Skocz do zawartości

Siesta po karmieniu


tottinho10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Akwarium 200l, w mojej obsadzie jest 5 Pyszaków Yellow oraz 5 Pyszczaków Saulosa.
Pokarm: Podstawowy Malawi od Tropicala oraz Cichild Color również Tropical.

Mam taką mała zagwozdkę. Mianowicie karmię ryby dwa razy dziennie, pierwszy raz około południa, a drugi pod wieczór. Ryby ładnie pływają sobie po całym akwarium poza jednym wyjątkiem... Zawszę gdy zjedzą porcję jedzenia, którą im podaję, a nie jest na pewno jej za dużo to przestają momentalnie pływać i kładą się na piach, pod kamienie w jaskinie itp. Cała "poobiednia siesta" trwa około 30-60 minut. Po czym akwarium wraca do życia. Czy miał lub ma ktoś podobnie? Czy to normalna reakcja? Szukałem na forum, ale nic podobnego nie znalazłem.

Edytowane przez totitnho10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mało i pory karmienia to pojęcie względne, jeden karmi o tej porze, drugi o całkiem innej, możesz i 3- krotnie im sypać jedzenie ale w małych, małych ilościach i obserwuj, a jak parametry może napisz czym je mierzysz i jak często, jak z podmianami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, darkon napisał:

Trochę dziwna sytuacja, obstawiam, że jednak przekarmiasz. Moje po karmieniu są bardzo aktywne, przeszukują wszystkie zakamarki w poszukiwaniu jeszcze czegoś do zjedzenia.

Wytapatalkowane
 

U mnie podobnie wygląda ta sprawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba pokarmy to płatki, te niezjedzone jak pływają czasem po wierzchu to nie pęcznieją. Ale daję im naprawdę malutko tak, że ledwo zdążą zdobyć 1-2 płatki dla siebie po czym nic nie zostaję, no ale zrobię może im dzień głodówki.

Parametry niestety mierze tylko paskami JBL:
NO3 - ok.25 mg/l
NO2 - 0
GH - pomiędzy 14-20(okropnie twarda kranówka jest u mnie)
KH - pomiędzy 6-10
ph - 8.0 - 8.4
Cl - 0

Podmiany wody 2x w tygodniu około 50 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, tottinho10 napisał:

 Zawszę gdy zjedzą porcję jedzenia, którą im podaję, a nie jest na pewno jej za dużo to przestają momentalnie pływać i kładą się na piach, pod kamienie w jaskinie itp. Cała "poobiednia siesta" trwa około 30-60 minut. Po czym akwarium wraca do życia.

Ryby są uważnymi obserwatorami tego co się dzieje poza szkłem. Może próbują naśladować zachowania występujące w otoczeniu ??? ;-)

A tak na poważnie, to zrób dzień głodówki, a następny dzień sypnij symboliczną dawkę pokarmu i obserwuj jak się będą zachowywać ryby po takim karmieniu. Czy oprócz chowania się w dekoracjach nie zaobserwowałeś, aby ryby po karmieniu płynąc ocierały się brzuchami o podłoże ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego ocierania się o podłoże nie zauważyłem(Czytałem trochę o takim zachowaniu i byłym dużo bardziej zmartwiony). To wygląda tak jakby najadły się na stołówce i wracały do roboty. Jedna sobie podkopuje coś pod kamieniem. Druga wynosi pyszczkiem piach ze swojej jaskini. Kolejne sobie powoli pływają między kamyczkami, a niektóre przechodzą w tryb standby :D Teraz jak ich od wczorajszego popołudnia nie karmiłem to pięknie pływają bez wyjątku. Wirują, pływają stadkami, skubią sobie podłożę i otoczaki, ale jakbym dał jeść to jestem na 100% pewien, że byłaby powtórka z rozgrywki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.