Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dzien dobry wszystkim. Posiadam kilka pytań, na które ciężko było znaleźć mi jak dotąd informacje. 

Krótka piłka "oby" 

Mam 112l akwarium dno 80x35 w srodku wapienie filipinskie 3szt na styropianie obsypane białym piaskiem. 

Obsada to 5 szt aulonocara wielkosci ok. 6cm i jeden zbrojnik, pozostalosc po poprzednim towarzyskim, 6cm dlugi. 

Filtr kubel fluval 103. 

Woda w akwa 3 dni po podmianie robi się zielona. Powstaje osad na szybach. Robilem testy kropelkowe zooleku i wszystko w normie. Ryby plochliwe, wyplywaja tylko na karmienie. Swiatlo ok. 10h dziennie. 

Kwestia nr 1 jak usunac zielona wode... 

2. Czy plochliwosc ryb wyeliminuje wypuszczając dodatkowo 5 szt aulonocar? Jesli tak to jaki filtr dodatkowy musze miec lub inne rzeczy? 

Z gory mowie, ze chodzi mi o to najbardziej aby ryby plywaly w toni i akwarium żyło, żeby dziecko mialo troche radochy. 

Dzięki za wskazowki 

IMG_20180408_212035.jpg

Opublikowano

Zapomnij o Aulonocarach w takim litrażu...  Jak wyglądał start akwarium? Jakie parametry masz?  Mi to wygląda na bardzo świeży zbiornik w którym nie powinno nic na razie nie pływać.

Opublikowano

Zbiornik na chodzie od listopada. Bylo spuszczenie wody, wymiana podloza, 70 procent wody starej plus 30 swiezej odstanej. Chodzilo dwa tyg bez czyszczenia filtra po poprzedniej obsadzie. Zdjecie po podmianie ok 40 procent. Tak, wiem, że to za male dno dla aulonocar, ale znam ludzi, którzy z powodzeniem kilka sztuk w nim trzymaja. W bloku nie mam możliwości wiekszego akwa a jak ryby podrosna, wymienie w sklepie na cos innego zapewne... 

Opublikowano

Ogólnie jedno mnie zastanawia, mam sklep zoologiczny. W nim ponad 80 gatunkow ryb. Kazde w zbiorniku ok 55l. Poczawszy na gupikach i neonkach skonczywszy na uaru, plamookich, pawiookich, sumach fosilisach, severumach, niebieskoluskich, akar pomaranczowych itd. Kazde maja tylko filtr wewnetrzny z gąbka. Podmiany 30% co tydzień i czyszczenie szyb plus gąbka. Woda krysztal. Nic nie metnieje, nie zdycha. Akwaria wiadomo jak to sklepowe, przerybione na maksa bez podloza i kryjowek. Wszystko hula. A w domu cokolwiek nie zrobie to klops. Moze wina kubla? Wkladow itd..

Opublikowano (edytowane)

Te ryby są zbyt duże na takie akwarium. A ty chcesz wpuścić kolejne 5 czyli razem 10... Biologia powinna być ok. W piasku znajduje się najwięcej bakterii nitryfikacyjnych ale powinno pójść na starym filtrze. Jak wyglądał przebieg przenoszenia biologii z starego akwarium? Ile filtr czekał "suchy" był otwarty? I jak z testami? Podaj dokładnie wyniki+firma.

 

W sklepach zoologicznych ryby nie mają szans na naturalne zachowania. Jakie dokładnie masz te Aulonocary? Pewnie sam nawet nie wiesz.

 

Jakie masz oświetlenie?

Edytowane przez Wolfik
Opublikowano

Filtr byl wyłączony na 2h. Tyle ile trwal restart. Nie otwieralem go od poprzedniego czyszczenia, czyli ok 2 miesiące. Wynikow nie pamiętam dokladnie bo robilem je w sklepie w między czasie. Jutro zrobie kolejne i się nimi podziele. 

  • Lubię to 1
Opublikowano (edytowane)

 Oswietlenie domyslne w zestawie aquael classic box 80. Jedna lampa led. Nie wiem ile lumenow, jaki wspolczynnik RA, sprawnosc itd. Zwykla lampa z zestawu. 

Aulonocary to typowy mix. Zadnych chyba odmian sklasyfikowanych. 

IMG_20180411_205201.jpg

Edytowane przez Mkbewe
Opublikowano (edytowane)
9 minut temu, Mkbewe napisał:

W takim razie jutro ryby do sklepu a akwarium na olx. Pozdrawiam, mozna zamknac, usunac.. 

W takim razie temat zamykam. A o właściwą obsadę pytaj w dziale OBSADY.

Edytowane przez AndrzejGłuszyca
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.