupę lecz jednak zdecydowałem się poprosić o poradę. Opiszę wszystko od początku.
Posiadam zbiornik 260l 120x40x63. Filtracja narurowa zbudowana na:
- 2 korpusy równolegle mechanika
- 2 korpusy biologia szeregowo (1l Matrix oraz 0,5l ceramiki)
- korpus z puszą zasypową purolite 520E
Pompka obiegowa o wydajności ok 2500-2800l/h


Po zalaniu zbiornika dodałem zgodnie z instrukcją Seachem Stability. Akwarium dojrzewało ok 10 dni po tym czasie wpuściłem 2 pyszczaki - testery :P Zamówiłem docelową obsadę i po kolejnych 10 dniach wpuściłem Aulunocary z FishMagic. Na chwilę obecną są 24szt - do redukcji. Dwa tygodnie temu przyszły mi testy kropelkowe. Sprawdziłem i wyszło tak: pH 8 NO2=0,3 NO3<20. Dokonałem podmiany wody ok 25%. Od tygodnia zauważyłem atak okrzemkow na kamieniach podłożu i szybie. Dodam że zbiornik od założenia ma prawie 2miesiące. W piątek tydzień temu sprawdziłem parametry pH 7,5 NO2=0,8 NO3=10. Martwi mnie aż tak wysoki poziom NO2. Jak z tym walczyć? Woda kolejnego dnia wymieniona 50% podane seachem stability, bakterie prodibio. Purolite wyłączyłem na czas dojrzewania. Dziś po tygodniu sprawdzam parametry i dalej złe. pH 7,5 NO2 0,6-0,8 NO3 20-30 PH4 0,1 testy JBL. Wiec podmianka jakieś 35% dodane seachem prime oraz stability.

Co do samej surowej wody powiem tak. W domu woda ze studni głębinowej po odpowiednim uzdatnieniu. W kranie pH 8,5 NO2=0,02 NO3=2,1 Badania wykonane w sanepidzie. Do akwarium przy podmiance woda podawana jest przez filtr liniowy z węglem aktywnym. Testami kropelkowymi za tym filtrem wychodzi pH 7,5 NO2=0,05

Niestety jak wynika z testów ryby żyją w takiej wodzie przynajmniej tydzień jak nie lepiej. Nie ma oznak by były płochliwe, normalnie pływają po całym zbiorniku, pobierają pokarm.

Kolejne pytanie jak zwalczyć okrzemki? Dołożyłem do filtracji wkład liniowy ale czekam na złoże aqua connect silicarbon.


Z góry dziękuję za pomoc.

Edytowane przez kar_sci
Opublikowano

Akwarium dopiero zaczyna dojrzewać. Kiedyś na starej stronie Seachema było fajnie opisane do czego służy Stability, jak i z jakimi preparatami go stosować i po co ten środek został stworzony. Ja tylko jeszcze raz powtórzę, nie służy do rozpoczęcia startu cyklu azotowego. Teraz nie pozostaje nic innego jak usunąć z wody nadmiar azotu z pomocą Sera Tixivec, bo tylko ten preparat został na rynku a następnie w odstępie co 2 dni dodać 2-3 ampułki Biodigest Prodibio lub Equo Bacteryja.

Wytapatalkowane

Opublikowano (edytowane)

Dzieki za zainteresowanie tematem. Zamiast tego preparatu sera to może być seachem prime który w sobotę zastosowałem? Teraz dodać biodigest?

Edytowane przez kar_sci

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.