Skocz do zawartości

Moje 260l Malawi.(120-40-63)


GOLUMN

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Mam do was pytanie.

Wszystkie rybki kupione w styczniu od jednego hodowcy.

Wielkości podobne ale. No właśnie.Rosną bardzo nierówno.

Rybki,które mam to Acei, Saulosi, Rdzawe i Yellow.

Wiem że Acei to większa ryba i to rozumiem.

Problemu nie ma też z Saulosi.

O wiele gorzej jest z Rdzawymi (prawie wcale nie rosną) i z Yellow. Wśród tych ostatnich trafił się z dziwnie wyglądającą głową. Jak by zdeformowaną.

Czy to normalne taki bardzo słaby wzrost w tych dwóch gatunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodów może być wiele. Po pierwsze dieta. Jeśli jest typowo roślinna, to może mieć wpływ na rozwój yellowa, który jest bardziej mięsny. Nie powinno mieć to wpływu jednak na rdzawego, który jest jednym z najbardziej uniwersalnych pyszczaków. Może też być kwestia genetyczna. Przy hodowli często dochodzi do chowu wsobnego, albo selektywnego (też w jakimś stopniu wsobnego), więc przy którymś pokoleniu dochodzi do degradacji gatunku, co może objawiać się w różny sposób, min. może to być słaby rozwój. Nie wiem jaką stosujesz dietę, ale może zwiększ delikatnie udział pokarmów z udziałem składników mięsnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, pozner napisał:

Powodów może być wiele. Po pierwsze dieta. Jeśli jest typowo roślinna, to może mieć wpływ na rozwój yellowa, który jest bardziej mięsny. Nie powinno mieć to wpływu jednak na rdzawego, który jest jednym z najbardziej uniwersalnych pyszczaków. Może też być kwestia genetyczna. Przy hodowli często dochodzi do chowu wsobnego, albo selektywnego (też w jakimś stopniu wsobnego), więc przy którymś pokoleniu dochodzi do degradacji gatunku, co może objawiać się w różny sposób, min. może to być słaby rozwój. Nie wiem jaką stosujesz dietę, ale może zwiększ delikatnie udział pokarmów z udziałem składników mięsnych.

Karmię na przemian takimi pokarmami:

 

IMAG1361.jpg

Oto moja żółta "papuga":

 

IMAG1359.jpg

IMAG1360.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Powoli tracę cierpliwość.

Rdzawe i Yellow to po prostu nieporozumienie.

Rybki kupione od FishMagic.

Jeżeli chodzi o wyżej wymienione gatunki nie polecam tam robić zakupów.

Próbka rdzawych. Z yellow jest podobnie:

 

IMAG1440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, AndrzejGłuszyca napisał:

Uwagi dotyczące sklepów i sprzedawców umieszczaj w dziale do tego przeznaczonym. Tutaj opisujemy życie w naszych zbiornikach.

Przepraszam.

Jak możesz to przenieś moją wypowiedź do odpowiedniego działu.

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, GOLUMN napisał:

Przepraszam.

Jak możesz to przenieś moją wypowiedź do odpowiedniego działu.

Spokojnie...jak ewentualnie tam otworzysz nowy temat dotyczący sprzedającego czy sklepu wtedy przeniosę  te post tam. Dlatego tutaj tak napisałem bo zaraz byłaby lawina postów dotycząca nie tego co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.