Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, ostatnio w książce u Adka wyczytałem, że podawał swoim pupilą dżdżownice. Czy ktoś z was również z nimi próbował ?

Czy jednak ominąć ten  temat ?

Opublikowano (edytowane)

Kiedyś jak miałam miesożerne ryby , nie pyszczaki, karmiłam siekanymi dżdżownicami. Jest z tym trochę roboty czyszczenie i siekanie, ale ryby byly zadowolone.

Edytowane przez suricade
  • Dziękuję 1
Opublikowano

Podepne się pod temat.Aktualnie mam Copadichromis mloto( i 10  innych nazw handlowych) i kilka dni temu wpadlem na ten sam pomysl.Co prawda copa bardzie gustuja w malych skorupiakach typu kryl albo slimaczki.Mysle ze w sklepie wedkarskim kupić ddzownice i dac je do trotow aby same się oczyscily.Do tego dojdzie fossorochromis wiec dla niego to bedzie dobre zarcie mysle.

Opublikowano
46 minut temu, RavenPl napisał:

Podepne się pod temat.Aktualnie mam Copadichromis mloto( i 10  innych nazw handlowych) i kilka dni temu wpadlem na ten sam pomysl.Co prawda copa bardzie gustuja w malych skorupiakach typu kryl albo slimaczki.Mysle ze w sklepie wedkarskim kupić ddzownice i dac je do trotow aby same się oczyscily.Do tego dojdzie fossorochromis wiec dla niego to bedzie dobre zarcie mysle.

Te robaki ze sklepów wędkarskich mogą być pędzone na jakiś "sterydach", żeby szybciej rosły. Na pewno tak się dzieje w przypadku białych robaków. Co do czerwonych nie mam pewności, ale warto się upewnić zanim się nimi zacznie karmić.

Opublikowano

Wiele wiosen temu karmiłem ryby dżdżownicami co jakiś czas ale tylko kopane w ogrodzie. Pysie również je jadły ale potem wolałem tylko karmy pełnowartościowe.

O wiele lepszym pomysłem było wystawienie słoiczka z trocinami i jabłkiem/kawałkiem mięsa itd na godzinkę za okno. Po godzince zakręcałem słoik. I na 3/4 dni było żarcia białych tłustych robali. 

Z jednej strony to wspaniałe żarełko, zdrowe, tłuste, wartościowe ale z drugiej to zawsze ryzyko złapania jakiegoś pasożyta itd. 

Przy rybach z ameryki jest większy luz bo dla nich to bardziej naturalny sposób żywienia. Polowanie na motyle, żaby, myszy, skolopendry,  robactwo różnego rodzaju czy ryby ale dla pysi to obca kuchnia. 

To już lepiej byłoby karmić krewetkami. 

Opublikowano (edytowane)

Bez przesady, nie taki drogi. Krewetki koktajlowe tylko bez żadnych przypraw w Auchan kosztują chyba koło 12 zł. Jak dla Mbuny naprawdę na długo starczają.

Edytowane przez MatiK
Opublikowano

Aha ok.Ja myslalem o tych zywych akwariowych.Zlaezy mi na tym aby obserwowac jak te ryby jedza cos zywego:) Slimakow mialem już plage kiedy akwarium dojrzewalo.Dzis nie ma ani jednego.Wiec bio ddzownica wykopana wlasnorecznie oczyszczona z odchodow byla by ok?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
    • Witam, posiadam sterownik od 2 lat  LedDimmer Pro V5 który mam podłączony do zasilacza 12V 45W i z dioda i samsung RGB od jakiegoś czasu dioda sterownika zaczęła migać z ledami przez chwilę się ustabilizuje i znów zaczyna migać wie może dlaczego tak się dzieje? 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.