Skocz do zawartości

Iodotropheus Sprengerae (Rdzawy) - Białe pyski


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie w tym miejscu wyjdzie moja mała wiedza odnośnie tych ryb ale próbuje coś znaleźć po wpisaniu w google i lipa. Obecnie posiadam 15 sztuk rdzawych. Zauważyłem, że niektóre z nich mają białe pyski - jedne bardziej, drugie mniej. Według moich obserwacji nie jest to żadna narośl ale jakby przebarwienie. Poniżej zamieszczam dwa zdjęcia (wiem, że jakość fatalna ale może ktoś już miał taki przypadek). A może to u rdzawych standard? Wieczorem może uda mi się podesłać zdjęcia w lepszej jakości jednak może tak na szybko ktoś coś jest w stanie powiedzie? Ryby bardzo chętnie pobierają pokarm - rzucają się na niego. Pływają raźnie. Nic w ich zachowaniu się nie zmieniło poza kolorem pysków.

 

 

Rdzawy_1.jpg

Rdzawy_2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podłoże to mam dokładnie takie:

https://sklep.wodna-kraina.pl/p/28/1543/zwirek-piasek-kwarcowy-naturalny-0-8-1-2-mm-1kg--podloza-neutralne-podloza.html

Zdjęcia robione telefonem i pewnie dlatego kolory są przekłamane.

10 minut temu, Robson79 napisał:

Miałem to samo kiedyś przy rdzawych; są  to uszkodzenia "mechaniczne"... rybki ustalają hierarchię łapiąc się za pyski skrobiąc skórę  i stąd te białe ślady... ?

Czyli obecnie nie ma powodów do zmartwień? Normalna sprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zero obaw, potwierdzam to co napisali koledzy powyżej, ryby o ciemniejszej barwie podczas walk kalecząc sobie pyski mają widoczne jaśniejsze ślady dookoła pyska. Kolega Śpiochu trafnie zauważył, że podłoże może także kaleczyć rybom pyski, gdy miałem bazalt to właśnie kopacze (Maingano) miały białe otoczki dookoła pysków. Obecnie po zmianie podłoża kaleczą się nawzajem Hongi, reszta obsady sporadycznie ma blizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże, z tego co napisał kolega nie powinno kaleczyć pysków jego ryb, wygląda na normalny piasek o owalnych ziarnach. To ryby ustalają hierarchię za pomocą pysków, taka pyskówka :D. Moje samce Labeotropheus trewavasae po takich pyskówkach mają bielsze pyski niż Mdoki White Lips :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryby ustalają hierarchię stąd u nich otarte białe pyszczki ale oczywiście zbyt ostre podłoże też wchodzi w grę...

Moim zdaniem Twój piasek jest ok więc tylko opcja pierwsza wchodzi w grę ;) 

Tylko rdzawe mają otarte pyszczki czy inne gatunki też (chyba masz jeszcze saulosi jeśli dobrze pamiętam?) :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.