Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Od miesiaca choduje yellowki zauwazyłem ze jedna samiczka inkubuje ikre jedyny zbiornik do jakiego moge ja przezucic to szwagra (miecze gupiki molinezje) czy to niejest zły pomysł prosze o szybka pomoc :cry:

Opublikowano

akwarium z mieczykami to zły pomysł, inna woda itd. Jeśli nie masz gdzie odłowić samicy to zostaw ją w ogólnym akwa, może jakiś narybek się uchowa :wink: Można jeszcze kupić plastikowy kotnik, który wkłada się do akwarium, ale to tylko tymczasowo, dopóki nie sprawisz sobie mniejszego akwarium na narybek :)

Opublikowano

To jest zły pomysł. Ale masz kilka możliwości do rozwiązania problemu :wink:

1. W poniedziałem udajesz się do sklepu i kupujesz najtańszy kotnik siatkowy, cena do 10zł :wink: najprostsze, najszybsze, najtańsze.

2.Kupujesz małe akwa, np 30l, z filterkiem i grzałeczką. Większy koszt, ale więcej miejsca. Dla inkubującej samiczki na te 2-3 dni wystarczy :wink:

3. Możesz sam zbudować kotnik z plexi, ale to już dłuższa kwestia

4. możesz w ogóle samicy nie odławiać, jeśli oczywiście nie jest ona zamęczana przez inne ryby w zbiorniku. Minus- prawdopopdobie większość małych zginie :cry:


Jeśli to pierwsze tarło samicy, nie przejmuj się. W większości przypadków młoda nie doświadczona samiczka nie donosi ikry. Ale oczywiście nie zawsze.


P.S. Zapomniałem dodać: w tym akwa 30l ryb długo nie możesz trzymać, lepszy kotnik ok.70-80l albo oczywiście więcej Ale na samo wypuszczenie młodych takie 30l wystarczy :wink:

Opublikowano

czytałem o tych kotnikach to niektorzy odradzaja bo samce widzac samice dalej atakuja co do drugiego akwa to zebyscie widzieli mine zony na wiesc o checi kupna dwusetki lub wiecej :evil: to o trzydziestke nie mam co pytac bo i te poleci z hukiem coz poczekamy zobaczymy kryjowek troche ma wiec moze cos sie uchowa dzieki za pomoc

Opublikowano

No coś Ty, pogadaj z żoną :twisted:

A na serio, jeśli nie możesz postawić jakiegokolwiek kotnika, to nie odławiaj tej samiczki. Bo w siatkowym kotniku (gdybyś się zdecydował) długo narybek nie może być, a jak go wpuścisz po dwóch tyg do akwa i tak się to źle skończy.


A co do ataków samców... ja na kotnik siatkowy naszyłem sztuczne rośliny. Wygląd pomijam, bo nic rewelacyjnego, ale samiczka z młodymi czuła się bezpieczniej, bo żadna ryba kotnika nie atakowała :wink:

Opublikowano

czyli lepiej zostawić ją w ogólnym i tak jak mówisz- porób więcej kryjówek, nawrzycaj drobnych kamieni, może się coś uchowa :wink:

Co do kotnika to warto go jakoś zabezpieczyć, ja dodawałem drobny żwirek i było ok, kiedyś nic nie dałem i rano w kotniku nie było żadnej rybki :cry:

Opublikowano

A ja popatrze na to troszke z drugiej strony.. co zrobisz z młodymi jeśli cudem by się uchowały??

Jeśli sprzedasz i masz komu to ok tylko bez kotnika raczej będzie ciężko bo pomijając już kwestie uchowania to odłowić te młode to dzień roboty:)

Jeśli nie masz komu sprzedać to lepiej nie robić sobie kłopotu z trzymaniem tych ryb na siłe bo to już będzie ich męczenie.

Jakie masz obecnie awkarium? Niech samica wypuści 10 młodych, zostawisz je w kotniku a po tygodniu co? By sprzedać - za małe, zostawić - gdzie?, wpuścić do głównego - ok, ok jeśli stare ich nie zjedzą to mamy gotowe przerybienie.

Jednym słowem IMO nie opłaca się.. wybierając obsadę raczej staramy się już taką utrzymać, a pysiaki stety/niestety lubią odbwać tarło:) Niech co 2 miesiące przybędzie 30 młodych, wkońcu nie będzie gdzie ich oddać.

Opublikowano

obecnie mam sto dwanascie a w nim dwa maigano i trzy yellowki dopiero co zaczynam jak juz wczesniej pisałem wiec nie spodziewałem sie tak szybkiego tarła (ale to chyba swiadczy o tym ze jest im dobrze co ? ) co do młodych pysi to bede miał komu je oddac bo sprzedawac niechce niechoduje ich dla zarobku i tu odrazu pytanie po jakim czasie moge je oddac ?

Opublikowano
(ale to chyba swiadczy o tym ze jest im dobrze co ? )

w gettcie też rodziły się dzieci, czy to znaczy że ludziom było tam dobrze?

Instynkt samozachowawczy jest tak duży że nawet jak im będzie źle to i tak będą miały tarło.

Po drugie nie masz akwarium na maingano i yelowki, powinieneś mieć jednogatunkowe i to dla małych pysiów takich jak saulosi.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.