Skocz do zawartości

Purolite a520e


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, JemioloSeba napisał:

Po podmianie nie mierzył - tak ja zrozumiałem.

Fakt.Mój błąd w czytaniu ;) 

U siebie zauważyłem że im mniejszy poziom NO3 w zbiorniku tym dłużej trzyma potem purolite,ale o tym już też była mowa w innych tematach z zastosowań purolite...

Ja bym na miejscu kolegi zregenerował ponownie złoże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz przypomnę, że w pewnych wodach Purolite działa dosłownie 2-3 dni i poziom zaczyna rosnąć, niezależnie od wejściowego No3 do którego włożymy nową lub zregenerowaną żywicę. Zależy to od jakości wody i jak podejrzewamy z @deccorativo ilości siarczanów w niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej się domyślam niż napisałeś.

Jak masz Purolite w ustrojstwie czyli wersja II to zapewne w baniaku w kuble masz 0,5l Purolite A520E a nie litr jak dajemy zwykle  i się dziwisz że się zapełniło.?

1 litr Purolite ma zdolność adsorbcji ok 20-30 gramów NO3 jak baniak 375 to wody 300l x 25 mg/l ( a w JBLu nie ma takiego wyniku to czym ty mierzysz te NO3?? )   wychodzi 7,5 grama więc do 10 gramów jakie daje 0,5 litra żywicy całkiem blisko.

Dokup 1 litr Purolite i daj w dwu następnych skarpetach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w Warszawie a tylko na Ursynowie w Warszawie , już ktoś z Polski też mi się skarżył że u niego też nie działa i spec z osmoza.pl po odpytaniu szczegółowo stwierdził że prawdopodobnie siarczany są wysokie a one blokują pracę żywicy.

W tym przypadku niedzielka nie mamy tego problemu - działa tylko zamiast zacząć od podmiany wody 50% by wywalić choć z połowę azotanów NO3 to on zapchał tym od razu złoże bo mu natychmiast zwaliło do 0 więc cały azot w zbiorniku znalazł się w żywicy Purolite.

zregeneruj i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, deccorativo napisał:

Więcej się domyślam niż napisałeś.

Jak masz Purolite w ustrojstwie czyli wersja II to zapewne w baniaku w kuble masz 0,5l Purolite A520E a nie litr jak dajemy zwykle  i się dziwisz że się zapełniło.?

1 litr Purolite ma zdolność adsorbcji ok 20-30 gramów NO3 jak baniak 375 to wody 300l x 25 mg/l ( a w JBLu nie ma takiego wyniku to czym ty mierzysz te NO3?? )   wychodzi 7,5 grama więc do 10 gramów jakie daje 0,5 litra żywicy całkiem blisko.

Dokup 1 litr Purolite i daj w dwu następnych skarpetach

W kuble 1L Purolite , ustrojstwo wersja I. Więc chyba wszystko w porzadku.
 

13 minut temu, deccorativo napisał:

W tym przypadku niedzielka nie mamy tego problemu - działa tylko zamiast zacząć od podmiany wody 50% by wywalić choć z połowę azotanów NO3 to on zapchał tym od razu złoże bo mu natychmiast zwaliło do 0 więc cały azot w zbiorniku znalazł się w żywicy Purolite.

zregeneruj i po sprawie.

Tutaj masz rację, włożyłem złoże w kubeł bez podmiany wcześniej wody...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że purolite przez 24h się zregenerował w soli. Dzisiaj pomiar przed wrzuceniem Purolite i podmianką wody Salifert No3 - 25. 
Podmianka 50% wody i wrzucony Purolite po dobie moczenia w soli. Pomiar będę mógł zrobić dopiero w poniedziałek, więc skrobnę coś za dwa dni ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.