Skocz do zawartości

Co wspólnego z Malawi ma czarne tło i te całe mroczne klimaty?


Rekomendowane odpowiedzi

@przemo-hjeśli chodzi o światło, to nasze ryby przeważnie nie przekraczają 40m, a na tej głębokości jest niebiesko, a nie czarno. Przeważnie ryby te pływają jeszcze płyciej.

Ja proponuję pod mbunę dopuścić czarne jako jedna z opcji, bo może to być gdzieś osłonięte skałą od góry, a dla non-mbuny niebieskie,  by podkreślić toń.

Ktoś wspomniał, że mój odcień niebieskiego jest za jasny na jego gust.

Tu bardziej chodzi o oświetlenie i obróbkę zdjęcia.

Jako kontrast do zdjęcia, które wrzuciłem wcześniej, dodaję kolejne zdjęcie zrobione z ręki komórką, ale tym razem w nieco mroczniejszym klimacie, by pokazać, że niebieskie tło również może ładnie wyciągnąć głębię i odcień tła mocno zależy od światła. 

akwaMrok.thumb.jpg.be3eed6105b664604d45afe92bf038ea.jpg

 

Edytowane przez Falcowski
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Bezprym napisał:

@Falcowski Ten kaseciak tak wali po oczach w realu też? Znajdź go u mnie. To jest właśnie przewaga czarnego tła nad niebieskim.emoji16.png 

Przyznaję, super zamaskowany. Mojego w realu też tak wyraźnie widać. 

Edytowane przez Falcowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Bezprym napisał:

@Falcowski Ten kaseciak tak wali po oczach w realu też? Znajdź go u mnie. To jest właśnie przewaga czarnego tła nad niebieskim.emoji16.png 749bfe39662904a08c9001008169268a.jpg&key=6feb65fb2b775279e8cf283cb9079d16c4cb46e39b17f1532465545ba0378a30

 

Masz rację, ale to jest właśnie doskonały przykład na to, o czym pisałem. Czarne, niedoświetlone tło, żeby nie było widać kaseciaka. Do tego niedoświetlone boki, żeby nie było widać sprzętów (pewnie nie u Ciebie), albo podkreślić mroczny klimat. Do tego te dwie, charakterystyczne u nas wyspy z kamieni po bokach. Jeszcze gdyby było tu dowalone kamieni. Może, gdyby do tła były przymocowane jakieś moduły, jak u Sebastiana, albo pod tylną szybą stały jakieś kamulce, albo byłoby tło strukturalne, to wtedy można by mówić o imitacji groty...szczeliny...zawaliska skalnego, gdzie światło ma trudniejszy dostęp. Wtedy można by wytłumaczyć taki klimat. Jest sporo możliwości, choćby podwieszane skały, czy moduły, odpowiednio umieszczone mogą symulować skalny nawis, lub sklepienie groty. Sorry @Bezprym, akwarium wygląda atrakcyjnie i widowiskowo, ale dla mnie nie oddaje klimatu Malawi. Te czarne tło i przytłumione oświetlenie tu się po prostu nie broni. 

A gyby kol. @Falcowski umieścił jakiś duży, wysoki kamień przed kaseciakiem, to nie waliłby tak po oczach...byłby mniej widoczny.

Edytowane przez pozner
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pozner napisał:

Masz rację, ale to jest właśnie doskonały przykład na to, o czym pisałem.

Nie tylko to, że nie widać kaseciaka ale to wrażenie głębi o którym mowa.
@Falcowskipisze, że na tym zdjęciu wydobył głębię. Hm...
IMHO porównując te dwa powyższe zdjęcia ja większe wrażenie głębi widzę w tym Bezpryma, a ma ono tylko 40cm głębokości w porównaniu do 55cm Falcowskiego.
 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem zdjęcia mega przekłamują. Czasem jeszcze są dodatkowo obrabiane więc nie oddadzą one tego jak zbiornik wygląda w rzeczywistości. Przykładowo zdjęcie mojego zbiornika jak wygląda obecnie (załącznik). W rzeczywistości mimo że oświetlenie jest umiejscowione z przodu zbiornika to cała tylnia ściana jest porośnięta glonem, łącznie z modułami i kamieniami, a sam zbiornik dużo lepiej doświetlony. Niebieskie tła z silnym oświetleniem miałem okazje oglądać w zoologach czy wszelkiego rodzaju "majstrach" i od razu wiedziałem że to nie dla mnie. Najważniejsze żeby ryby miały się gdzie chować (przy mbunie), przy non-mbuna szedł bym raczej w strukturę na całej tylniej szybie ze względu na fakt że w samym zbiorniku raczej ubogo. Dla mnie to kwestia indywidualna jak kto urządza swój zbiornik dlatego staram się nikogo za to nie negować. Czy mój zbiornik odzwierciedla biotop, pewnie nie - czy pozwala mi on cieszyć się obserwacją ryb ? zdecydowanie tak i przy zapewnieniu możliwie dobrych warunków dla ich dobrostanu pozwala cieszyć moje oko jak i pozostałych domowników.

 

IR2A4897.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.