Skocz do zawartości

Zgony w moim akwarium - co robić?


Dziubek

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Dziubek napisał:

Biorąc pod uwagę fakt, że jestem świeży, niedoświadczony i takie tam, czy mógłby to ktoś "rozwinąć"? :) z góry dziękuję :)

Trzeba zacząć od lektury zasad tego działu i wszystko podać łącznie z łapką ilości pokarmu,wymienić wszystkie z nazwy itd.

Nie wiem jak ci się udało tego nie podać.- albo możliwe że przeoczyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dziubek napisał:

Biorąc pod uwagę fakt, że jestem świeży, niedoświadczony i takie tam, czy mógłby to ktoś "rozwinąć"? :) z góry dziękuję :)

 

11 minut temu, deccorativo napisał:

No parametry wody masz doskonałe i od dłuższego czasu stabilne więc nie mogą być powodem padania ryb.

Trzeba szukać innych powodów niż woda.

Np.

1.Zakup ryb z kiepskiego źródła a co wiąże się z tym ich choroby ...

2.Złe karmienie lub dawkowanie pokarmu...

3.Może też mieć agresora w zbiorniku który likwiduje konkurencję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, deccorativo napisał:

Trzeba zacząć od lektury zasad tego działu i wszystko podać łącznie z łapką ilości pokarmu,wymienić wszystkie z nazwy itd.

Nie wiem jak ci się udało tego nie podać.- albo możliwe że przeoczyłem

Prawie wszystko jest w tabelce

Pokarmy to płatki O.S.I. 

Pierwszy prostar o 8 lub 15

Drugi to spirulina o 13 lub 19

Dawka to szczypta na dwa palce

IMG_20171110_125741138.thumb.jpg.84ab692738e47335117660d08ea0cef4.jpg

 

 

 

Nie mogę tego sterowania z telefonu

Do cytatu poniżej 

1. Możliwe , bardzo możliwe

2. Chyba nie 

3. Trochę się ustawiają powoli i jest już jeden szefo

21 minut temu, egon44 napisał:
21 minut temu, egon44 napisał:

Np.

1.Zakup ryb z kiepskiego źródła a co wiąże się z tym ich choroby ...

2.Złe karmienie lub dawkowanie pokarmu...

3.Może też mieć agresora w zbiorniku który likwiduje konkurencję...

Edytowane przez Dziubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1 - wpisz w Szukaj "malawi śląsk"  przestaw na Wszystko i czytaj  - ja poczytałem tylko kilka .

ad.2 też chyba nie ale bym uzupełnił profilaktykę - wprowadził raz w tygodniu w czwartek wieczorem d-alio a w piątek jak to bywa -ścisły post cały dzień. Tu pytaj znawców tematu z podaną obsadą jaka ci pozostała.

ad3 - jak się ustala hierarchia to też możliwy powód zgonów  ale to ty musisz zaobserwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, deccorativo napisał:

wpisz w Szukaj "malawi śląsk"  przestaw na Wszystko i czytaj  - ja poczytałem tylko kilka .

Jakiś wcześniej tego nie widziałem, a głównie przez cenę się zdecydowałem na tego sprzedawcę, ryby są różnej wielkości czyli w różnym wieku... 

5 godzin temu, deccorativo napisał:

uzupełnił profilaktykę - wprowadził raz w tygodniu w czwartek wieczorem d-alio a w piątek jak to bywa -ścisły post cały dzień.

D-allio już zamówione... Jedzie :)

U mnie w bańce głodówka jest we wtorek.

4 godziny temu, Mortis napisał:

Jak wyglądają ryby powiedzmy dzień lub dwa przed zgonem? Chodzi mi o to czy nie masz wrażenia, że są popuchniętę, czy nie mają ubytków na ciele, na płetwach, czy oczy nie są zbyt wybałuszone, jakie są odchody ryb?

Nie zauważyłem nic takiego, zauważyłem natomiast zapadnięte brzuchy u kilku ryb, to było na początku jak tylko je wpuściłem, po kilku dniach już tego nie widziałem.

Z tymi odchodami to jest taki problem, że nie wiem, bo ich nie widzę... Zwrócę szczególną uwagę na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@poznerjuż podkreślał, że za bardzo kombinujesz w tym zbiorniku. Ja mam takie same odczucie, ale jeśli się mylę, niech ktoś mnie poprawi. 

Wygląda na to, że przy tej betonowej wodzie miałeś ten sam problem. 

Musisz obserwować te ryby i zwracać uwagę na wygląd zewnętrzny, zachowanie i odchody. Przemyśl też dokładniej, czy jest coś, co mogłeś zrobić źle odkąd te ryby masz. Zazwyczaj objawy nasilają się stopniowo z biegiem czasu, a nigdy z dnia na dzień, dla tego należy je obserwować codziennie i zwracać uwagę na aktywność przy jedzeniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.