Skocz do zawartości

Moja kranowita do 300 l


mario999

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 22.09.2018 o 23:31, mario999 napisał:

A może zastosować w sumpie trochę grysu koralowego? 

Musiałabyś go dodać dość sporo do sumpa,aby podniósł on w znaczący sposób pH...

Twoja wola,czy go dodasz czy nie,ale ja bym odpuścił i nie kombinował...

Szybszy i stosowany od lat sposób na podniesienie pH,to wspomniana soda oczyszczona...

 

Edytowane przez egon44
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście można dodać grys koralowy, co prawda nie podniesie Ci ph, a raczej zadziała jako bufor i zabezpieczy przed wahaniem ph co jest bardziej niekorzystne niż stałe, niższe ph. Oprócz tego grys koralowy jest świetnym medium biologicznym, więc masz podwójną korzyść. Ja w swoim kuble mam 2kg grysu, a i tak co podmianę lub dwie dodaję do wody sodę jak radzi kolega@egon44 Ph mam na stałym poziomie 8 (w kranie 7,4)

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Bartek_De napisał:

Ja w swoim kuble mam 2kg grysu, a i tak co podmianę lub dwie dodaję do wody sodę jak radzi kolega@egon44 Ph mam na stałym poziomie 8 (w kranie 7,4)

Bartku jeśli masz w kranie pH 7.4 to na co dodajesz sodę?

Zapewne pH po ustabilizowaniu w akwarium wynosi 7.6-7.8 ,więc sypanie soli jest zbędne moim zdaniem...

Kiedyś miałem w kranie taki przypadek,że przez kilka miałem pH na poziomie 6.8...Dodawałem sody aby podnieść pH do minimalnego poziomu 7.4-7.6...

Aktualnie w kranie mam obecnie takie parametry-

pH 7.8

KH 6

GH 11

 

Druga sprawa o której należy pamiętać to to,że grys koralowy po czasie się rozpuszcza i pyli czego sam doświadczyłem...Drobinki pyłu mogą dostać się do wirnika,a co to powoduje sami wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, egon44 napisał:

Bartku jeśli masz w kranie pH 7.4 to na co dodajesz sodę?

Nie wiem czy to ma związek, ale zauważyłem, że przy niższym ph ryby bardzo ocierały się o piasek. Obecnie przy ph - 8 problem ocierania znikł. Soda rybom nie szkodzi, a skoro jest w stanie poprawić im komfort życia, jakby nie było w niewoli, to stosuję ją regularnie :)

Dopiero teraz zauważyłem post kolegi @eljot czyli jednak ma to związek

Edytowane przez Bartek_De
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2018 o 21:45, mario999 napisał:

Ok,mam pytanie trochę na wyrost czy przy podmiankach (woda będzie lana przez utrojstwo)odstawiać ją na jakiś czas czy lać bezpośrednio do akwarium.

Ideą tego ustrojstwa jest to aby właśnie lać prosto z kranu bez obaw.

Jeżeli masz pH 7.2 to poczekaj  aż  skończy Ci się cykl azotowy. Jest wysoce prawdopodobne , że  pH się troszkę podniesie. Wtedy decyduj czy i czym je podnieść....ja polecam też sodę:)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Bartek_De napisał:

Nie wiem czy to ma związek, ale zauważyłem, że przy niższym ph ryby bardzo ocierały się o piasek. Obecnie przy ph - 8 problem ocierania znikł. Soda rybom nie szkodzi, a skoro jest w stanie poprawić im komfort życia, jakby nie było w niewoli, to stosuję ją regularnie :)

Oczywiście że niskie pH poniżej minimalnego poziomu 7.4 ma związek na zachowanie ryb,a raczej częste ocieranie się o podłoże lub inne przedmioty...

To samo zauważyłem u siebie jak miałem kiedyś pH 6.8...

Po dodaniu sody i stabilizacji pH do poziomu 7.4-7.5 wszystko wróciło do normy :) 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.