Skocz do zawartości

SKOK NO2 po dodaniu obsady


kacperek223

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie taki skok to normalka - biologia musi się ustabilizować.
Ogranicz karmienie i obserwuj zachowanie ryb - dopóki chętnie jedzą i nie leżą na dnie i ciężko dyszą albo nie pływają tylko przy powierzchni łapiąc powietrze nie masz się co martwić na zapas. 

Zdrowy rozsądek każe uzbroić się w cierpliwość i czekać, ale wiadomo jak to jest - ciężko jest się opanować :) 

Ja miałem podobny objaw po wpuszczeniu całej swojej obsady, ale w moim przypadku skoczyło nie tylko NO2 ale i NH4, a problem wynikał z zatrzymania II etapu nitryfikacji w procesie dojrzewania akwarium i skończyło się tym, że pożyczałem trochę ceramiki z biologią od kolegów z forum z okolicy :) 
Poczytaj tutaj:

Wpuściłem dużo więcej ryb niż ty, bo ok 40 sztuk ale to wszystko były maluchy. 
Nie wiem jak to jest u ciebie bo piszesz o konkretnych układach haremowych - można się domyślać, że są to już większe ryby, u których można wyróżnić już płeć?
Jeżeli tak, to takie ryby będą "produkować" dużo więcej związków amoniaku i azotu niż maluchy, a biologia po prostu musi się ustabilizować.

Na wszelki wypadek możesz wyposażyć się w KORDON AMQUEL PLUS - jest on bezpieczny dla ryb i stosowałem go przez kilka dni do momentu "przeszczepu" biologii.
Może w twoim przypadku nie będzie konieczny, ale dobrze go mieć w razie W :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kacperek223 napisał:

NO2 - 0,01

..w tych okolicznościach nie masz powodów do zmartwień tak jak Ci napisał któryś z kolegów wyżej. A tak na marginesie  to podawaj obsady w ten sposób 1+3 itd. Bo jak podajesz 3+1 to ja to odczytuje jako 3 samce i jedna samica. Tak się po prostu przyjęło i wtedy nie ma niedomówień:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

..w tych okolicznościach nie masz powodów do zmartwień tak jak Ci napisał któryś z kolegów wyżej. A tak na marginesie  to podawaj obsady w ten sposób 1+3 itd. Bo jak podajesz 3+1 to ja to odczytuje jako 3 samce i jedna samica. Tak się po prostu przyjęło i wtedy nie ma niedomówień:)

W Dzień Kobiet chcialem wyróżnic samice ?. Dzięki wielkie za podpowiedź.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.