Skocz do zawartości

Naprawa tego co i zepsułem , jeśli tylko to możliwe


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam 

Przepraszam bardzo że nie przedstawię się lecz mam naglący problem jako początkujący zrobilem szereg błędów w kolejności : 

- kamienie na piasku 

- posłuchałem pana z zoologicznego w Anglii i dodałem specyfików do "instant startu " jak on to określił 

-dodalem 4 saulosi do mojego akwarium po dwóch dniach 

- oczywiście dodając mieszkańców wlałem wodę , woreczka w którym było troszkę rybich odchodów woda na następny dzień mętna 

- nakarmilem rybki odrazu 

- oświetlenia mam za mocne tak zakładam 

Jeśli jest coś co przeoczyłem napiszs później dodam też zdjęcie jak wrócę z pracy , jeśli jeszcze rybki żyją (chce je uratować ) .zaczęły dziwnie się zachowywać pływały przy tafli wody co jakiś czas , i nie raz pływaly  przy szybie góra dół i tak przez dłuższą chwilę czy mogę coś zrobić żeby im pomóc ?

Wiem że pH 7,8 

Temperatura 25 C 

 

Bardzo proszę o pomoc i będę wdzięczny za takową i już wiem że powinienem poczytać forum a nie słuchać sprzedawców :(

 

 

Edytowane przez Jeb_us
Opublikowano

Witaj na forum!

Jedynie co mi przychodzi na myśl na tą chwilę to oddanie ryb w celu ich przetrzymania do tego zoologa a potem możesz się brać za zrobienie porządku z zbiornikiem który jest niedojrzaly biologicznie.

Może napisz coś więcej na temat samego zbiornika jakie ma wymiary,filtrację,oświetlenie itp. a na pewno pomoc otrzymasz ;)

Opublikowano (edytowane)

Tutaj jest filmik który zrobiłem dziś rano fakt to dobry pomysł sam zbiornik to juwel Rio 125 l 81x36x50 gdzie w szerokości i długości 1cm to grubość szyby file wewnętrzny bioflow 3.0 podstawowy był  dostępny z akwarium wiem że muszę zakupić testy i oczywiście sprawdzić co i jak najważniejsze dla mnie to nie zabić tych pysi  bo nie chce żeby ktoś przez moją głupie tracił życie. Proponuję obejrzeć filmik to może coś zauważycie 

Dziękuję bardzo za szybką pomoc 

Błąd przy filmiku dodam zdjęcia jak wrócę za dwie godziny 

Edytowane przez Jeb_us
Opublikowano (edytowane)

Gdzie ten filmik i zdjęcia. Jeśli ryby pływają przy powierzchni, to musisz na szybko mocno dotlenić wodę. Taki objaw może wskazywać na wysoki poziom związku amoniaku NH3, który absorbuje tlen z wody. Mocne natlenienie wody szybko eliminuje ten związek, bo jest on w formie gazowej i szybko utlenia się przy dobrym natlenieniu. To jest najbardziej toksyczny i niebezpieczny dla ryb związek. Jeśli to wyeliminujesz, z  resztą na spokojnie dasz sobie radę. 

 Pływanie z góry do dołu nie jest niczym dziwnym u świeżo wpuszczonych ryb. 

Edytowane przez pozner
Opublikowano (edytowane)

Panowie pół godzinki i wyślę zdjęcia a co do dotlenienia cały czas chodzi napowietrzacz aqua el ap200 oxyboost dziękuję za wszelką pomoc .

8 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

..przeniosłem do odpowiedniego działu.

Dziękuję bardzo przepraszam za kłopot, jak tylko uporam się z problemami mojego braku oczytania uzupełnienie wszystkie informacje jak i odwiedze działy które odwiedzić należy :)

Edytowane przez Jeb_us
Opublikowano
5 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:
7 minut temu, pozner napisał:

Gdzie ten filmik i zdjęcia.

..napisał  wyraźnie:

Godzinę temu, Jeb_us napisał:

Błąd przy filmiku dodam zdjęcia jak wrócę za dwie godziny 

Nie doczytałem.

Opublikowano

15185022302701578416449.thumb.jpg.1242f11109ef0865cf63863041303b4d.jpgWięc panowie tak używam takich preparatów 15185021633771213589088.thumb.jpg.08d3a5634f6d75f2cb1a20c39922f90e.jpg

Pokarm póki co taki 151850229472994109775.thumb.jpg.7ab4565134c99493da208d7d684ea155.jpg

Natomiast tak wygląda zbiornik zaswiecilem podopiecznym najpierw światło pokojowe a później normalne lampy akwarium 1518502464400272026034.thumb.jpg.d3266299d67c5b2cfa427133829f5e11.jpg1518502464400272026034.thumb.jpg.d3266299d67c5b2cfa427133829f5e11.jpg

 

A tak wygląda mój filtr w środku oczywiscie bez żadnych ceramicznych wkładek 15185025998601277738608.thumb.jpg.8291b1cf1fbb3634ec297cd1e2590420.jpg

To chyba tyle co mogę dać na ten moment 

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.