Skocz do zawartości

 Synodontisy


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, pozner napisał:

Polli rośnie do ok.10cm.

http://akwa-mania.mud.pl/ryby-i-rosliny/atlas-ryb/ryby-s/synodontis-polli/

..jedno z wielu źródeł. Choć tutaj podają 23 cm.

..tu podają ok. 20 cm https://www.mojeryby.com.pl/artykuly/ryby/synodontis-polli-gosse,126-1-1.html

 

 

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za przydatne informacje.

Jeżeli ktoś by miał jakieś spostrzeżenia na temat tego gatunku to zapraszam do wypowiedzi.

Narazie posiadanie ich w zbiorniku jest w formie zastanowienia więc okaże się za parę miesięcy jak zredukuje obsadę

Jeżeli miałbym wybierać to skłonił bym się w stronę synodontis petricola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z mbuna  petricola Zaire w ilosci chyba 7 sztuk. Bardzo sympatyczna ryba, ale z racji ze maja duzo kryjowek prawie wogole ich w dzien nie widuje. Jako ze prowadza u mnie typowy nocny tryb zycia to co wieczor przed snem wrzucam im pol tabletki zarcia. Czasem w dzien sypne wiecej zarcia to tez wyjda odrazu, ale ogolnie to musze ich w dzien szukac zeby zobaczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, AndrzejWalb napisał:

Równie dużo źródeł podaje 10cm. i tym źródłom wierzę. Mam te ryby od 8 miesięcy i nie doszły do tych 10cm. Nie wyobrażam sobie, żeby teraz nagle wystrzeliły jeszcze 15cm. Podobna sytuacja jest z innymi Synodontisami, też ich rozmiary są w necie bardzo rozstrzelone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg źródła książkowego maksymalna "zarejestrowana" długość to 14,8 cm. I raczej takim źródłom bardziej wierzę. Dlatego rozmiar ok 10 cm uzyskiwany w akwarium jest bardziej prawdopodobny niż koło 20-23 cm.
http://www.fishbase.se/summary/9608

Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pozner napisał:

Równie dużo źródeł podaje 10cm. i tym źródłom wierzę

..dlatego nie można twierdzić autorytatywnie jaką wielkość osiąga dana   ryba.  Ja podałem takie źródła.... jak są inne to warto podać . Bo jak znam życie to  różnie właśnie to wygląda tak samo jak z nazewnictwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, AndrzejWalb napisał:
12 godzin temu, spiochu napisał:

Polli chyba jeszcze mniejsze rosną a też nie są brzydkie.

..odwrotnie. Są jeszcze większe.. rosną do ok. 25 cm.

Sam stwierdziłeś to autorytatywnie, a mi zwracasz uwagę. Ja przynajmniej mam podstawy do tego, żeby w taki sposób się wypowiadać. Jak wspomniałem, od 8 miesięcy mam te ryby i widzę jak się rozwijają. Spiochu, którego zacytowałeś, też je ma niewiele krócej ode mnie i też nie mają takich rozmiarów, o których pisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam stwierdziłeś to autorytatywnie, a mi zwracasz uwagę. Ja przynajmniej mam podstawy do tego, żeby w taki sposób się wypowiadać. Jak wspomniałem, od 8 miesięcy mam te ryby i widzę jak się rozwijają. Spiochu, którego zacytowałeś, też je ma niewiele krócej ode mnie i też nie mają takich rozmiarów, o których pisałeś.

Według tej strony rosną od 10 do kilkunastu cmhttps://www.malawi-guru.de/malawisee/gattungen/malawikrabbe-malawiaal-malawischwamm/artenliste-synodontis-welse/707-synodontis-sp-polli-white.html

 

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.