Skocz do zawartości

Pyszczaki pływają po górze zbiornika, dziwnie się zachowują


Rekomendowane odpowiedzi

39 minut temu, szymon.horbacz napisał:

Dzięki za porady testy zrobię na pewno jak przyjdą do mnie bo tu u mnie nic nie ma oprócz pH.

Co do akwa to Diversa 240l 120x50x40, rybki to pyszczaki : moorii 7 szt , zebra red 14 szt 2x fire fish 2x pyszczak cesarski 1x glonojad zbrojnik 5x ślimaki military helmet, na dnie piasek kwarcowy biały, 1 filtr wewnętrzny i 1x pompa Eheim ( tlenu na pewno im nie brak) 

Jeśli chodzi o rybki to nie posiadasz tam Cyrtocara Moori tylko Metriaclima Callainos Cobalt lub Metriaclima Estherae Red Blue przynajmniej tak widzę na fotkach... ? 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mortis napisał:

jeśli było robione czyszczenie akwarium to biologia się zachwiała i chyba cykl azotowy ruszył.

..i tu chyba jest pies pogrzebany . Szymon w poście nr 1 pisze ,że wypłukał nawet piasek a jak wiemy jest tam siedlisko bakterii nitryfikacyjnych,. Czyli uważam ,że masz racje Karolu aczkolwiek dalej nie znamy parametrów. Ale logika wskazuje na to co napisałeś. Ja bym oprócz  testów ( tych podstawowych)  wlał do akwa ( nie ma potrzeby do filtra) ampułkę prodibio biodigest. Z dnia na dzień powinno być lepiej.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz filtr zewnętrzny? Co z nim zrobiłeś podczas czyszczenia?

Skąd masz wodę? Jesteś pewien, że nie jest chlorowana?

 

Codzienne podmiany po 50% by się przydały...

 

Moim zdaniem kolega nie ma biologii, która dopiero się tworzy...

 

 

Wysłane z telefonu

 

 

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, spiochu napisał:

Masz filtr zewnętrzny? Co z nim zrobiłeś podczas czyszczenia?

Skąd masz wodę? Jesteś pewien, że nie jest chlorowana?

 

Codzienne podmiany po 50% by się przydały...

 

Moim zdaniem kolega nie ma biologii, która dopiero się tworzy...

 

 

Wysłane z telefonu

 

 

 

 

Zewnętrzny i wewnętrzny, cały wyczyszczony i tu własnie wyszło z tego co czytam ze nie mam tej biologii, rano dziś wstałęm jeden ładny dorodny pyszczak już leży przy dnie, a woda lekko bardzo lekko  była sina, od razu podmianka 50% i tak bede robił przez jakiś czas codziennie. No woda głupio mi się przyznać ale kran od 20 lat i wszystko działało fajnie. 

Co zauważyłem że ryby czesto płyną do dna i się ocierają bokami o piasek co to moze znaczyc ? 

Pozdrawiam serdecznie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, szymon.horbacz napisał:

Zewnętrzny i wewnętrzny, cały wyczyszczony i tu własnie wyszło z tego co czytam ze nie mam tej biologii, rano dziś wstałęm jeden ładny dorodny pyszczak już leży przy dnie, a woda lekko bardzo lekko  była sina, od razu podmianka 50% i tak bede robił przez jakiś czas codziennie. No woda głupio mi się przyznać ale kran od 20 lat i wszystko działało fajnie. 

Co zauważyłem że ryby czesto płyną do dna i się ocierają bokami o piasek co to moze znaczyc ? 

Pozdrawiam serdecznie 

Jak będziesz robił co dzień 50 % podmiany to biologia długo będzie ruszała. Powinieneś mieć testy kropelkowe by przynajmniej sprawdzić No2, które jest najbardziej śmiertelne dla ryb. Kup sobie fiolkę albo dwie bakterii nitryfikacyjnych mogą być prodibio biodigest (są też inne ale nie wiem które są dobre) , wspomoże to rozwój biologii i będzie neutralizowało No2. 

Gdybyś miał testy NO2  to byś wiedział kiedy i ile wody podmienić. Uważam, że 50 % codziennie to za duża podmiana. Może zrobić 50/30/20 by biologia się stabilizowała. 

Jeśli ocierają się często, to może być zwiastun choroby, może pasożytów, a może po prostu jest im źle. Jednak myślę, że jest to reakcja na słabe warunki panujące w zbiorniku. Jeśli wszystko się ustabilizuje to pewnie znikną częste ocierania. 

Jeszcze jedno co może pomóc, może masz znajomych akwarystów, którzy mogą zamienić się z Tobą na zwykłą gąbkę. U nich na gąbkach  jest pełno bakterii, które będą pomagać w nitrifikacji, lub mogą dać Ci trochę ceramiki z filtrów kubełkowych, na niej też są osiedlone bakterie. 

  • Lubię to 1
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie objawy wskazują na zatrucie amoniakiem (NH3) i/lub azotynami (NO2). Czyszcząc wszystko usunąłeś bakterie nitryfikacyjne, które te związki przerabiają. Powinieneś jak najszybciej kupić jakiś preparat, który neutralizuje te związki. Do tego musisz dodać nowe bakterie, ale takie bez pożywki. Dopóki tych preparatów nie zastosujesz, musisz podmieniać wodę. Żeby wiedzieć jak często i ile, musisz mieć dobre testy.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się z Mortisem, że 50% to dużo. Małe akwarium, duża i dorosła obsada, więc o produkcję związków dla biologii bym się nie martwił. A bakterie w 99% siedzą w piasku, ceramice, gąbce, dekoracjach itp. a nie w wodzie.

Kup bakterie jak koledzy radzą, jak przyjdą testy to je zrób i wtedy będziemy zastanawiać co robić dalej.

Acha, absolutnie nie karm ryb przez kilka dni. Nawet ociupinę.

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.