Skocz do zawartości

Niu project 4600 litrów by sarin7


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, deccorativo napisał:

czy aby na pewno?

Afrykarium we Wrocławiu

cyt "

Montaż szyb akrylowych oznaczał, że baseny są już gotowe?

Nie, montaż akryli to tylko jeden element. Kolejnym krokiem było wykonanie instalacji basenowych. "

Nie znam  by w którymś z oceanariów było coś szklanego -  problem technologii bo nie leje się tak grubych szyb by były idealnie równe , akryl da się tak wylaś nawet po łuku  a potem wyszlifować na lustro.

Odporność mechaniczna , Przepuszczalność światła i bezbarwność tez lepsza od szkła, chemicznie tak samo odporny - fakt gorszy na zarysowanie od szkła.

ale ważne że kolega dostaje namiary na fachowców bo jak sam wylał betonowe zbrojone boki i tył to wcale nie znaczy że dobrze - takie konstrukcje wymagają nie tylko specjalistycznej wiedzy budowlanej ale i dużego doświadczenia i o tym wspominają już koledzy.

Sorki, źle napisałem chodziło mi o to, że boki i tył są betonowe a tylko przód przeźroczysty (nie wiem czy szklany) :)

Sens miał być taki, że może podjechać, dotknąć, pogadać itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beton na pewno trzeba jakoś uszczelnić, pogadać trzeba z kimś od budowy basenów, sam beton niestety wchłania wodę więc obmurowanie go tylko zwykłą zaprawą nie wchodzi w rachubę, nie będę wymądrzał się o siłach jakie działają na ścianki takiego akwarium, pole do popisu mają inżynierowie, którzy powinni wiedzieć jak wyliczyć grubość ścianek i sposób ich wykonania, trzymam kciuki za pomysł, bo choć o czymś takim marzyłem od dawna to pozostaje realizacja tego w sferze marzeń, no chyba że wygram w totka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odzew !

Samo akwarium zostało zaprojektowane przez Panów inżynierów konstruktorów , projekt miał  uwzględniać ciężar 8 -10 ton  , ( pierwotnie akwarium miało być większe - tzn:  wyższe -wysokość około 180cm)

jednakże z przyczyn ekonomicznych muszę zejść na ziemię ...część pieniążków przeznaczonych na ten cel  zostało przeznaczone na drugie moje  hobby :-/ , i musze teraz wyśrodkować / uszczuplając Malawi  budżet.  

Decyzja na tą chwilę  już zapadła i finalnie zostaje wymiar 220x150x125 H - 4000L   i raczej jest to wersja ostateczna. Dobór szkła skonsultować musze z fachowcami, tu dziękuje Wam za pomoc w tym temacie  i podanie konkretnych namiarów.

Wątek Jurgena widziałem , brałem w nim udział ;) , zbiornik rewelka. Jurgen ma wysokość 100cm i z tego co pamiętam szybę 15mm.

Moje akwarium będzie miało jedynie 220cm długości , więcej wycisnąć  już  się nie dało- gdyż akwarium w projekcie domu pojawiło się dopiero w końcowej fazie.

Część techniczna będzie w pomieszczeniu nad akwarium , zejście do akwarium po drabince z pierwszej kondygnacji. To  tak w skrócie...

Sprawa hydroizolacji - najprawdopodobniej żywica Epidian , jeszcze o tym nie myślałem .
Póki co , w tym momencie musiałem się określić z wysokością akwarium by Panowie budowlańcy mogli kontynuować pracę .

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem pełen podziwu dla decyzji zagospodarowania betonowego bunkra w domu.Ponieważ moim zdaniem nie jest to na tyle duży zbiornik aby był budowany w takiej a nie innej technologi. Zliczając koszty materiałów i robocizny może się okazać że przepłaciłeś dwa razy.

Jestem pewny że taka konstrukcja cieszyła by Ciebie zdecydowanie bardziej.Poziom estetyki bez porównania.

 

 

Jednak życzę powodzenia.Wracając do grubości szkła dla słupa wody 120cm spokojnie 19mm.Dla słupa wody 170cm 3x12mm.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku dziękuję za wyrażenie swojego zdania,  zbiornik z filmiku jest mega , ale ja góry przyjąłem że chce mieć tylko widoczną przednią  szybę gdyż taka aranżacja najbardziej mi odpowiada, w mrocznych zbiornikach malawi. 

U mnie pomysl na projekt dużego akwarium powstał w momencie ukonczenia projektu indywidualnego całego domu , i tak szczerze powiedziawszy nie było go gdzie upchać ....a chcialem by było w salonie , jedyne rozwiazaniem bylo pomniejszenie garazu , co za tym idzie plecami akwarium jest garaż .Koszty robocizny i materialu nie są naprawde aż tak wysokie w momencie stawiania równolegle całego budynku. 

Do aranzacji wykorzystam : 

-albo naturalne kamienie

- albo moduły których już kilkadziesiąt wykonałem  foto ponizej . 

- przy okazji napomkne ze ten zestaw mam do odsprzedania ekskluzywny zbiornik aquamedic padova który pierwotnie mial stanac w salonie , zainteresowani prosze o kontakt tel 886688666. 

 

 

image.jpg

image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Hej @hilux, malowałem emaliami akrylowymi Altaxu z atestem do zabawek, ale przedtem pokryłem piankę zaprawą cementową. Sama pomalowana pianka faktycznie wyglądałaby kijowo, nie mówiąc już o degradacji w wodzie.
    • Poprzednia obsada wróciła do sklepu, za takie pieniądze jakie sobie za nią policzą raczej będzie dobrze traktowana. Czas na porządki pod nową ekipę. Najpierw sterylizacja, 20 litrów wybielacza na godzinę przy działających filtrach (FX4 i JBL e901), potem dwie wymiany wody, której na szczęście w Irlandii jest pełno a dla plebsu jest darmowa.   Po odsączeniu wody i wywaleniu podłoża zostało samo tło i resztki silikonu, którymi przyklejony był styrodur. To zostawiłem żeby schło, trzeciego dnia zza tła zaczęły wyłazić robale, które przeżyły wybielacz ale szukały wody. Szóstego dnia ich już nie ma.  Następny krok to docinanie tła na dno. Mam już oryginalne juwelowskie, środek tylnej ściany ma inny kolor, bo tam się glony gnieździły. Zaleję to jeszcze raz perhydrolem dla pewności po tym jak baniak wyschnie do końca.  Samo tło Juwela jest absurdalnie drogie, ale skoro miałem je już na tylnej ścianie a dwa panele kupiłem po taniości to bez sensu było nie wykorzystać. Dociąłem do giętego frontu, brakujący kawałek z lewej załatam juwelowskim tłem na ten ich filtr - kosztuje połowę tego co cały panel, razem ma 36cm szerokości a ta dziura po lewej ma tylko 30cm.  Potem zacznie się jazda z maskowaniem łączeń, bo gwałcą przez oczy. Myślałem o silikonie posypanym piaskiem, ale tam jest zbyt dużo miejsca, więc chyba zostaje pianka montażowa i potem pomalowanie jej farbami akrylowymi. Przerabiał to może ktoś? EDIT: @TomekT Ty operowałeś pianką montażową przy tym tle ale potem pomalowałeś emalią a nie akrylem. Nie miałeś problemów z bąblami w piance po jej docięciu?   
    • Ja miałem podobnie, bo akwarium blisko drzwi do salonu i kobita narzekała, że ludzie będą sobie o nie głowy rozbijać (bo wszyscy nasi goście są niewidomi, wiadomo 🤓), udało mi się ją przekonać baniakiem z giętą przednią szybą.  Faktycznie optycznie zajmuje mniej miejsca jak się zza winkla patrzy, może to jest opcja dla Ciebie? 
    • Witaj Jest to obudowa/korpus Obudowa GW-E-L2 Tutaj masz linki do zestawu jaki kupowałem: https://sklep.osmoza.pl/obudowa-gw-e-l2-p-1390.html https://sklep.osmoza.pl/przewod-czarny-14-gw-14-bk-p-630.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14p14-p-1595.html https://sklep.osmoza.pl/zlaczka-zp14gz14-p-1461.html https://sklep.osmoza.pl/zawor-bv-zp14p14-p-1445.html https://sklep.osmoza.pl/kolanko-kp14gz14-p-166.html 2 korpusy oraz mini hyroponikę napędza pompka Hydor PICO Evolution 250
    • Hej @Vrzechu, to zdaje się są obudowy liniowe jak tutaj, pewnie wielu z nas przez tę stronę kupowało korpusy filtrów do budowy ustrojstw do podmianek. 😉
    • Cześć Bastian! ✋ Gdzie zakupiłeś pojemniki na żywicę? Jak to się fachowo nazywa?  
    • Witam Dość dawno mnie nie było ale nie za dużo się działo, no może po za małą zmianą obsady. Placidochromis phenochilus Mdoka  8 szt. wielkość od 4-12 cm Placidochromis phenochilus 1 szt. Tanzania Lupingu 6 cm Labidochromis caeruleus 12 szt. (chyba) wielkość od 4-10 cm Lethrinops sp. GOLD Harbour Island 1+1 wielkość 9-10 cm Nimbochromis venustus 3 szt. wielkość 4-6 cm Placidochromis sp. "Johnstoni Solo" 5 szt. wielkość 4-6 cm Nimbochromis livingstonii  1 szt. wielkość  12-14 cm Jeśli chodzi o ceramikę to w zbiorniku jest: Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Sphere 2kg Maxspect Nano-Tech Clear Cube 8szt. Maxspect Bio-Media Nano-Tech Bio-Block 2szt. Uzupełniłem dwa rodzaje żywicy Purolite A520E oraz PA202 Nowe gąbki oraz włóknina oraz mała zmiana aranżacji VWZA7425.MOV  
    • Cześć. Olek  z Gliwic. Dopiero zakładam akwarium. Zbiornik 375L już kupiony...tyle i aż tyle pozdrawiam 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.