Skocz do zawartości

Start pierwszego Malawi 240l


staniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Jako swiezak w tematyce Malawi mam wiele pytan pytan na start. Pytani bede zadawal sukcesywnie w tym temacie.

Moje akwarium to komplet Eheim Vivaline 240 l z filtrem zewnetrzynym EheimEco Pro 300

Dodatkowo dokupilem filter zewnetrzny Eheim  Profesionel 4+ 600, prefilter Eheim I filter wewnetrzny Eheim Biopower 240.

 

Jako podłoze  naturalny bialy piasek kwarcowy granulacja 0.4 - 0.8 z domieszką piasku koralowego granilacja 0.5 -1.0

Kamienie kwarcyt meditareno - tutaj pierwsze pytanie, bo mam dylemat. Kamienie te posiadaja rudo czerwony jakby nalot.

Czy te przebarwienia nie wplyna ja parametry wody i czy te przebarwienia nie beda uwalnialy jakis zwiazkow chemicznych.

20181023_092102.jpg

Czy może lepszy bedzie wapień alejski?

 

IMG_4989.JPG

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, staniu napisał:

Po przeplukaniu wodą kwarcytu woda ma lekko slonawy smak.

   Bo o ile nazwa jest prawidłowa do tego kamienia ( kwarcyt meditarreno ) to pochodzi on z Morz śródziemnego  co sugeruje nazwa. Tak jak pokazujesz  na zdjęciu wygląda kwarcyt  który też występuje pod nazwą pustynna burza i taki jak najbardziej nadaje się do akwa słodkiego. Ale to ,że brudzi wodę mnie zastanawia.

   Natomiast wapień alpejski to w ciemno możesz dawać. Pięknie wygląda w akwa w wodzie. Kiedyś go miałem razem z serpentynitem bo jest bardzo do niego podobny. Sam w sobie wygląda świetnie..

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do brudzenia to byly tylko moje obawy, ale po kapieli w wodzie nie zaobserwowalem, aby te przebarwienia brudzily wode, tylko ten lekko slonawy smak wody. Obawiam się ze znowu bedzie z koniecznosci zmiana planow. W pierwszm zalozeniu mialo byc czarne tlo i wapien alpejski, ale po doswiadczeniach z przyklejaniem tapety zewnetrznej Juwel na klej który mi zaproponowal sprzedawca, zdecydowalem się na tlo strukturalne do wewnatrz (juto dostawa). Tlo i kwarcyt dobrane aby pasowaly kolorystycznie. A tu znowu zonk :( Tlo raczej nie pasuje do wapienia alpejskiego

https://www.ebay.de/itm/Aquarium-3-D-Ruckwand-Aquariumruckwand-Rock-50x30cm-bis-200x60cm/261105259090?hash=item3ccb161252:m:mcmvk_TdSu09vO3nfuAbzZQ:rk:22:pf:0

Edytowane przez staniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, staniu napisał:

W pierwszm zalozeniu mialo byc czarne tlo i wapien alpejski,

Fajnie by wyglądało.

 

22 minuty temu, staniu napisał:

ale po doswiadczeniach z przyklejaniem tapety zewnetrznej Juwel na klej który mi zaproponowal sprzedawca,

Nie dziwię się...Jak masz możliwość to kup tapetę samoprzylepną . Przyklejasz tak jak naklejkę samochodową. Czyli odrywasz folię zabezpieczającą , zraszasz obficie wodą tapetę i szkło. Nadmiar wody  wyciskasz linijką, dowodem osobistym itp. Po 2-3 dniach gdy wyschnie masz jednolicie i silnie przyklejoną do szyby. Tak jak czasami widzisz w sklepach akwarystycznych. Z tą o której napisałeś to daj sobie spokój.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawim się nad inna opcja mianowicie o czarnYm spienionym PCV na zewnatrz lub wewnatrz

a tlo strukturalne moze wykorzytam bo czeka już drugi baniak tez komplket Eheim. Z powodu ograniczen ze wzgledu na ciezar nie moge postawic duzego po prostu. Wiec 2 po 240l

Edytowane przez staniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  miałem przyklejone punktowo silikonem i tak jak mówisz: dołem trzyma albo podkład albo podkład i piasek. Resztę  robi woda ( rozpycha) . Wielu kolegów nawet nie przykleja.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.