pozner Opublikowano 8 Lutego 2017 #11 Opublikowano 8 Lutego 2017 Producent Herbtany i Artemiss podaje: Kuracja przy wpuszczaniu nowych ryb lub kwarantanny: zastosuj standardowe dawki preparatów Microbe-lift Artemiss i Herbtana dawkując je na przemian co 12h przez dwie doby. Nie popełniłeś błędu wpuszczjąc ryby razem z wodą z worka. Jeśli coś było w wodzie, to było też w rybach, więc nie ma znaczenia, czy wpuściłeś ryby z wodą, czy wpuścił byś same.
niedzielek Opublikowano 8 Lutego 2017 Autor #12 Opublikowano 8 Lutego 2017 Producent Herbtany i Artemiss podaje:Kuracja przy wpuszczaniu nowych ryb lub kwarantanny: zastosuj standardowe dawki preparatów Microbe-lift Artemiss i Herbtana dawkując je na przemian co 12h przez dwie doby. Nie popełniłeś błędu wpuszczjąc ryby razem z wodą z worka. Jeśli coś było w wodzie, to było też w rybach, więc nie ma znaczenia, czy wpuściłeś ryby z wodą, czy wpuścił byś same. Przynajmniej nauczka na przyszłość, zeby ryby "odkazić" i zaszczepić jakimś specyfikiem bo nigdy nie wiadomo co moze byc w środku w wodzie czy rybie. Pozdrawiam,Damian
Paulstick Opublikowano 8 Lutego 2017 #13 Opublikowano 8 Lutego 2017 Czy ryby byly do Ciebie wysylane? Ile czasu minelo od kiedy wyladowaly w torbie do czasu wrzucenia torby do wody/ otwarcia torby?Sent from my iPhone using Tapatalk
niedzielek Opublikowano 8 Lutego 2017 Autor #14 Opublikowano 8 Lutego 2017 Czy ryby byly do Ciebie wysylane? Ile czasu minelo od kiedy wyladowaly w torbie do czasu wrzucenia torby do wody/ otwarcia torby?Sent from my iPhone using Tapatalk Tak, ryby jechały PKS. W podróży były jakies 6-7 godzin... tak myśle, licząc od zapakowania do wypakowania. Pozdrawiam,Damian
Paulstick Opublikowano 8 Lutego 2017 #15 Opublikowano 8 Lutego 2017 Jesli po kilka w torbie, to po 7 godzinach mogly miec zatrucie amonia spowodowane podniesieniem temperatury wody w torbie do poziomu temperatury wody w akwarium, i dodatkowo przy samym otwarciu wody przez wymiane gazow.Sent from my iPhone using Tapatalk
niedzielek Opublikowano 8 Lutego 2017 Autor #16 Opublikowano 8 Lutego 2017 Jesli po kilka w torbie, to po 7 godzinach mogly miec zatrucie amonia spowodowane podniesieniem temperatury wody w torbie do poziomu temperatury wody w akwarium, i dodatkowo przy samym otwarciu wody przez wymiane gazow.Sent from my iPhone using Tapatalk Gissel były spakowane po 3 sztuki w jednym worku. Yellow było 7 sztuk w jednym worku. I z tymi nie ma problemu. Choć Gissel były sporo większe od yellow. Pozdrawiam,Damian
Paulstick Opublikowano 8 Lutego 2017 #17 Opublikowano 8 Lutego 2017 Damian to jest jedynie sugestia. Nie znam wszystkich faktow, ale jest to jedna z mozliwych opcji. Tlumaczyloby to czemu reszta ryb jest ok. To jest jeden z powodow dlaczego sprzedawcy w Anglii pakuja ryby max w parach I pojedynczo jesli ryby sa wieksze przy dlugich podrozach. Jesli moge cos zasugerowac, to zakupilbym searchem prime, albo podobny markowy produkt zbijajacy amonie na przyszlosc i zaaplikowal bezposrednio do torby blyskawicznie po otwarciu w przypadku kiedy ryby podrozuja przez dlugi okres czasu.Sent from my iPhone using Tapatalk
niedzielek Opublikowano 9 Lutego 2017 Autor #18 Opublikowano 9 Lutego 2017 Damian to jest jedynie sugestia. Nie znam wszystkich faktow, ale jest to jedna z mozliwych opcji. Tlumaczyloby to czemu reszta ryb jest ok. To jest jeden z powodow dlaczego sprzedawcy w Anglii pakuja ryby max w parach I pojedynczo jesli ryby sa wieksze przy dlugich podrozach. Jesli moge cos zasugerowac, to zakupilbym searchem prime, albo podobny markowy produkt zbijajacy amonie na przyszlosc i zaaplikowal bezposrednio do torby blyskawicznie po otwarciu w przypadku kiedy ryby podrozuja przez dlugi okres czasu.Sent from my iPhone using Tapatalk Ok, ok ja tez nie chce twierdzić ze to główny powód. A każda cenna uwaga przyda się na zaś Pozdrawiam,Damian
Jargos Opublikowano 9 Lutego 2017 #19 Opublikowano 9 Lutego 2017 17 godzin temu, Paulstick napisał: Jesli po kilka w torbie, to po 7 godzinach mogly miec zatrucie amonia spowodowane podniesieniem temperatury wody w torbie do poziomu temperatury wody w akwarium, i dodatkowo przy samym otwarciu wody przez wymiane gazow. Jeśli by tak było, po otworzeniu worka buchnęłoby niemiłosiernie smrodem. Miałem taką sytuację, ale bez żadnych konsekwencji.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się