Skocz do zawartości

Powrót - Nowe 120x50x50 - 300L - Malwai


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, AndrzejWalb napisał:

...jeżeli chodzi o obsadę to złóż nowy temat e dziale OBSADY.

Mea culpa - już temat założyłem i kłaniam się w pas za błąd :)

 

7 minut temu, Bezprym napisał:

Labidochromis cearuleus jest owadożerny. Jeśli zależy wam na yellow i socolofi to jak wyżej napisałem dodajcie maingano równie ładne co Demasoni tylko, że układ pasków inny. emoji6.png.
Yellow owszem lubi poskubać zielone jednakowoż potrzebuje znacznej ilości mięsa w diecie.

Wysłane z mojego LG-H850 przy użyciu Tapatalka

 

Jak wyżej, rozkaz o obsadzie pisać w innym temacie :) - http://forum.klub-malawi.pl/topic/18673-obsada-do-malawi-300l-120x50x50/

Ale dziękuję za ocenę zaraz się zajmę tym i pokażę żonkilowi co i jak...

 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Morganelo napisał:

Ale dziękuję za ocenę zaraz się zajmę tym i pokażę żonkilowi co i jak...

List do Żonkila kolegi Morgano.:D

Droga Pani ten Pani chłop oszalał.

Nie dosyć że wybrał najdroższe akwarium 300l z OW to do 300l robi filtrację niezwykle drogą ale na pewno fantastycznie cichą jednak taką do akwarium 600 -1000l.

Niestety zapomniał że kupił 2 naświetlacze 30W nad wasz garaż ( tam trzeba zamontować by się nie włamywali) bo to chińska tandeta co świeci bardzo krótko i w pracy ciągłej przepala się szybko no i nie wiadomo czy chłop kupił takie 3000K czy 6000K. Kolega eljot dawno napisał jak świeci w akwarium biały 6000K a 3000K dyplomatycznie przemilczał..

Jeśli jednak mąż kupił te naświetlacze 2 x30W ciepłe 3000K to zupełna masakra - tylko do roślinnego z neonkami albo do Amazonii - też fajne ryby.:( ale do Malawi nie dorastają.

Jeśli zamierza to zamontować nad akwarium bez szczelnej pokrywy to zapewniam że nasze ryby wyskakują nawet przez otwór w pokrywie 5x5cm a co mówić nad taką powierzchnią.

Dlatego też proponuję by go Pani pogoniła w temacie akwarium i by wywalił tą wersalkę , zdjął dwa kinkiety i przedłużył szafkę aż do ściany - wtedy wejdzie baniak adekwatny do filtracji jaką Pani chłop wykombinował :D , niech też kupi taśmę RGB 5m oraz taśmę białych 8000K na 7020 Samsung  i w fabertec zamówi płytę poliwęglanu komorowego 8mm a w kanały wsadzi te taśmy.

Albo poczeka aż w pod koniec maja będzie ta do sprzedania - ale jest do akwarium 200x60x60-80h więc chłop musi zamówić nowy perfekcyjnie sklejony bez bąbli w silikonie i równych ścianach z float baniak 200x60x60 za  936 zł

ATT00931.thumb.jpg.6b050cc5f0588fd765f95c93a5cc73b1.jpg

 

Wtedy ryby nie będą wskakiwały na kanapę ( bo jej nie będzie) a światełko będzie wybarwiało ryby - no i garaż będzie oświetlony.

z ucałowaniem rączek Szanownej Pani

decco

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 12:45, deccorativo napisał:

 

Deccorativo - dzięki za list, ale poproszę jeszcze o jakąś mikrofibrę lub inną ściereczkę do wycierania, bo doprowadziłeś mnie do śmiechu i łez :)... Nie ma to jak dobra poprawa humoru... A żona zapewne mnie pocieszy dodatkowo :)...

Co do Lamp LED to faktycznie zamówiłem 2 x 30W ( z informacji wynika że to są 6000K) ale sprawdzę jak dojadą :). Jak się nie spiszą w roli oświetlenia akwarium to migiem trafią do garażu :) lub pod akwarium bo tam mi brakuje światełka, jak nie tu to tam je wykorzystam  :) przydadzą się na pewno :)...

A  Pokrywa to raczej ostateczność dla mnie, ale nie mówię nie... Poczytam, poszukam, poszperam tu i tam w czeluściach internetu... Jak znajdę odpowiednią wenę i ciekawy projekt to sobie wykonam nową pokrywę... Choć już mi namieszałeś  Deccorativo w głowie i zastanawiam się nad jej zastosowaniem...

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michale nie pisz mojego nicka na czarno bo jeszcze żyję ;) - pisz Henryk.

Trafiłeś na forum gdzie jest wszystko co dotyczy techniki i hodowli ryb z Malawi a nawet i innych biotopów.

Doświadczenia nawet wieloletnie z roślinniaków trzeba tu zwryfikować a nawet o wielu zapomnieć.

Jak ci piszę że ryby wyskakują  a powątpiewasz to wpisz w Szukam - wszystko i frazę "ryby wyskakują"

Projektów pokryw nie musisz szukać po internecie bo tu na tym forum są nawet z kalkulatorem formatek do zamówienia.

Nie wiem jak te dupiaste oświetlenie powiesisz nad baniakiem ale baniak trzeba przykryć bo poza tym że ryby potrafią wyskoczyć to jeszcze mocno woda paruje a często nie pachnie jak perfumy żony. Za to ostatnie na pewno Twoja Pani cię pogoni. Wiesz nasze ryby to takie świnki wodne - strasznie brudzą a to śmierdzi, a nie ma co tego usuwać bo na rośliny to nie licz zbytnio.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, deccorativo napisał:

Michale nie pisz mojego nicka na czarno bo jeszcze żyję ;) - pisz Henryk.

Trafiłeś na forum gdzie jest wszystko co dotyczy techniki i hodowli ryb z Malawi a nawet i innych biotopów.

Doświadczenia nawet wieloletnie z roślinniaków trzeba tu zwryfikować a nawet o wielu zapomnieć.

Jak ci piszę że ryby wyskakują  a powątpiewasz to wpisz w Szukam - wszystko i frazę "ryby wyskakują"

Projektów pokryw nie musisz szukać po internecie bo tu na tym forum są nawet z kalkulatorem formatek do zamówienia.

Nie wiem jak te dupiaste oświetlenie powiesisz nad baniakiem ale baniak trzeba przykryć bo poza tym że ryby potrafią wyskoczyć to jeszcze mocno woda paruje a często nie pachnie jak perfumy żony. Za to ostatnie na pewno Twoja Pani cię pogoni. Wiesz nasze ryby to takie świnki wodne - strasznie brudzą a to śmierdzi, a nie ma co tego usuwać bo na rośliny to nie licz zbytnio.

Kolor czarny tylko dla akcentacji został użyty, w żaden sposób nie uśmiercam :) żyj, pomagaj i kontynuuj hobby :) to najważniejsze...

Fakt cały czas jeszcze mi przyzwyczajenia z roślinnego (krewetkarium) przeszkadzają, ale to zniknie.... Co do pokrywy, to chce jak najbardziej jej uniknąć bo najmniej mi się podoba jako zwieńczenie... Uwielbiam odkryte zbiorniki, dlatego też waham się czy zamontować pokrywę czy jednak pójść w kierunku niewidocznej siatki w ramie z akrylu... Parowanie wody mi nie przeszkadza, a zapach aż taki silny nie jest... Ot po prostu zapach wody z jeziora na co dzień :) Co na to Pani Morganelo tego jeszcze do końca nie wiem, choć przy krewetkach nie marudziła...

Dotarł już dziś Naświetlacz / Halogen - 2 sztuki:

  • Power - 30W
  • Kolor światła - Biały
  • Kąt świecenia 120st.
  • 3000lm - tutaj zapewne mijają się trochę z prawdą i będzie coś około 2000-2500lm
  • Temperatura barwy - 6000K - tutaj znów będzie zapewne mniej coś w okolicy 5200K
  • Czas świecenia do 50,000h - niech będzie nawet 20,000 to i tak  sporo i raz na pół roku mogę wymieniać za te 60zł 2 halogeny 30W
  • Zasilanie - 240V
  • Klasa energy :) A
  • Obudowa SLIM - kurde sądziłem, że Slim, to nie tylko będzie wąskie ale i gabaryty małe, ale tutaj spore zaskoczenie, bo wymiary to szerokość 22,5cm x wysokość 22,5cm, ale za to grubość Lampy LED to już tylko 4cm.

Sprawdziłem ich jakość świecenia na sucho, to muszę przyznać, że świecą mocno i cały pokój oświetlony... Ich montaż będzie wykonany pod półką, która będzie wisiała nad akwarium... Od lampy do powierzchni wody będzie maksymalnie z 10-12cm... Jeśli to będzie za mało to dołożę kolejną sztukę 30 W lub wzmocnie środek akwarium za pomocą 50W... Jedyne co chce poprawić w lampach t na pewno sprawdzić jakość połączeń elektrycznych + czy jest sporo pasty pod diodą + faktyczna wodoszczelność (zabezpieczę dodatkowo sylikonem wszystkie otwory i połączenia...

Zdjęcia jak świecą wrzucę niebawem, muszę je połączyć i zmontować z półką... Coś w przyszłym tygodniu pokażę jakie sa efekty...

Edytowane przez AndrzejWalb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pleziorro napisał:

W sprawie pokrywy, na myśl mi przychodzi kolega @spiochu i jego szyby nakrywowe, może to będzie akceptowalnym rozwiązaniem dla Ciebie ?
Proponuję lekturę o jego baniaku.

Już zabieram się za czytanie :)... Nakrycie owszem niech będzie ale nie w postaci korony jako pokrywa :)

 

Pleziorro - jesteś wielki to jest idealne rozwiązanie dla mnie :) muszę jedynie zakupić 12 x Uchwyty na szybę nakrywową + 3 x szyby (39cm x 47cm) lub 2 szyby (58,5cm x 47cm) a w nich po 1 - 2 otwory fi 25mm... Dzięki tobie wilk syty i owca cała :)

Edytowane przez Morganelo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wkleiłem ci fotkę z pokrywą  a dziś już świeci :D - jestem zadowolony z efektu.

Tak świeci bez korony moja pokrywa z poliwęglanu komorowego na baniak 200x60x60 cm z mocą regulowaną płynnie od 0 do 60W czyli  w maxie jak ty.  Mogę zrobić świt i zmierzch , niebieskie nocne a nawet bursztynowe. Mogę też regulować temperaturę barwową od takiej dla Amazonii  do wczesnego morskiego.:huh:

Tam są wsunięte 3 taśmy  2x 180cm RGB na diodach LED 5050  oraz taśma biała 180cm Biała 8000K na najnowszych oryginalnych diodach Samsunga 7020 . Same te białe daje 3000lm  i pobiera 29W  te diody mają 110lm/W

We właściwym temacie wieczorem nakręcę filmik jak to działa na tym nowym sterowniku chińskim..

Tobie wklejam fotkę - usiądz jako i ja siadam na krześle przed baniakiem - niech ci żona potrzyma ten naświetlacz 15 cm nad baniakiem i go włącz  i zrób fotkę jako i ja zrobiłem i wklejam. Nadal jesteś krewetkowo-roślinny z tymi 2x 30W + 50W ???? i nadal bez żadnej regulacji , cyklu dobowego czy choćby niebieskiego wieczorkiem.

Ja poza cyklem automatycznym wszystko to mam w rence jak siedzę na tym krześle.

20170303_163710.thumb.jpg.8e045bcde64b0dbf15e243871d030757.jpg

 

Sorry ale pokrywa ze światełkiem ma 2m a leży na baniaku 1,2m więc wyszła poza kadr.:)

Postaram się teraz przy tym sterowniku pokazać jak światło RGB wybarwia kolory ryb i otoczenia.

Brakuje tylko okleiny drewnopodobnej na górze wtedy zniknie te rozświetlenie ściany nad akwarium.

20170303_162800.thumb.jpg.77d1bc5a34ebb489849c7c8004a87909.jpg

Możesz zamiast ciężkich szyb zamówić takie nakrywowe plexi na 4 haczykach i jak lubisz oglądać kamień i syf na linii wody to nawet tego czarnego paska na baniaku nie dawaj. Wpuść to poniżej krawędzi baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nastała wiekopomna chwila :)

Baniak już zalany, sprawdzony = szczelny :), filtr narurowy wkońcu złożony w całość, wsypane media filtracyjne.

Filtracja mechaniczna - 2 korpusy Filtr sznurkowy 100mikronów + Filtracja biologiczna - 2 korpusy Seachem Matrix + na wierzch Aquael Bioceramax 600 (tymczasowo, bo nie zdołałem dostać grysu koralowego :( ). Jeden korpus obecnie stoi pusty, czeka na przesyłkę 1L Purolite A520E + puszka zasypowa. To wszystko napędzane jest obecnie pompą IBO 25-60/180 ustawionej obecnie na 1 bieg. Wspomagać pompę będzie jeszcze dodatkowo cyrkulator JVP - 101 zamontowany obok zasysu wody. Za ogrzewanie będzie odpowiadała grzałka Eihem Jager 200W.

Planuję jeszcze dosadzić 2 rośliny na tylną część akwarium w lewy róg + tył do połowy z oczywiście biotopu Malawi (Vallisneria aethiopica lub Ceratophyllum demersum), wahcam się jeszcze czy nie dołożyć do tego Anubiasa nana... Obsada znana, ale jeszcze miesiąc do niej więc się nie chwale...

Poniżej zdjęcia - od razu wybaczcie za mały rozgardiasz w szafce, ale jeszcze nie ma płyty czołowej i drzwiczek...

DSC_2292.thumb.JPG.d8ddb4023d6662c1c8ee21ddf114437a.JPG

Poniżej wygląd oświetlenia akwarium za pomocą 2 x Halogen/Lampa LED 30W - bez wspomagania lampą z aparatu. Brakuje jeszcze pokrywy z PVC ale to spokojnie w przyszłym miesiącu o ile wydatki pozwolą... Projekt i rozwiązania już są prawie gotowe, jedynie zamówić i poskładać :)

DSC_2293.thumb.JPG.66ea6532eb74a009566166b2457abed1.JPG

DSC_2297.thumb.JPG.098fc20e5a876718603943b1f114326d.JPG

DSC_2298.thumb.JPG.5c5e548e60a8cad8918b9f14a0177046.JPG

2 korpusy z filtracją mechaniczną (sznurkowy 100mikronó) z tyłu widoczny obecnie pusty korpus - czeka na Purolite A520E

DSC_2299.thumb.JPG.2bd04113b3b7106ccb13e31ecd4b397d.JPG

2 korpusy z filtracją biologiczną (Seachem Matrix 750ml + garść Aquael Bioceramax 600)

DSC_2300.thumb.JPG.ffbaac6a9de84a118f96e443284352c2.JPG

 

DSC_2302.JPG

DSC_2303.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Że szkła... małe akwarium z otworami na 3 rury obsmarkalem pianka i okleiłem styropianem... na to ceresit 
    • @crav z czego budowałeś u siebie komin?
    • W najbliższą sobotę (29 czerwca) około południa planuje ,,wycieczkę" po ryby do Sebastiana z Tanganika Konin - jestem już umówiony na konkretną godzinę.  Może ktoś z Warszawy lub okolic chcę się zabrać bo ma w planach uzupełnienie obsady lub inne swoje powody (zobaczenie hodowli czy rozejrzenie się za rybami ,,na przyszłość"). Termin dość bliski, ale jak coś proszę pisać tutaj lub w wiadomości prywatnej na forum.
    • Zobacz na tym forum https://klub-tanganika.pl/forum/
    • Wertykalny by zrobił, ale będę na niego patrzył tylko jak będę wchodził do akwa 😁 Mam tam jakiś metr wysokości.
    • A jak wysoko będziesz tam miał. W wyobraźni zobaczylem na pozostałych 3 ścianach, ogród wertykalny zasilany oczywiście wodą z baniaka. Poza fajnym efektem uzyskasz w ten sposób dodatkową filtrację. Jedyny minus to to, że tylko Ty będziesz to oglądał😉
    • Tutaj jest trochę inna sytuacja, bo zbiornik jest z betonu i nad zbiornikiem mam przestrzeń, którą będę się do niego dostawał (wyłączona zamknięta przestrzeń do której będzie dostęp tylko z jednej strony). Jak będę robił izolację w zbiorniku, to zrobię też całą górę więc samo skraplanie nie jest mi straszne, ale chętnie odzyskałbym to gorące, wilgotne powietrze, które będzie się nad wodą gromadziło.
    • Cześć. Na sam początek chciałbym zaznaczyć, że mam już jakieś doświadczenie w hodowli ryb w akwarium - od plus minus 6-7 lat interesuję się tym mniej lub bardziej, jednak nigdy nie miałem akwarium z rybami z Malawi lub Tanganiki - co zresztą powinno przykuć moją uwagę dużo wcześniej ze względu na to, jak twardą wodę mam w kranie - nie jestem teraz w stanie przytoczyć z pamięci parametrów, a zrobić testu nie jestem w stanie ponieważ mam najprawdopodobniej przeterminowane testy, ale wiem, że generalnie pH, kH i gH jest bardzo wysoko. Po napisaniu wstępu przejdę do problemu z którym się spotykam - mam akwarium 80cm x 40 cm x 40 cm - (długość x szerokość x wysokość) i chciałbym zagospodarować je głównie dla muszlowców - nie chciałbym doprowadzić do "przepełnienia" akwarium rybami, a samemu nie byłem w stanie znaleźć innych współtowarzyszy muszlowców (w postaci innej niż ryby) w naturze. Akwarium chciałbym urządzić jak najbardziej zgodnie z naturą, filtracja będzie kubełkowa - kubełek całkiem sporej pojemności i przeznaczony do akwarium dużo większego - na stronie producenta jest napisane że do +- 300-400l akwarium. Nie jestem w stanie zdecydować się na to, jaki gatunek z grupy muszlowców chciałbym hodować w akwarium - jest ich dosyć sporo a samemu nie umiem znaleźć źródła, gdzie mógłbym w prosty i czytelny sposób porównać to, jakie warunki potrzebują do życia. Akwarium z tego, co zdążyłem się dowiedzieć, powinno być w miarę wystarczające pod względem litrażu, a dokładniej rzecz biorąc pod względem wielkości dna, bo głównie o to tutaj się wszystko rozbija - tak jak w przypadku pyszczaków czy pielęgnic. W każdym bądź razie, z góry dziękuję za jakiekolwiek nakierowanie na to, co mógłbym zrobić, jak urządzić akwarium czy jakie muszlowce mógłbym w swoim akwarium hodować, a także przepraszam, jeżeli gdzieś na tym forum taki temat się już przewijał.
    • Kiedyś policzyłem parowanie i przy 25 stopniach (temp. powietrza i zbiornika - akwarium nieogrzewane; odkryte 20 cm pokrywy; efekt podobny jak przy zdjętej) i wilgotności 37% (zima) - było to ok. 180 g/h. Przy 4,5x większej powierzchni u ciebie nie przekroczy 0,8 kg /h. Przy zamkniętej pokrywie wewnątrz zintegrowanej pokrywy pleśniało - wolę wymianę tego powietrza. U mnie to podniesienie wilgotności wewnątrz domu  ok. 10 %. Parowanie tej wody to moc ok 120W !
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.