Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Ja w swoim baniaku 126l 80dł mam 1+2 Hong i 1+2 Alunocara mieszaniec i jest kompletny spokój. Wiem, że połączenie jest słabe bardzo słabe ale nic się kompletnie nie dzieje. Każdy samiec ma swój rewir. Samice nie są zaczepiane. I hong i Alunocara miały tarło. Żadna nie jest pogryziona. 

 

Oczywiście obsada do zmiany

 

Oczywiście odradzam dwóch gatunków w tej "Łezce" Malawi :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Edytowane przez Wolfik
Opublikowano
15 godzin temu, Wolfik napisał:

Ja na twoim miejscu próbowałbym z gatunkami a natura sama zweryfikuje to :D 

 

13 godzin temu, Wolfik napisał:

Oczywiście odradzam dwóch gatunków w tej "Łezce" Malawi :cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool::cool:

Troszkę nie zgadzają się kolego te dwa wpisy ;) 

 

@Perun nie żebym namawiał ale możesz też spróbować w twoim litrażu dwa gatunki w takich układach(czy się sprawdzą gwarancji nie daję bo z rybkami różnie bywa :) ) 

Chindongo saulosi(dawniej Pseudotropheus) 1+5

Iodotropheus sprengerae 1+3 

Mam taką samą obsadę w 100x40x50 tylko w innym układzie haremowym...

Jeśli jednak jesteś niezdecydowany to najbezpieczniejszym wyborem na początek przygody z Malawi będzie obsada jednogatunkowa z dwoma samcami saulosi o której pisałem w wcześniejszych postach ale żeby nie było to podałem inną alternatywę ;) 

 

Opublikowano
47 minut temu, egon44 napisał:

 

Troszkę nie zgadzają się kolego te dwa wpisy ;) 

 

 

 

Szkoda, że nie wylapales ironii. :( Ogólnie najbezpieczniej jest trzymać jedna rybkę oraz oszlifowac  kamienie by sobie krzywdy nie zrobily...

Opublikowano
10 minut temu, Wolfik napisał:

Szkoda, że nie wylapales ironii. :( Ogólnie najbezpieczniej jest trzymać jedna rybkę oraz oszlifowac  kamienie by sobie krzywdy nie zrobily...

Trzymanie jednego gatunku w małym czy większym zbiorniku, nie zawsze jest spowodowane uchronieniem ich przed agresją innego gatunku. Przede wszystkim, akwaria jednogatunkowe pozwalają na znacznie ciekawszą obserwację zachowań ryb, a w małym zbiorniku czyli do 300l w moim odczuciu jest nawet wskazane trzymanie dwóch czy trzech haremów jednego gatunku, jeśli nastawiamy się nie tylko na wygląd ale także na obserwację zachowań.

Co zaś tyczy się ilości haremów i ich wielkości, to tak jak napisali kolega Egon i Matik, najlepiej przekonaj się sam jak się ryby dobiorą metodą naturalnej selekcji, co wcale nie oznacza śmierci słabszych samców. Po prostu zostaną zdominowane i zepchnięte w hierarchii na sam dół. Wtedy je odłowisz. Oczywiście może się okazać, że samce wezmą się za łby, wtedy też możesz zareagować i ustalić ilość samców (tych najładniejszych).
W sprzyjających okolicznościach, jeśli zapewnisz swoim rybom sporą ilość kryjówek z powodzeniem możesz trzymać nawet 3 lub 4 samce i o tym pisała koleżanka Suricade.

Jeśli Twój wybór padnie na Saulosi, to będziesz miał ślicznie kolorystycznie dobrane ryby, a ich rozmiar jest w sam raz do 160l.

Jeszcze w kwestii bakterii, Prodibio Biodigest są bez pożywki ;) ale jeśli sypniesz odrobinę karmy, to No2 powinno z czasem rosnąć, po około 3-4 tygodniach zauważysz spadek No2 i nieznaczny przyrost No3, będzie to znak, że biologia w zbiorniku zamknęła cykl azotowy, nie jest to moim zdaniem jeszcze dojrzały zbiornik (bo za taki uważam zbiornik po kilku miesiącach pracy z rybami), ale jest to moment w którym wpuszczasz ryby, które tworząc pożywkę (amoniak Nh4) dają bakteriom możliwość przerobienia go na No2, które z kolei przetwarzane jest na No3.
Tak czy siak ampułkę Prodibio powinieneś zamówić (koszt około 6zł).

Powodzenia

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

@Perun tytuł brzmi zaczynamy.

Zaczynamy od wyrzucenia tych testów 6in1 i kupienia testów

pH JBL 7,4-9

NO2 JBL

NO3 JBL

wszystkie 3 kropelkowe

za chwilę już nie będziesz mógł ocenić parametrów startowych i zmian jakie będą następowały.

Opublikowano (edytowane)

eh wyczytałem, żeby właśnie kupić testy jbl .... fakt są to te 6in1

 

Dlaczego są one nie odpowiednie..?

 

Edytowane przez Perun
  • 2 miesiące temu...
Opublikowano (edytowane)

 

 

 

 

 

 

Z Waszą pomocą powstało coś takiego, nie jest to jeszcze efekt końcowy oczywiście... 

Pływa 9 saulosi , było 10 ale jedna padła z niewiadomych przyczyn ;(

Edytowane przez Perun
zmiana

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.