Skocz do zawartości

Problem z eheimem


Tobikos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem filtr EHEIMA professional 3 2180. Mam malutki problem z nim, bardzo słabo filtruje wodę. Dodam, że działa jako biolog. Macie jakieś pomysły? W środku 3 kubły z biologią eheima prawdopodobnie i jeden z gąbką.

Edytowane przez Tobikos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Tobikos napisał:

Witam, dostałem filtr EHEIMA professional 3 2180. Mam malutki problem z nim, bardzo słabo filtruje wodę. Dodam, że działa jako biolog. Macie jakieś pomysły?

Faktycznie problem malutki bo biologia potrzebuje 200l/h przepływu by doskonale działała.

Wodę w baniaku 240l filtruje mechanik jak ma gęstą gąbkę ( to ten AqC2000) - biolog za 2000zł i 1700l/h nie filtruje wody chyba że pozostawiłeś w nim to co fabryka dała czyli gęstą gąbkę i watę - wtedy jak nie ma prefiltra założonego na ssaniu to się w mig zapcha.

A wtedy ponieważ ma słabiutki 25W motorek to przepływ przez drogi kubeł tak samoistnie zdycha.:(

Co pokazuje wskażnik zapchania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, deccorativo napisał:

Faktycznie problem malutki bo biologia potrzebuje 200l/h przepływu by doskonale działała.

Wodę w baniaku 240l filtruje mechanik jak ma gęstą gąbkę ( to ten AqC2000) - biolog za 2000zł i 1700l/h nie filtruje wody chyba że pozostawiłeś w nim to co fabryka dała czyli gęstą gąbkę i watę - wtedy jak nie ma prefiltra założonego na ssaniu to się w mig zapcha.

A wtedy ponieważ ma słabiutki 25W motorek to przepływ przez drogi kubeł tak samoistnie zdycha.:(

Co pokazuje wskażnik zapchania?

Niestety to nie baniaczek 240, dostałem w spadku 430l z tym filtrem i się boję bo w moim 240 pracuje hw302 i z wylotu woda pięknie wylatuje z całkiem fajnym ciśnieniem, a tutaj dupa podrzucę zdjęcia dzisiaj to pokażę jak to działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Tobikos napisał:

Wskaźnik zapchania to jest ten obok rurek?  Czyscilem wszystko oprócz wkładów eheima. 

To dostałeś filtr, którego nawet nie otworzyłeś aby wyczyścić wkłady i piszesz, że masz z nim problem ??? Pomijając fakt, że nawet nie wiesz co masz w nim w środku- to jak mamy Ci pomóc :)

Otwórz go, zobacz co jest w środku, wypłucz wkłady i wtedy ewentualnie pisz, że masz problem.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, jaras napisał:

To dostałeś filtr, którego nawet nie otworzyłeś aby wyczyścić wkłady i piszesz, że masz z nim problem ??? Pomijając fakt, że nawet nie wiesz co masz w nim w środku- to jak mamy Ci pomóc :)

Otwórz go, zobacz co jest w środku, wypłucz wkłady i wtedy ewentualnie pisz, że masz problem.:)

Napisałem przecież że czyscilem wszystko oprócz w środku tych kamieni eheima z biologia, w środku są 3 kubly tych kamieni na ostatnim nałożona wata, a na tym z grzałka gąbka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tobikos napisał:

Niestety to nie baniaczek 240, dostałem w spadku 430l z tym filtrem

To nie żałuj klawiatury i to dopisz w profilu., bo głupio wygląda filtr biolog za 2000 zł w baniaczku 240l. z sikiem 1700l/h

2 godziny temu, Tobikos napisał:

Napisałem przecież że czyscilem wszystko oprócz w środku tych kamieni eheima z biologia, w środku są 3 kubly tych kamieni na ostatnim nałożona wata, a na tym z grzałka gąbka. 

Ceramika Eheima to doskonała ceramika i wystarcza 0,5l na każde 200l wody więc z tych 3 koszy każdy po 4l sumasumarum 12l złoża wysyp 10l i zostaw 2l w jednym koszu a dwa pozostałe kosze zostaw puste na inne mądre złoża do usuwania trucizn z baniaka.- to będzie wtedy ok złoże do tej 430l .

Z fotki wygląda to na 12l Eheim BioMech - złoże bardzo  stare że chyba pory w tych kamieniach zatkane syfem od wieków.

Brak fotki tych kamieni z bliska by było widać ich strukturę ale bym wymienił te całe 12l na nowe 2litry lawy wulkanicznej gradacji 2-3cm po 6 zł /litr. ale etapami by na raz nie wywalić całych 12l

Ta cena Eheima to jakaś paranoja cenowa.

 

Jeśli to biolog to po co w nim wata - raczej prefiltr na zasys by się przydał w postaci gęstej gąbki do czyszczenia co tydzień i masz i biologa i mechanika.

Zamiast gdybać ile to wypływa z tego kubła podnieś powrót i nalej 2l peta po coli łapiąc czas napełnienia 2litrów wody i przelicz na l/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.