Skocz do zawartości

Baniak 350 l


jarek1969

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, jarek1969 napisał:

Poczytałem dzisiaj trochę o gatunkach, na które postawiłem. Jeden artykuł wprawił mnie w osłupienie. Autor pisze w nim, że Cynotilapia Afra Hara toleruje wodę z pH w przedziale 8-8,5, a więc dość wysoka wartość. 

 

9 godzin temu, jarek1969 napisał:

Witaj!Ja w tym linku widzę przedział pH między 7.5-8.5 ;) 

Ogólnie jeśli w kranie masz pH na minimalnym poziomie 7.5 to nie zwracał bym na to uwagi...

Co do obsady Cynotilapia Hara Gallireya Reef + Labidochromis Caeruleus + Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano to jest to bardzo dobry wybór :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz co autor pisze powyżej rozwijając tematykę Akwarium i Rozmnażanie!

2 godziny temu, egon44 napisał:

 

Co do obsady Cynotilapia Hara Gallireya Reef + Labidochromis Caeruleus + Pseudotropheus Cyaneorhabdos Maingano to jest to bardzo dobry wybór :) 

 

Jak już pisałem wcześniej będę poszukiwał do zarybienia narybku tych gatunków. Po ile osobników powinienem zakupić? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że jak podrosną czeka mnie redukcja w obrębie każdego z gatunków (zależnie od tego co z nich wyrośnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opierałbym się tak bardzo na tym serwisie, to po 1 ;)  po 2 możesz wierzyć kolegom, że te ryby tolerują zakres 7,5-8,5. Po 3 między bajki włożyłbym te zabiegi dotyczące rozmnażania (takie jak podnoszenie temperatury i idealne pH), sam zobaczysz, że jeśli ryby znajdą dużo kryjówek, a młode będą na tyle sprytne żeby schować się przed dorosłymi to będziesz miał problem z nadmiarem ryb i to w dość niedługim czasie :) 

Na koniec dodam, że Twój link dotyczy Cynotilapii Zebroides (dawniej afra). Hara to nie Zebroides ;) 

Co do zakupów to proponuję kupić po 8-10 sztuk z każdego gatunku.

Edytowane przez MatiK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem dogadany z Panią Moniką z Tan-Mal. Obecnie nie maja Hary i dopiero w przyszłym tygodniu będzie mogła powiedzieć czy w ogóle będzie. Czekam na wiadomość od niej bo chcę kupić wszystkie gatunki z jednego źródła ale gdyby się okazało, że nie będzie Hary to będę pilnie poszukiwał materiału zarybieniowego.  Gdyby ktoś z Koleżeństwa posiadał na zbyciu młode osobniki     (3-4 cm) to proszę o kontakt bo jeśli nie kupię w Tan-Mal'u to będę poszukiwał innego źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, jarek1969 napisał:

Gdyby ktoś z Koleżeństwa posiadał na zbyciu młode osobniki     (3-4 cm) to proszę o kontakt bo jeśli nie kupię w Tan-Mal'u to będę poszukiwał innego źródła.

Odezwij się na priv bo mam namiar na kolegę który posiada Cynotilapia sp. Hara Gallireya Reef na sprzedaż.

Mogę go jeszcze popytać jakiej wielkości jeśli chcesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.