Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ja w swoim baniaku 126l 80dł mam 1+2 Hong i 1+2 Alunocara mieszaniec i jest kompletny spokój. Wiem, że połączenie jest słabe bardzo słabe ale nic się kompletnie nie dzieje. Każdy samiec ma swój rewir. Samice nie są zaczepiane. I hong i Alunocara miały tarło. Żadna nie jest pogryziona. 

 

Oczywiście obsada do zmiany

 

Oczywiście odradzam dwóch gatunków w tej "Łezce" Malawi :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Edytowane przez Wolfik
Opublikowano
15 godzin temu, Wolfik napisał:

Ja na twoim miejscu próbowałbym z gatunkami a natura sama zweryfikuje to :D 

 

13 godzin temu, Wolfik napisał:

Oczywiście odradzam dwóch gatunków w tej "Łezce" Malawi :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Troszkę nie zgadzają się kolego te dwa wpisy ;) 

 

@Perun nie żebym namawiał ale możesz też spróbować w twoim litrażu dwa gatunki w takich układach(czy się sprawdzą gwarancji nie daję bo z rybkami różnie bywa :) ) 

Chindongo saulosi(dawniej Pseudotropheus) 1+5

Iodotropheus sprengerae 1+3 

Mam taką samą obsadę w 100x40x50 tylko w innym układzie haremowym...

Jeśli jednak jesteś niezdecydowany to najbezpieczniejszym wyborem na początek przygody z Malawi będzie obsada jednogatunkowa z dwoma samcami saulosi o której pisałem w wcześniejszych postach ale żeby nie było to podałem inną alternatywę ;) 

 

Opublikowano
47 minut temu, egon44 napisał:

 

Troszkę nie zgadzają się kolego te dwa wpisy ;) 

 

 

 

Szkoda, że nie wylapales ironii. :( Ogólnie najbezpieczniej jest trzymać jedna rybkę oraz oszlifowac  kamienie by sobie krzywdy nie zrobily...

Opublikowano
10 minut temu, Wolfik napisał:

Szkoda, że nie wylapales ironii. :( Ogólnie najbezpieczniej jest trzymać jedna rybkę oraz oszlifowac  kamienie by sobie krzywdy nie zrobily...

Trzymanie jednego gatunku w małym czy większym zbiorniku, nie zawsze jest spowodowane uchronieniem ich przed agresją innego gatunku. Przede wszystkim, akwaria jednogatunkowe pozwalają na znacznie ciekawszą obserwację zachowań ryb, a w małym zbiorniku czyli do 300l w moim odczuciu jest nawet wskazane trzymanie dwóch czy trzech haremów jednego gatunku, jeśli nastawiamy się nie tylko na wygląd ale także na obserwację zachowań.

Co zaś tyczy się ilości haremów i ich wielkości, to tak jak napisali kolega Egon i Matik, najlepiej przekonaj się sam jak się ryby dobiorą metodą naturalnej selekcji, co wcale nie oznacza śmierci słabszych samców. Po prostu zostaną zdominowane i zepchnięte w hierarchii na sam dół. Wtedy je odłowisz. Oczywiście może się okazać, że samce wezmą się za łby, wtedy też możesz zareagować i ustalić ilość samców (tych najładniejszych).
W sprzyjających okolicznościach, jeśli zapewnisz swoim rybom sporą ilość kryjówek z powodzeniem możesz trzymać nawet 3 lub 4 samce i o tym pisała koleżanka Suricade.

Jeśli Twój wybór padnie na Saulosi, to będziesz miał ślicznie kolorystycznie dobrane ryby, a ich rozmiar jest w sam raz do 160l.

Jeszcze w kwestii bakterii, Prodibio Biodigest są bez pożywki ;) ale jeśli sypniesz odrobinę karmy, to No2 powinno z czasem rosnąć, po około 3-4 tygodniach zauważysz spadek No2 i nieznaczny przyrost No3, będzie to znak, że biologia w zbiorniku zamknęła cykl azotowy, nie jest to moim zdaniem jeszcze dojrzały zbiornik (bo za taki uważam zbiornik po kilku miesiącach pracy z rybami), ale jest to moment w którym wpuszczasz ryby, które tworząc pożywkę (amoniak Nh4) dają bakteriom możliwość przerobienia go na No2, które z kolei przetwarzane jest na No3.
Tak czy siak ampułkę Prodibio powinieneś zamówić (koszt około 6zł).

Powodzenia

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@Perun tytuł brzmi zaczynamy.

Zaczynamy od wyrzucenia tych testów 6in1 i kupienia testów

pH JBL 7,4-9

NO2 JBL

NO3 JBL

wszystkie 3 kropelkowe

za chwilę już nie będziesz mógł ocenić parametrów startowych i zmian jakie będą następowały.

Opublikowano (edytowane)

eh wyczytałem, żeby właśnie kupić testy jbl .... fakt są to te 6in1

 

Dlaczego są one nie odpowiednie..?

 

Edytowane przez Perun
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano (edytowane)

 

 

 

 

 

 

Z Waszą pomocą powstało coś takiego, nie jest to jeszcze efekt końcowy oczywiście... 

Pływa 9 saulosi , było 10 ale jedna padła z niewiadomych przyczyn ;(

Edytowane przez Perun
zmiana

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dawno się nic nie działo w tym temacie, a to z powodu mojej choroby. Która mnie dopadła w czerwcu zaczęło się, od przeziębienia potem zapalenie płuc i tak mnie trzymało praktycznie do końca sierpnia. Nie ruszałem się właściwie z łóżka i schudłem ponad 20 KG do tej pory nie wiem co mnie tak uczuliło. Więc moje prace ograniczyły się tylko do karmienia, ale ryby przetrwały moją nie dyspozycje bez problemu. Teraz od kilku dni obserwuje mnóstwo młodzików za równo żółtych jak i pomarańczowych. 
    • Obsada: Aulonocara fire fish + Aulonocara ob marmalade Polecicie dietę? Hodowca (z Żor) polecił mi Discus red booster granules dla lepszego wybarawnienia.
    • Ooo... mam blisko do kolegi, 1,5h drogi i oglądanie na żywo 😉
    • Tło jest kosmiczne! Jak byś chciał to mogę Ci przywieźć do Częstochowy kilkanaście sztuk Tramitichromis intermedius kambiri (jestem w każdy poniedziałek) . Mają około 1-1,5 cm. Oczywiście za darmo  
    • Rewelacyjnie wygląda nowa odsłona👍 wszystko się ze sobą ładnie zgrywa. Tło chyba wyszło z pod ręki AquaDan? Sądząc po aranżacji celujesz raczej w non mbune🙂
    • @ziemniak Świetnie to wygląda, ta duża ilość roślin na górze też. 👍 Doniczki nie przeszkadzają w obsłudze akwarium, stojąc na szybach nakrywkowych? Jeśli jest nieco miejsca z tyłu nad akwarium, to pomyślałbym o dorobieniu 1-2 niewielkich modułów do przyklejenia na ścianę, jakby przedłużenia skał ponad powierzchnię wody - moim zdaniem wyglądałoby obłędnie. I hydroponikę zrobiłbym na całej długości, tak jak masz teraz te rośliny. 😀 Takie korytko, coś jak u mnie, no ale trzeba by robić pokrywę. P.S. Zdjęcia znad jeziora, w stopce - też świetne. 💪
    • Tło zarośnie glonami i będzie wyrywać z butów. Super. Kto robił Ci tło, czy to dzieło Twoich rąk? 
    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.