Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W trakcie czyszcenia kubłaJBL 250 kosze z ceramiką przemyłem woda kranową a nie wodą z akwarium, na efekt długo nie trzeba było czekać, wodę w akwarium mam mętną, jak długo mam czekac żeby wszytko wróciło do normy :cry:

Opublikowano

Trudno powiedzieć - zależy od skali zniszczeń. Możesz chyba troszkę ratować sytuacje biostarterami albo wycisnięciem wkładu z dojrzałego filtra. Najważniejsze nie wpadać w panikę, ograniczyc żarcie (rybom!) i lekko pomagac naturze, a będzie dobrze. :)

Opublikowano

tak jak pekael napisał zależy na ile zrobiłes to czyszczenie dokładnie o tyle dłużej bedzie to trwało, oczywiście bdzie krócej niż przy starcie bo akwa samo w sobie jest dojrzałe i bakterji w nim dostatek więc filtr sie zaszczepi, z tego powodu iz akwa już pracuje dłuzej to rzadnych staroci bym w nim nie płukał ale jakis np nitrivec to można spokojnei lać, przyspieszy proces. Co do powyżej wspomnianego ograniczenia karmienia to jak najbardziej wskazane a nawet i taka dłuższa głodówka by nie zaszkodziła.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.