Skocz do zawartości

Piasek kwarcowy granulacji 0.8-1.2mm oraz 0.7-1.2mm do filtrów piaskowych(basenowych)-zastosowanie w akwarium?


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem ten piasek z bodajże 1 linka(oferta z Piekar Śląskich), odbierałem osobiście i na opakowaniu jest że 0.7-1.2 wielkość a nie 0.8-1,2 jak w ofercie. Zastanawiam się czy go parzyć wrzątkiem skoro był prażony , czy tylko przepłukać porządnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Kubeq i co, rzeczywiście ten piach taki czysty i wypłukany? Kupiłeś, wsypałeś to zdaj relację :P 

3 minuty temu, deccorativo napisał:

oraz 1-1,5mm

Na razie bym tak tego nie reklamował bo w linkach takiej gradacji nie ma, a to, że sprzedawca stwierdził na słowo, że ma jeszcze nie załatwia sprawy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MatiK napisał:

Na razie bym tak tego nie reklamował bo w linkach takiej gradacji nie ma, a to, że sprzedawca stwierdził na słowo, że ma jeszcze nie załatwia sprawy ;) 

Nie na słowo tylko na piśmie mam potwierdzenie podpisane z imienia i nazwiska .

Prosiłem by wystawiono na aukcji  ale już jak klikniesz inny piasek tej firmy a napiszesz że chcesz taką i taką gradację to zapewne wyślą.

Proponowałem też wstawianie do marketów budowlanych ale to byłaby konkurencja dla Kreisella więc to akurat czarno widzę.

Też czekam na ten co kupiłem na wystawę i deczko od razu przepłuczę to odpowiem czy można go sypać suchy prosto do baniaka na ustawione kamienie czy jednak z 1-2x przepłukać. Na pewno nie trzeba go parzyć wrzątkiem ani zalewać perhydrolem.

Wszystkie takie linki do towarów ja nigdy nie traktowałem jako reklama towaru a jako podpowiedzi dla innych.

Sam także garściami korzystam z linków tu umieszczanych przez inne osoby.

Ten nowy piasek nie budowlany czy do piaskownic jak Kreisell 099 tylko taki do filtrów basenowych poddany przesianiu, płukaniu i prażeniu wyszukał Andrzej i ja uważam że jest to nowa jakość piasku do Malawi.

Tak po cichu powiem że także rozmawiam z firmą Dambat IBO by zrobili z pompy Beta 25/60 do C.O. taką tańszą pompę Beta 4000-5000l/h do akwarystyki i narurowca.

Też mi odpowiedzieli że są zainteresowani , przesłałem czego bym od takiej pompy oczekiwał i czekam bo to i tak zapewne Chińczycy muszą zrobić.:D

 

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, deccorativo napisał:

Ten nowy piasek nie budowlany czy do piaskownic jak Kreisell 099 tylko taki do filtrów basenowych poddany przesianiu, płukaniu i prażeniu wyszukał Andrzej i ja uważam że jest to nowa jakość piasku do Malawi.

Sam kupiłem kilka dni temu piasek polecony przez Andrzeja ( @egon44 ), a i zakupiony przez kolegę @Kubeq , będę go miał dziś/jutro, płukał będę w piątek/sobotę, to dam znać jak sprawa się ma. 
Z Kreisellem z Castoramy przyznam, że namachałem się niemało miską z wodą i licznymi podmianami wody w misce, aż była względnie przeźroczysta.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MatiK napisał:

@Kubeq i co, rzeczywiście ten piach taki czysty i wypłukany? Kupiłeś, wsypałeś to zdaj relację :P 

 

Super czystym bym go znowu nie nazwał :D 

Płukałem około 5-6 razy, zależy jak dużo się sypnęło do wiadra.

Obecnie baniak dojrzewa(przynajmniej mam taką nadzieję).

Według mnie nie nadaje się żeby suchy sypać do baniaka, byłby niezły żur.

Nie mam porównania z innymi piaskami niestety, więc nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.