Skocz do zawartości

Pyszczaki walą we wszystko.


Rekomendowane odpowiedzi

Jesli wpuszczales ryby z innego akwarium a miałeś duża róznice PH - to moze coś miec wspolnego. Mowisz ze ph masz niskie, malo prawdopodobne zebys wzial ryby z zbiornika o podobnym PH jak Twoje.

Do tego nie pasuje zachowanie Afry... Ciagle tak robi czy moze tylko naśladuje inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega przede wszystkim musi zmierzyć parametry i to wiarygodnymi testami. Objawy nie wskazują na zatrucie amoniakiem czy azotanami. Może to wskazywać na chorobę kwasową, czyli zbyt niskie Ph, ale czy to podane przez kolegę jest na tyle niskie, żeby wystąpiły takie objawy? Nie sądzę. Może być to zatrucie chlorem. Dwótlenek chloru czy chlor wolny nie odparują w kilkanaście godzin. To już nie jest, jak kiedyś, chlor gazowy, wspomniany przez @Pleziorro. Tak na szybko może dolej do akwarium jakiś uzdatniacz neutralizujący związki chloru? Może wodociągi coś "extra" dodały.

Chociaż woda była podmieniana tydzień temu, a afra dopiero teraz zaczęła się tak zachowywać, po wpuszczeniu nowych ryb. Więc to pewnie nie chlor.

Edytowane przez pozner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem dostać nigdzie takich testów jak polecacie, nawet jakichkolwiek na NO4. Kupilem  JBL test na pH 7.4-9 ale woda zabarwila się na duzo jaśniejszy kolor niz jest najjasniejszy w skali co oznacza za niskie pH. Jestem w trakcie upuszczania wody i szykowania nowej. Kupilem pH-plus firmy JBL. Od wczoraj kolejna rybka odeszła. Jak znajdę rozwiązanie to się z Wami podzielę ale czuje że to jednak pH. W wodociagach jest woda o bardzo niskim pH. Dziękuję za odzew. Pozdrawiam 

//edycja
@Dbk20 Wpuściłem ryby z innego akwarium o innym pH, więc moja afra nie powinna się zachowywać tak samo, a się zachowuje, więc odpada.
@egon44 To samo co wyżej, nowo zakupione rozumiem, ale czemu moja afra?
@pozner, myślę to samo. Test to standardowy pasek Tetra 6 in 1 czyli mało dokładny.
Afra się uspokoiła, zwiększyłem natlenianie, przywróciłem temperaturę do 26 stopni. Muszę znaleźć sklep zoologiczny dobrze wyposażony, aby potem nie szukać jak dzisiaj.
BTW, dlaczego w wersji mobilnej pokazuje mi Wasze posty z opóźnieniem?

Edytowane przez DrHouse
Odpowiedź na pytania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.