Skocz do zawartości

Otoczaki z rzeki - poszukujemy rzek z kamiennym dnem


Rekomendowane odpowiedzi

Czołem, 

Jest nas całe mrowie i jesteśmy rozsiani po całej Polsce, stąd też moje pytanie do całej braci Malawistów.

Szukam rzeki obfitującej w duże kamienie.

Dajcie namiary jeśli obok Was płynie rzeka z pięknymi kamieniami na dnie. Najlepiej otoczaki i polne kamienie. Zdjęcia i współrzędne do Googlemaps mile widziane.

Wybieram się z @pozner na kamienną wycieczkę w kraj :).

 

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A muszą być koniecznie rzeki? W moim rejonie na polach jest tego całe mnóstwo. Teraz trochę za późno na zbiory, bo pola zarośnięte i kamieni nie widać, ale po zimie jak śniegi zejdą, można to taczkami wywozić, różnorodność rozmiarów, kolorów i kształtów. I jeszcze się właściciele pól ucieszą, bo wiadomo one przszkadzają w pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosicie o namiary na kamienie- oto i one :)

Kamienie polne w wersji jaką chcecie, a każdy miejscowy gospodarz, to jeszcze z pocałowaniem w rękę odda... Miejscowość to Gębice woj. Wielkopolskie...

https://goo.gl/maps/NPgwFVspLDr

 

Mam nadzieję, że się komuś przydadzą namiary...

Zdjęć szczegółowych nie posiadam, ale to co mam w akwarium już mogę wam ukazać... Kamienie jeszcze uświnione i nie umyte, ale jakiś potencjał już pokazywały..

DSC_2450.thumb.JPG.34d7ba2377beb127734618ef7ecb22b0.JPGDSC_2451.thumb.JPG.1a2d04419c1eef385fa8692712b6d3dc.JPG

A tutaj już kamienie umyte, wyszorowane i poukładane w akwarium...

DSC_2750.thumb.JPG.362aed0bbc9e67ded790c1f928cdbb7d.JPGDSC_2758.thumb.JPG.28ee00477124a6c02f967388c4b0b62e.JPGDSC_2776.thumb.JPG.046e7a4f0ddc90fba3802d6a5910bcdd.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoczaki otoczakom nie równe. Postaram się doprecyzować. Tradycyjne, polne, granitowe otoczki są raczej jednolitego kształtu, czyli takie jajowate. Co najistotniejsze, są bardzo ciężkie (pewnie przez swoją gęstą strukturę). Jeśli o mnie chodzi, to szukam kamieni o bardziej zróżnicowanych kształtach, od płaskich do takich też jajowatych. Mamy możliwość przycięcia ich, ale kształt ma być różnorodny i kolorystycznie jednakowy.

@Morganelo kamienie super i aranż też, ale ja bym jeszcze bardziej zagruzował akwarium. Ja planuję akwarium bez piasku, tylko kamienie. Piasek ewentualnie będzie w szczelinach między kamieniami, dla estetyki. Dlatego szukam też płaskich kamieni na dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamieni Ci u mnie pod dostatkiem. Jakie chcecie? Otoczaki czy skały? Jeżeli otoczaki to jest u nas taka mała rzeczka nazywa się Kamienna w lato to wody max po kolana i czysta, a jak skały to gdzie nie pójdziesz w koło Jeleniej Góry to po lasach masz od groma tego.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kamienna_(dopływ_Bobru)

Zapraszam, u mnie są piękne rejony w koło góry i jest to też dolina pałaców i ogrodów, zamków też parę mamy, kilka kamieniołomów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.