Skocz do zawartości

Mechanik do 300l


Zygi

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, AndrzejWalb napisał:

@ZygiNic nie będzie się zaciągać. Ja używam JBL Symec. Urywam 30 cm pas , dzielę go ( wzdłuż)  na połowę. Jedną część upycham do jednego modułu , drugą do drugiego ubijając palcem. Mie spowolni też przepływu. Używam takiej waty :

https://www.akwarystyczny24.pl/jbl-symec-1000g-gesta-wlokninawata-filtracyjna-p-360.html

Tyle ,że mniejszą paczkę kupuję.

mam taką samą watę. po południu zajmę się tym, bo na razie obowiązki.

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, AndrzejWalb napisał:

..a masz założony wężyk do powietrza ?

Nie zakładałem nic, jest tylko sama pompa z gołym wylotem i prefiltr. Ale robi robotę, wyklarował mi wodę jak ta lala, cyrkulacja też jest dużo lepsza i żadnych kup. Tylko ten traktor psuje cały efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Zygi napisał:

Tylko ten traktor psuje cały efekt.

..masz stary typ czy nowy? Jak masz stary to sprawdź czy masz plastikowy kapturek zakładany na końcówkę  ośki.

https://www.google.pl/search?q=pompa+aquael+2000&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjqwrm8qpHWAhVBYJoKHTYZBK4Q_AUICigB&biw=1296&bih=679&dpr=1.11#imgrc=qcCjzuIl4S4IBM:

..o tę końcówkę mi chodzi. Ale to w starszym typie pompy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Zygi napisał:

Jaka różnica jest między nimi i co to oznacza?

..różnica jest w sposobie montowania właśnie wirnika. Porównaj te zdjęcie z tego linku i z poprzedniego

Ten z nowszej wersji ( zdjęcie wyżej) chodzi ponoć ciszej. Bez względu na wersje , jak wyjmiesz wirnik to sprawdź czy "łopatki" siedzą sztywno na ośce. Jak zrobią choćby ćwiartkę obrotu na osi to znaczy ,że są felerne. Możesz też na ośkę i na jej koniec dać troszkę wazeliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, AndrzejWalb napisał:

..różnica jest w sposobie montowania właśnie wirnika. Porównaj te zdjęcie z tego linku i z poprzedniego

Ten z nowszej wersji ( zdjęcie wyżej) chodzi ponoć ciszej. Bez względu na wersje , jak wyjmiesz wirnik to sprawdź czy "łopatki" siedzą sztywno na ośce. Jak zrobią choćby ćwiartkę obrotu na osi to znaczy ,że są felerne. Możesz też na ośkę i na jej koniec dać troszkę wazeliny.

Temat przyswoiłem, zaczekam parę dni i przy czyszczeniu się okaże. Rozumiem że można wymienić wirnik na nową wersję, gdybym miał te starą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Zygi napisał:

Rozumiem że można wymienić wirnik na nową wersję, gdybym miał te starą?

..nie wiem czy można. Nigdy tego nie sprawdziłem. Ale mam starą wersje i też jest bardzo cicha. Jeżeli nie ma żadnych uszkodzeń , czy po prostu samo gniazdo nie jest wyrobione  czy też ośka wirnika to chodzi cicho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, AndrzejWalb napisał:

Jeżeli nie ma żadnych uszkodzeń , czy po prostu samo gniazdo nie jest wyrobione  czy też ośka wirnika to chodzi cicho.

Nówka sztuka, wczoraj przyszła. Mam nadzieję że zapowietrzony jest. Okaże się. Ale po za tematem przyszedł mi też czyścik magnetyczny Tunze Nano i jestem mega zadowolony. Przy skrobaniu glonów z szyby ryby mają niezłą wyżerkę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.