Skocz do zawartości

Narurowiec Pytanie do użytkowników


Wiesław

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wykonałem narurowiec budowa pierwszy filtr siatkowy za nim dwa równoległe sznurkowe dalej pompa cyrkulacyjna 25/40 grundfos za pompo równoległe 2x chemia na końcu dwie linie jedna purolit a druga linia wylew do zbiornika instalacja na średnicy 3/4 cala i problem że pompa cały czas się zapowietrza. Instalacje przerabiałem już dwa razy pompy zakładałem już 3 z tym że wszystkie takiej samej mocy ( pompy starszego typu 3 -biegowe) i cały czas występuje to samo czyli POMPA SIĘ ZAPOWIETRZA i woda leci jak krew z nosa :). Czy powinna być inna pompa?

 

 

  5993ea4dcb3f9_WP_20170816_0011.thumb.jpg.6e307fee30f9ec821adc265f47670998.jpg

Edytowane przez Wiesław
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi

Zakładam, że te wszystkie zawory są pełnoprzelotowe. Nie wiem jak się sprawa ma z tym zaworem zwrotnym i jaką ma pełnić funkcję.

Dla testow wywal ten filtr siatkowy (zostaw pusty korpus), i zakręć ten bajpas mechaników. Niech woda leci swobodnie przez mechaniki.

Jezeli to nie pomoże to 2 test bym zrobił pusty korpus siatkowy i wodę bym puścił przez bajpas mechaników. To już może dać wskazówkę gdzie może być problem.

P.S.

Nie widze kranika przed pompą, który ułatwia odpowietrzenie sekcji przed pompą. Musisz dobrze zalać tą część filtracji. Później pompa na 1 i samo ładnie się odpowietrzy.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej radzi wyrzuc wszystkie wkłady filtrow. Wszystkie zawory otworz i jezeli masz korpusy z taka srubka do odpowietrzania to odpowietrz kazdy korpus przed pompa. Wlacz pompe na trzeci bieg i niechc troche polata zeby cale powietrze wyrzucila. Na pierwszym biegu nie przemieli pecherzykow powietrza ale na trzecim tak. Potem baw się zaworami przed pompa, zamykaj i obserwuj czy lapoe gdzies powietrze - cudow nie ma - albo lapie lewe powietrze gdzies albo ktorys korpus/zawor tlumi przeplyw. 

Edytowane przez mlody.czub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i dzięki   za info , okazało się że wkład siatkowy jest za duży i korpus był nie szczelny pozostawiłem pusty korpus i od razu ciśnienie bardzo duże i nie potrzeba wiele odpowietrzać sam układ się odpowietrzył na pozostałych dwóch też łapało powietrza wywaliłem wszystkie na pierwszy wsadziłem inną siatkę na pozostałe wykonałem samoróbki z sitka od wkładu sznurkowego i watoliny 1.5 cm grubości obwiązałem sznurem żeby się nie rozwinął skręciłem i hula :):):) 

1 godzinę temu, deccorativo napisał:

usuń zawór zwrotny  - by go otworzyć pompa zużywa całą moc ssącą.

wywal tez ten filtr siatkowy  bo kamienie ci tam chyba nie wlatują tylko zostaw dwa równolegle korpusy na mechaniku.

zawór jest tylko klapkowy opada samoczynnie w razie gdy woda by się cofnęła do zbiornika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.