Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

1. Dział „Giełda” służy do bezpłatnego zamieszczania niekomercyjnych ogłoszeń o tematyce akwarystycznej i przeznaczony jest dla wszystkich zarejestrowanych użytkowników serwisu, którzy nie prowadzą sprzedaży w celach zarobkowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej.

1a. Aby dodać ogłoszenie w dziale Sprzedam należy mieć min. 50 napisanych postów na forum.

1b. Dodane ogłoszenie w dziale Sprzedam musi zostać zatwierdzone przez moderatora.

2. Dział "Giełda" jest jedynym miejscem na stronach internetowych powiązanych z serwisem PSMP „Klub Malawi”, w którym można się ogłaszać. Ogłoszenia należy umieszczać w odpowiednich kategoriach.

3. Korzystanie z działu "Giełda" jest równoznaczne z akceptacją zasad wynikających z niniejszego Regulaminu, do przestrzegania których zobowiązuje się ogłoszeniodawca.

4. W dziale „Giełda” obowiązuje zasada, zgodnie z którą w jednym ogłoszeniu zamieszcza się ofertę, dotyczącą pojedynczego przedmiotu. W szczególnych przypadkach dopuszcza się odstępstwo od powyższej zasady, a powyższe może nastąpić jedynie w sytuacji, gdy oferta dotyczy:
a) układu haremowego lub stada ryb jednego gatunku,
b) kompletnego sprzętu (np. zestaw akwarystyczny, filtry z wkładami, zestaw świetlówek).

5. Nie jest dopuszczalna sytuacja, w której dany przedmiot jest oferowany równocześnie w ramach dwóch ogłoszeń, o których mowa w punkcie 4 niniejszego Regulaminu. Zabrania się również dublowania ogłoszeń tzn. wystawiania danego przedmiotu w przypadku, gdy w dziale „Giełda” znajduje się już ogłoszenie oferujące ten przedmiot.

6. Za treść ogłoszenia odpowiedzialność ponosi wyłącznie ogłoszeniodawca, niemniej jednak publikowane treści nie mogą naruszać powszechnie akceptowalnych norm, a dodatkowo forma w jakiej oferowane są przedmioty powinna spełniać określone wymogi, o których mowa w punkcie 7 Regulaminu.

7. Ogłoszenia muszą obligatoryjnie zawierać następujące informacje:
a) zwięzły temat (tytuł), który jednoznacznie określa przedmiot ogłoszenia oraz pozwala zorientować się, co jest oferowane bez konieczności przeglądania ogłoszenia,
b) opis przedmiotu (należy możliwie szczegółowo opisać oferowany przedmiot – w przypadku ryb niezbędne jest umieszczenie pełnej nazwy łacińskiej oferowanego gatunku, wiek, wielkość, ilość osobników oraz układ płci, a także wskazanie czy ryba pochodzi z odłowu, czy jest to pokolenie hodowlane oraz jakie jest źródło pochodzenia (hodowla własna/zakup w sklepie zoologicznym/zakup w znanej hodowli). W przypadku sprzętu akwarystycznego należy podać nazwę producenta i dokładne oznaczenie modelu, stan techniczny oferowanego przedmiotu, wskazanie czy produkt jest nowy, a jeżeli jest używany, to czy pozostaje objęty gwarancją, podać inne informacje charakteryzujące oferowany przedmiot np. kolor),
c) sposób odbioru przedmiotu (osobisty/wysyłka),
d) dane kontaktowe ogłoszeniodawcy, które umożliwią nawiązanie kontaktu (np. numer telefonu, adres poczty elektronicznej e-mail, numer komunikatora internetowego),
e) w przypadku oferty sprzedaży wymagane jest określenie proponowanej ceny (w tym sprecyzowanie czy cena jest stała, czy może być negocjowana) oraz doprecyzowanie, czy cena dotyczy pojedynczej sztuki, kompletu, zestawu, układu ryb, stada itp.

8. Zaleca się umieszczanie fotografii oferowanego przedmiotu.

9. Fakultatywnie dopuszczalne jest zamieszczanie w treści ogłoszeń linków do innych portali, na których zostało opublikowane ogłoszenie zawierające oferowany przedmiot (w tym również do serwisów aukcyjnych).

10. Umieszczenie ogłoszenia z naruszeniem zasad, o których mowa powyżej skutkuje jego natychmiastowym usunięciem wraz z powiadomieniem ogłoszeniodawcy o tym fakcie za pośrednictwem narzędzia PM (prywatna wiadomość).

11. Po sfinalizowaniu transakcji należy niezwłocznie usunąć ogłoszenie zamieszczone w dziale „Giełda”. Niezależnie od powyższego, ogłoszenia są automatycznie usuwane przez moderatorów dzialu po upływie 1 miesiąca od dnia ich publikacji.

12. Ogłoszeniodawca ma możliwość edytowania treści znajdujących się w ogłoszeniu zamieszczonym w dziale „Giełda”.

PSMP „Klub Malawi” nie ponosi odpowiedzialności za zgodność opisywanego przedmiotu ze stanem faktycznym oraz za przebieg transakcji z ogłoszeniodawcą, a także za wiarygodność osób zamieszczających ogłoszenia. 

  • Lubię to 1
  • marek_z_81 promował(a) i podpiął/eła ten temat
  • marek_z_81 przestał(a) promować temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Jeżeli chcesz sprawdzić czy to pierwotniaki to nic nie rób a same znikną. Jeżeli nie znikną to znaczy , że problem leży w tym co wyżej koledzy napisali.
    • Wg mnie pierwotniaki, NO3 niewykrywalne? A powinno być. Duża wymiana wody powoduje klarowność, a potem zmętnienie ponownie wraca. Dla mnie to typowy objaw braku sprawnie działającej biologii. Nie martwił bym się w tej chwili o klarowność, uważał bym na parametry, nie podmieniał wody ponad miarę, a nawet przez chwilę w ogóle. Jak zacznie pojawiać się NO3 , podejrzewam, że zbiornik zacznie się klarować i pierwotniaki zaczną się wycofywać.
    • Możesz spróbować filtr piankowy 1 mikron + wydajna głowica. Jeśli zmętnienie nie ustąpi, to prawdopodobnie jest pochodzenia mineralnego - czyli coś może z modułów się uwalniać o rozmiarach poniżej 1 mikron. Jeśli filtr będzie się szybko zapychał (minuty) i klarowność będzie się poprawiała, to mogą być to bakterie/pierwotniaki lub coś powyżej 1 mikrona. Moduły też mogą uwalniać jakąś pożywkę dla bakterii... Z drugiej strony to dopiero 6 tygodni prawdziwego "życia" ....  biologia potrzebuje miesięcy aby wszystko grało. Może trzeba poczekać...
    • Prośba o pomoc, skończyły mi się pomysły😕 Chodzi mianowicie o przejrzystość wody a konkretnie o jej brak. Z nieznanych mi przyczyn od jakiś 2-3 tygodni walczę z mętna wodą. Nie jest to stan który występuje od początku zalania, pojawił się niedawno. Po całkowitym dojrzeniu zbiornika, woda była w miarę klarowna. Co najdziwniejsze nie zmieniło się nic jeżeli chodzi o dokładanie czegoś nowego, zmianę pokarmu czy cokolwiek innego w zbiorniku z czym mógłbym powiązać ten stan rzeczy... VID_20250331_135859.mp4 Zmętnienie wody jest w kolorze białym, widoczne normalnie gołym okiem jakby falowało w toni wodnej. Na początku myślałem, że to pierwotniaki jak przy świeżo zalanym zbiorniku. No ale nie jest to możliwe patrząc na testy wody.NO2, NO3, PO4 niewykrywalne. Woda dobrze natleniania przez sump. Biologia działa normalnie. Pokarm aller futura oraz spirulina forte podawane przez karmnik, znika w 15 sekund.  Dołożyłem do sumpa watę filtracyjną/owatę polecaną kiedyś już u nas oraz mała głowice filtra ze ściereczka z mikrofibry w zbiorniku idąc w stronę zanieczyszczenia mechanicznego. Nie pomaga. Również w zbiorniku znajduje się litr węgla aktywnego (został zalany dwukrotnie wrzątkiem). Też nie pomaga. Jedyną rzeczą jest podkręcenie podmiany wody i po ok 1,5 dnia jest w zbiorniku klarowna lecz po powrocie do kropelkowania staje się po 2 dniach znowu mleczna. Próbowałem w odstępach czasu już 3 razy i problem nadal wraca. Od wczoraj rana wrzuciłem litr żywicy PA202 luźno w pończochach do sumpa. Na razie brak zauważalnej różnicy. Prawie skończyły mi się pomysły😕 Mam jeszcze jeden ale mam nadzieję, że to nie to. Zacząłem podejrzewać moje skały DIY. Wykonane z cementu( atest BHP do kontaktu z wodą pitną) siatki rabatowej, waty szklanej oraz farb śnieżki również atest BHP do zabawek dla dzieci. Co tu może puszczać do wody? Wszystko wyschło bardzo dobrze zanim wylądowało w zbiorniku oraz wcześniej było odmoczone. Nagle zaczęło puszczać syf do wody? Po 2 miesiącach od zalania? Jak już coś to chyba powinno odrazu?  Ktoś, coś, jakieś pomysły? Na szczęście zmętnienie nie wpływa na zachowania ryb. Ale jak patrzę na akwarium to płakać się chce...    
    • @Any1977b zachęcam do opisania swojego projektu oświetlenia w dziale DIY - zaczarowany ołówek, na pewno będzie przydatne.
    • Można jak najbardziej,chociaż ja przez lata mając morskie 560l. Zrobiłem lampę na arduino,sterowanie telefonem z apki,6 kanałów więc sporo kolorów,sterowanie wiatrakami w lampie i ustawienie temperatury włączenia.profil alu 160cm i ponad 140 diód power led z soczewkami.sprawdzała się świetnie,teraz przebudowa na malawi.polecam,efekt ustawiasz z telefonem z ręku :)
    • Hej, poniżej zdjęcie mojej największej samicy saulosi. Zwrócicie uwagę na kwadratowy obrys brzucha. Jest ona najbardziej aktywna i wydaje mi się, podczas karmienia zgarnia najwięcej pokarmu. Inne ryby mają normalne sylwetki. Karmię tylko spiruliną 36% tropicala, dwa razy dziennie, szczypta pokarmu. Takie pytania: 1. Czy ktoś ma jakiś cwany sposób aby równomiernie karmić stadko i żeby mniejsze i słabsze ryby miały zagwarantowany w miarę równy udział? 2. Czy taki kwadratowy brzuch jest groźny dla zdrowia tej konkretnej ryby? Z góry dzięki za pomoc.
    • Można, ale jest trochę zabawy. Wiecej tutaj https://forum.klub-malawi.pl/topic/25011-sterownik-led-leddimmerpro-v5/page/5/#comment-392990
    • Witam Czy na tym sterowniku można zbudować belkę na diodach power led z opcją świt zmierzch? Może ktoś z forumowiczów posiada taką konfigurację
    • Remont mają czy cuś. Jeśli jest info, że oferta będzie po zakończeniu prac to trzeba czekać niestety na zakończenie prac. Czy jest sens? To Twoja decyzja, może przedzwoń do nich.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.