Skocz do zawartości

Ekonomiczne rozwiązania ogrzewania akwariów


deccorativo

Rekomendowane odpowiedzi

....ja rozumiem ,że Wasze rozważania dotyczą tylko samych testów w akwarium bez ryb? Bo w przypadku gdy będą ryby w akwa należy wziąć pod uwagę ,że trzeba wodę dotlenić co przy uszczelnieniu pokrywy będzie poważnie utrudnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, AndrzejWalb napisał:

trzeba wodę dotlenić co przy uszczelnieniu pokrywy będzie poważnie utrudnione.

Może nie poważnie, ale na pewno masz rację i nie wolno pominąć tej kwestii.
Dodatkowo może pojawić problem z pleśnią/grzybem, sam taki u siebie zaobserwowałem (moja pokrywa jest dosyć szczelna, ale nie hermetyczna).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porywa zostala wczoraj wyklejona styropianem grubosci 1cm. ,

5904cdf8c2b33_iphone6007.thumb.JPG.567aceaf366cbc8856273bd9d9290bdb.JPG

Nie bawilem się w pionowe elemenenty ponad krawedziami akwarium bo nie wiedzialem czy to ma sens. Po 24h stwierdzam ze woda przestala się skraplac, po otwarciu wieka suchutko, nic nie kapie, nic nie scieka - idealne. Nawet jak by to mialo nie dzialac to jestem z tego bardz ozadowolony, poniewaz woda nie leje się po scianach obudowy. Skrapla się natomiast wciaz na kazdym aluminiowym profilu.

Jake ze sloneczko dzis czasami przyswiecalo nie sa to wiarygodne pomiary z tymi ktore robilem wczesniej, napewno  bede kontynuowal mierzenie w przyszlym tyg. poniewaz beda znowu dni deszczowe i chlodne.

5904ced33b10c_iphone6020.thumb.JPG.056bfc53f8a1092955bd67a2de7a6949.JPG

Przez caly dzien nie wlaczyla się wogole grzalka a woda spadla od 7 rano do 19.30 wieczorem o 0,7 stopnia. Srednia dobowa wyszla mi 1,28kW. Napewno slonce troche pomoglo, ale mam cos przeczucie ze jest z tym dociepleniem deksla poprawa.

Wiecej wiarygodnych danych postaram się miec w przyszlym tygodniu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iquitos68 napisał:

Sam jestem ciekaw jaki będzie końcowy efekt.

Czy zauważyłeś, że ten styropian dodatkowo wygłusza akwarium ?

Nie ma mi co wygluszac, mam super cichy falownik, pompy CO w narurowcu nie halasuja a wylot wody mam ustawiony tak ze woda nie chlupie. Zona nie pozwolila by akwarium bylo slyszalne wiec nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to i fajny pomysł aby zaizolować wieko pokrywy. Będę musiał spróbować- mi bardziej chodzi o ściekanie wody po wieku przy podnoszeniu pokrywy oraz może akustyka się wówczas poprawi. Ja spróbuję zastosować to do wyklejenia wieka 

https://www.leroymerlin.pl/podlogi-drewniane-boazerie/panele-deski-parkiety/podklady-pod-podlogi-plywajace/podklad-pod-podloge-plywajaca-xps-6-mm,p66701,l192.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.