Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Przerabialem mocowanie folii na wode z dodatkiem plynu do mycia naczyn ,olej spozywczy ..to wszystko .... jest slabe na dluzsza mete.

Ostatnio polecialem 3 strony akwarium waleczkiem ..zwykla czarna farba latexowa ....(stosunkowo latwo usunac ... ).



słabe u mmnie nigdy nie było...

olejem? nie bardzo rozumiem

--

Dowiedziałem się od producenta że montaż takiej folii może być z zastosowaniem zwykłego ALE! BEZBARWNEGO płynu Z ALKOHOLEM do mycia szyb.


1. myjemy szybe tym płynem- odtłuszczamy i później wycieramy do sucha

2. robimy mgiełke na powierzchni którą chcemy okleić i przykładamy do niej folię

3 wyciągamy / wyciskamy szpatułką (dowodem osobistym czy też inną kartą) napsikaną mgiełkę spod folii od środka na zwenątrz


Wszystko przy użyciu jednego płynu. Za kilka dni będę tak robił i dam znać czy działa ;)



nie potrzebowałem do tego producenta folii :D

Opublikowano

Szlak mnie zaraz trafi- przyznam że jestem sprawny i mam smykałkę do manufaktury.... ale ta folia zaraz mnie zje! sposób który opisałem poniżej jest .... no nie wiem czy dobry czy ja za mało napsikałem ....


Robiłe 2 ściany - mała boczną i dużą tylną..


Mała wyszła za 3 razem a duża.... yyy zabrakło folii ... MASAKRA! chyba zmieniam metode...

Opublikowano

hehe to ciekawe, ja nigdy nie zużyłem więcej folii niż powierzchnia oklejana x1 szt ;)

może to ten alkohol?

zwykły ludwik u mnie działał, ale zielony bo żółtego nie lubię zapachu :P

i nie mgiełka, tylko szyba spływająca pianą ;)

Opublikowano

A czemu kleicie na zewnątrz? Ja, jak już wielokrotnie tu pisałem, swoją folię (czarny mat) wkleiłem od środka baniaka. Zbiornik stoi, nic się nie dzieje, ryby rosną i się trą jak głupie;) Akwa zalane jakoś w październiku 2011 i do tej pory zupełnie nic. Nie widać pęcherzyków powietrza, nie widać szarości kleju itp. Polecam swój patent;) A co do klejenia samego w sobie...kleiłem na płyn do naczyń...też zielony ludwik;) i suszarkę, żeby klej lepiej trzymał.

Opublikowano

naklejoną od zewnątrz łatwiej utrzymywać w czystości... od wewnątrz wiem że bym przy czyszczeniu zarysował prędzej czy później, a potem restart żeby to wymienić... ;)

Opublikowano

Uwierz mi, że nie ma z utrzymaniem czystości problemów;) Czyszcze szyby filcową końcówką czyścika do szyb i jest na prawde ok. Po tylu miesiącach folia wygląda jak nowa.

Opublikowano

IMO jedynym plusem klejenia foli wew. baniaka jest to, że nie ma efektu lustra (obecnie mam folie naklejoną wew. a przez lat kilka miałem na zew. więc wiem co pisze). Fakt sporo trzeba się napieprz.... by rys przy odglonianiu nie narobić ale uważam, że warto. Jak czytam ten temat to widze, że ludzie przesadnie panikuju z przyklejaniem foli. Jakieś płyny używają do naczyń, oleje itp. Cudy nie widy. :P Wystrczy lekko SAMEJ wody zapodać do zraszacza, kawałek np. szmatki, filcu etc i po temacie. Nie ma co się mocno podniecać smugami, pęcherzykami powietrza bo i tak po dniach kilku max kilkunastu wszystko zniknie..

Opublikowano
IMO jedynym plusem klejenia foli wew. baniaka jest to, że nie ma efektu lustra (obecnie mam folie naklejoną wew. a przez lat kilka miałem na zew. więc wiem co pisze). Fakt sporo trzeba się napieprz.... by rys przy odglonianiu nie narobić ale uważam, że warto. Jak czytam ten temat to widze, że ludzie przesadnie panikuju z przyklejaniem foli. Jakieś płyny używają do naczyń, oleje itp. Cudy nie widy. :P Wystrczy lekko SAMEJ wody zapodać do zraszacza, kawałek np. szmatki, filcu etc i po temacie. Nie ma co się mocno podniecać smugami, pęcherzykami powietrza bo i tak po dniach kilku max kilkunastu wszystko zniknie..

Jak miło, że nie jestem sam z patentem wklejenia folii od wewnątrz:)

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Wątek stary ale komuś może się przydać ta informacja.

Sam szukałem w wielu sklepach zoologicznych, a na allegro spotkałem 1 rodzaj i kolor.

Folie rożnego rodzaju i koloru dostaniecie w firmach zajmujących się tworzeniem reklam, bilbordów i reklam samochodowych.


pozdrawiam,

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Witam wszystkich To będzie moje pierwsze akwarium w tym klimacie. 220x70x70 powstaje  w chwili obecnej w Sea Garden - termin realizacji  końcówka sierpnia. Przednia i lewa szyba opti, komin z 4 otworami czarny plus czarna szyba. Całość zabudowana czarnym lacobelem. Do filtracji mam 2 kubełki  - Aquel Ultramax 2000 oraz chińczyk SunSun hw-304. Akwarium będzie umieszczone w narożniku salonu na południowej ścianie - brak bezpośredniego oświetlenia słonecznego przez cały dzień. Dekorację spróbuję na początek wykonać sam - zakupiłem 25kg Ceresita cr 65 i od jutra ruszam z ,,produkcją,,  :). To będzie moje 3 akwarium - mam jedno 200x60x60 oraz 120x50x50 które zapełnione są pielęgnicami różnego rodzaju :). To akwarium ma pełnić rolę dekoracyjną. I tu moje pytanie - jak obsada będzie najlepsza do tego ,,zadania,,?  Wodę z wodociągów mam bardzo twardą - na wejściu do domu mam zmiękczacz oraz filtrację zakończoną filtrem węglowym. Dodatkowo mam RO. Więc raczej z wodą i jej parametrami nie powinno być problemu.
    • Tak zadałeś ogólne pytanie, że nic Ci nie podpowiemy. Warto posiadać chociaż minimalną wiedzę o akwarystyce zanim kupi się ryby. To temat tak szeroko opisywany na tym forum i wielu innych, że można napisać nie jedną książkę, zresztą nie jedną napisano. My nawet nie wiemy, czy Ty chcesz posiadać akwarium z naszym biotopem czy jakiekolwiek inne.
    • Witam wszystkich. Minął rok od ostatniego wpisu, więc mała aktualizacja życia w zbiorniku… Delikatnie pozmieniałem układ kamieni i skałek (jedną podwiesiłem). Zmodyfikowałem też oświetlenie a właściwie zrobiłem nowe na bazie modułów led i sterownika led dimmer. Najwięcej zmian dokonało się w zakresie filtracji, w sumie to nie tyle zmian, co czynności. Wysoki poziom wody w modułach utrzymywał się przez około 3 miesiące po czym spadał licząc od górnej krawędzi o ok. 4cm. W każdym module wywierciłem po jednym otworze i zmniejszyłem rozmiar gąbek (tzn. pociąłem je na mniejsze kawałki), co wydłużyło w/w okres do pół roku. Tak więc w moim przypadku filtracja w modułach nie jest całkowicie bezobsługowa😊 Co do klarowności wody, przez dłuższy czas szału nie było. Skleiłem więc z pcv dodatkowy filtr na bazie arkusza gąbki ppi 45 o wym. 30x50 cm i pompy jebao. Miało być na próbę a działa już pół roku i póki co przejrzystość wody dla mnie jest ok. Co do obsady nic się nie zmieniło oprócz tego, że dokupiłem 3 szt. L. C. Yellow, bo kilka niestety wcześniej padło. Ryby urosły, są zdrowe, podchodzą do tarła. Ogólnie jest spokój bez agresji, poza nielicznymi, krótkimi i widowiskowymi starciami pyskami. Poniżej kilka fotek i filmik… VID_20250712_215332.mp4    
    • Witam wszystkich. Zaczynam dopiero swoją przygodę  akwarystyka, to moje powyżej akwarium Juwel Vision 450. Chciałbym kupić do tego ledy żeby ryby się przyzwoicie prezentowały i rośliny też dobrze rosły. Nie mam kompletnie pojęcia na co się zdecydować. Może ktoś doradzić coś
    • No tak masz racje tylko ja się pytałem nie pod kątem czy mnie się podoba tylko żeby ryby się nie płoszyły. Ale sprawa już się rozwiązała i tak od tygodnia jak pale tylko jedną 30 watową tube led to ryby się uspokoiły. Także jest ok.
    • Co kto lubi, dla jednych dobrze doświetlone akwarium jest lepsze od słabo oświetlonego, dla innych odwrotnie. Kolor podłoża, dekoracji, odległość źródła światła od tafli, kolor, kąt padania też będą miały znaczenie.  Ja osobiście lubię jak oświetlenie jest punktowe/nierównomierne. Można wtedy stworzyć strefy mocno oświetlone i bardzo słabo oświetlone, daje to ciekawy efekt. Nie da się na Twoje pytanie odpowiedzieć jednoznacznie.
    • Do tej pory miałem belke oświetleniową 48 wat led ale po tym jak kot chciał się "kąpać" (dosłownie) w akwarium to musiałem zainwestować w pokrywe firmy Aquastel. Pokrywa jest fajna ma dwa mocowania na tube led 30 wat. Jak miałem 2 x 30 wat to ryby były bardzo płochliwe ,uciekały obijały się. Ale jak od dwóch dni mam tylko 30 wat power glass to troche się uspokoiły.
    • Tak też uważam, chciałem się tylko upewnić  a jakiej gramatury gąbki? 30 pi?
    • No tak zgadza się powinienem użyć opcji szukaj, tylko że każdy ma inny zbiornik, inne oświetlenie, inne warunki. Dlatego tutaj napisałem.
    • Zrób jak uważasz za stosowne. I tak i tak będzie lepiej. Osobiście bym dał 3xgąbkę bo lepiej filtruje taki zestaw drobinki. U mnie to się sprawdziło  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.