Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Dział „Giełda” służy do bezpłatnego zamieszczania niekomercyjnych ogłoszeń o tematyce akwarystycznej i przeznaczony jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu, którzy nie prowadzą sprzedaży w celach zarobkowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

1a. Aby dodać ogłoszenie w dziale Sprzedam należy mieć min. 50 napisanych postów na forum.

1b. Dodane ogłoszenie w dziale Sprzedam musi zostać zatwierdzone przez moderatora.

2. Dział "Giełda" jest jedynym miejscem na stronach internetowych powiązanych z serwisem PSMP „Klub Malawi”, w którym można się ogłaszać. Ogłoszenia należy umieszczać w odpowiednich kategoriach.

3. Korzystanie z działu "Giełda" jest równoznaczne z akceptacją zasad wynikających z niniejszego Regulaminu, do przestrzegania których zobowiązuje się ogłoszeniodawca.

4. W dziale „Giełda” obowiązuje zasada, zgodnie z którą w jednym ogłoszeniu zamieszcza się ofertę, dotyczącą pojedynczego przedmiotu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się odstępstwo od powyższej zasady, a powyższe może nastąpić jedynie w sytuacji, gdy oferta dotyczy:
a) układu haremowego lub stada ryb jednego gatunku,
b) kompletnego sprzętu (np. zestaw akwarystyczny, filtry z wkładami, zestaw świetlówek).

5. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której dany przedmiot jest oferowany równocześnie w ramach dwóch ogłoszeń, o których mowa w punkcie 4 niniejszego Regulaminu. Zabrania się również dublowania ogłoszeń tzn. wystawiania danego przedmiotu w przypadku, gdy w dziale „Giełda” znajduje się już ogłoszenie oferujące ten przedmiot.

6. Za treść ogłoszenia odpowiedzialność ponosi wyłącznie ogłoszeniodawca, niemniej jednak publikowane treści nie mogą naruszać powszechnie akceptowalnych norm, a dodatkowo forma w jakiej oferowane są przedmioty powinna spełniać określone wymogi, o których mowa w punkcie 7 Regulaminu.

7. Ogłoszenia muszą obligatoryjnie zawierać następujące informacje:
a) zwięzły temat (tytuł), który jednoznacznie określa przedmiot ogłoszenia oraz pozwala zorientować się, co jest oferowane bez konieczności przeglądania ogłoszenia,
b) opis przedmiotu (należy możliwie szczegółowo opisać oferowany przedmiot – w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej oferowanego gatunku, wiek, wielkość, ilość osobników oraz układ płci, a także wskazanie czy ryba pochodzi z odłowu, czy jest to pokolenie hodowlane oraz jakie jest źródło pochodzenia (hodowla własna/zakup w sklepie zoologicznym/zakup w znanej hodowli). W przypadku sprzętu akwarystycznego należy podać nazwę producenta i dokładne oznaczenie modelu, stan techniczny oferowanego przedmiotu, wskazanie czy produkt jest nowy, a jeżeli jest używany, to czy pozostaje objęty gwarancją, podać inne informacje charakteryzujące oferowany przedmiot np. kolor),
c) sposób odbioru przedmiotu (osobisty/wysyłka),
d) dane kontaktowe ogłoszeniodawcy, które umożliwią nawiązanie kontaktu (np. numer telefonu, adres poczty elektronicznej e-mail, numer komunikatora internetowego),
e) w przypadku oferty sprzedaży wymagane jest określenie proponowanej ceny (w tym sprecyzowanie czy cena jest stała, czy może być negocjowana) oraz doprecyzowanie, czy cena dotyczy pojedynczej sztuki, kompletu, zestawu, układu ryb, stada itp.

8. Zaleca się umieszczanie fotografii oferowanego przedmiotu.

9. Fakultatywnie dopuszczalne jest zamieszczanie w treści ogłoszeń linków do innych portali, na których zostało opublikowane ogłoszenie zawierające oferowany przedmiot (w tym również do serwisów aukcyjnych).

10. Umieszczenie ogłoszenia z naruszeniem zasad, o których mowa powyżej skutkuje jego natychmiastowym usunięciem wraz z powiadomieniem ogłoszeniodawcy o tym fakcie za pośrednictwem narzędzia PM (prywatna wiadomość).

11. Po sfinalizowaniu transakcji należy niezwłocznie usunąć ogłoszenie zamieszczone w dziale „Giełda”. Niezależnie od powyższego, ogłoszenia są automatycznie usuwane przez moderatorów dzialu po upływie 1 miesiąca od dnia ich publikacji.

12. Ogłoszeniodawca ma możliwość edytowania treści znajdujących się w ogłoszeniu zamieszczonym w dziale „Giełda”.

PSMP „Klub Malawi” nie ponosi odpowiedzialności za zgodność opisywanego przedmiotu ze stanem faktycznym oraz za przebieg transakcji z ogłoszeniodawcą, a także za wiarygodność osób zamieszczających ogłoszenia. 

  • Lubię to 1
  • marek_z_81 promował(a) i podpiął/eła ten temat
  • marek_z_81 przestał(a) promować temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • W akwarystyce problemem jest wiązanie DOC przez żywice. Przy stacji uzdatniania nie ma problemu. Producent określa parametry regeneracji w kolumnie, gdy DOC nie jest problemem. Warunki regeneracji pewnie są tak ustawione, żeby było dobrze (zużycie solanki, czas, efekt) a nie najlepiej (efekt?). Która metoda jest najskuteczniejsza (i co to znaczy)- trzeba zrobić eksperymenty. Pytanie czy bardziej wymagająca metoda regeneracji da na tyle wyraźny efekt, by było warto ją stosować. Myślę że najlepsza (efekt) będzie regeneracja w kolumnie z bardzo wolnym przepływem, solanką z ługiem sodowym (żrący!). Najlepiej na ciepło (do 60 stopni z ługiem). Napisz proszę o wynikach swoich eksperymentów
    • Ja od lat używam takiej owaty: https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtrujaca-owata-600-g-8994288263 Nie pyli i idealnie filtruje wodę - polecam.
    • Używam właśnie poliestrowej od innego dostawcy niż poprzednim razem bo tamten już nie ma jej w ofercie. Tamta poprzednia nie robiła mi takiej wody. Oczywiście nie można wykluczyć, że ubytek bakterii ze starej owaty właśnie to powoduje, mimo braku zmiany parametrów NO2, NO3, ale może też trafiłem na wyrób z innej chińskiej fabryczki gdzie proces produkcji jest trochę inny . Woda wygląda przez dwa -trzy dni jak by była lekko zabarwiona (zafarbowana) na na biało, a nie pływał w niej jakiś widoczny gołym okiem pył.  Chyba przy następnej wymianie  włożę wkłady sznurkowe i zobaczę co będzie się działo. Czy ktoś z Forumowiczów używa gotowych sznurkowych , jeśli tak to z jakim PPI bo pamiętam, że kiedyś używałem jakieś w miarę gęste i po kilku dniach się zapychały.
    • Sprzedawca nie ma tu znaczenia, należy zwracać uwagę na rodzaj włókniny. Silikonowe pylą, poliestrowe nie. https://allegro.pl/oferta/wloknina-tapicerska-poliestrowa-owata-sztywna-300g-12017517499
    • Jedno nie daje mi spokoju, czy na pewno dobrze regenerujemy żywice jonowymienne? Powszechnie polecana na forum i stosowana metoda regeneracji zakłada przygotowanie roztworu 10% solanki i objętości 3 x objętość żywicy, w której następnie płukane jest złoże. Patrząc jednak jak sposób regeneracji w domowych stacjach uzdatniania (opis np. https://www.filtry-do-wody.info/blog/regeneracja-zmiekczacza-wody-co-warto-wiedziec/) widzę jedną zasadniczą różnicę: w stacji uzdatniania solanka przechodzi przez złoże tylko RAZ i trafia do kanalizy a u nas żywica zwykle "kąpie się" w solance przez dłuższy czas. Przykładowo, stacja do usuwania azotanów w instalacji domowej (https://sklep.osmoza.pl/usuwanie-azotanow-global-water-nitrate-p-2240.html) zużywa do regeneracji 25l żywicy 140 l wody i 2,9 kg soli (solanka o stężeniu ok 2%) i trwa niecałą godzinę. Proporcjonalnie, do regeneracji 1 litra żywicy zużywane jest zatem ok 5,6l solanki. I teraz pytanie co jest lepsze dla żywicy i jej właściwości absorpcyjnych? Jednorazowe płukanie solanką o mniejszym stężeniu ale w większej ilości, czy długie płukanie w tej samej solance o większym stężeniu? W pierwszym przypadku wypłukujemy wszystko z zabrudzonej żywicy, a w drugim "zabrudzona" solanka wielokrotnie przepływa przez nasze złoże. Tak jak już wcześniej pisałem mam u siebie 3 litry PA202 i do regeneracji używam 6 lub 9 litrów solanki 10%. Regenerację robię na dwa sposoby: albo mieszam gorącą "zupę" w wielkim 9-o litrowym garnku (6 litrów solanki + 3 litry żywicy), albo 9 litrów letniej solanki (ok 40oC) przepycham małą pompką przez dwa szeregowo połączone HW603 z wylotem z powrotem do gara. W obu przypadkach regeneracja trwa ok godzinę. Czasami powtarzam proces regeneracji po raz drugi z nową "czystą" solanką - wtedy kolor "zupy" jest jaśniejszy 🙂  Po tym oczywiście płukanie pod kranem i z powrotem do akwa. Następnym razem planuję jednak przygotować w wiadrze 30 litrów solanki o mniejszym stężeniu i przepchnąć ją tylko raz przez całą żywicę przy wolnym przepływie (litr na minutę). Co o tym sądzicie? A może ktoś już tak robi?
    • Chciałbym odświeżyć trochę temat owaty, bo ostatnio trafiłem na allegro na taką która przez pierwsze 2-3 dni po wymianie sekcji mechanicznej w narurowcu powoduje "zmlecznienie" wody. Raczej nie jest to problem wynikający z ubytku części bakterii ze starej owaty bo parametry wody się nie zmieniają.  Prośba do użytkowników forum którzy używają u siebie owaty i nie mają takich problemów o podesłaniem namiarów na sprzedawców .
    • 2 x a520e da podobny efekt (trochę lepszy) jak a502ps + a520e, a będzie trochę taniej. A520e ma trochę większą pojemność; wiążę DOC i azotany. a502ps tylko DOC. Przy czystej wodzie (mało DOC) kombinacja może być 2x gorzej niż samo a520e...Wydaje się, że to po prostu nie przemyślana a popularyzowana idea. https://www.purolite.com/product/a520e https://www.purolite.com/product/a502ps
    • Wątek chyba do zamknięcia... Niestety hodowla jest całkowicie zlikwidowana. Również niestety przez nieporozumienie umówione dla mnie saulosi pojechały w świat.   
    • A502PS ma właśnie pochłaniać związki i zanieczyszczenia organiczne po to żeby PA202 mogła spokojnie pracować i pochłaniać NO3 🙂  Przy okazji pytanie czy ktoś kto używał może testu na DOC - Rataj ANTIALGAE CHSK? https://www.invital.pl/rataj-antialgae-chsk-test  Jeżeli tak, to czy jego wyniki rzeczywiście pokażą poprawę po zastosowaniu Purigenu lub A502PS?
    • Tylko faktycznie gęstość 45ppi to może się bardzo szybko zapchać. Średnio przepływ przez długość sumpa to spiętrzenie nawet do 5cm, więc na takiej gąbce będzie spiętrzać, aż pójdzie górą, a wtedy pompa sucha. Zatem też się zgadzam, by jednak odpuścić tą gąbkę.  Natomiast gąbki 20ppi daj wszędzie, gdzie tylko zostanie ci miejsce, jako składowisko biologii. Możesz nawet z 50 litrów objętości gąbkami dać i wcale nie będzie za dużo, a woda kryształ.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.