Skocz do zawartości

Jaki pokarm dla obsady drapieżniki i nie tylko


iquitos68

Rekomendowane odpowiedzi

Ryby już zamówione w TM. Jaki pokarm i sposób żywienia polecicie dla następującej obsady :


1. Eclectochromis lobochilus hertae 5-6 cm - 2 szt. 1+1

2. Exochochromis anagenys yellow 4-5 cm - 4 szt. (jeśli uda się rozróżnić to w układzie 1+3)
3. Mylochromis spec.Mchuse 8-10 cm - 2 szt w układzie 1+1
4. Lichnochromis acutipes 8-10 cm - 3 szt. w układzie 1+2

Edytowane przez iquitos68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dorosłe drapieżniki karmię 3 razy w tygodniu mieszanką dwóch granulatow (Northfin i Dainichi krill)  do tego raz w tygodniu kryll liofilizowany i raz mrożnka w postaci albo stynek albo małzy. Po za tym mają dwa dni głodówki w tygodniu(nieraz i więcej) .  Przy młodych drapieżnikach zrobił bym jeden dzień głodówki. 

Edytowane przez stan
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz miał problem z Northfin więc śmiało możesz podawać NLS thera + 2mm czy np Ocean Nutrition dla mięsożercow.  Tak czy siak styka mieszanka dwóch pokarmów czy nawet samo Dainichi krill plus mrożonki i ten kryll liofilizowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwsze karmienie ryb już za mną. W tej chwili staram się karmić pokarmem NLS thera + 2 mm. Nie wiem czym to jest spowodowane ale ryby za bardzo nie chcą tego jeść. Poskubie, pomieli i wypluje. Ryby aktywnie przeszukują dno, są bardzo żywe i zdrowe ale ten pokarm omijają. Czy to normalne zachowanie? Mam mrożonego kryla ale czytałem opinie że z mrożonkami trzeba uważać.

Chce dokupić jeszcze liofilizowanego kryla. Czy ten może być z allegro :

Katrinex Kryl liofilizowany w całości 250ml-pokarm (6773746203)

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, iquitos68 napisał:

Pierwsze karmienie ryb już za mną. W tej chwili staram się karmić pokarmem NLS thera + 2 mm. Nie wiem czym to jest spowodowane ale ryby za bardzo nie chcą tego jeść. Poskubie, pomieli i wypluje. Ryby aktywnie przeszukują dno, są bardzo żywe i zdrowe ale ten pokarm omijają. Czy to normalne zachowanie? Mam mrożonego kryla ale czytałem opinie że z mrożonkami trzeba uważać.

Chce dokupić jeszcze liofilizowanego kryla. Czy ten może być z allegro :

Katrinex Kryl liofilizowany w całości 250ml-pokarm (6773746203)

Ten Liofilizowany pokarm też nie zawsze rybom pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.