Skocz do zawartości

DIY Tło strukturalne ze styropianu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jak niektórzy wiedza miałem nie miłe przeżycie w okresie wakacyjnym ze swoim poprzednim tłem, które musiałem zdemontować po powrocie z Polski. Farba kupiona w sklepie Holenderskim była przeterminowana i odchodziła z tła. Tak jak pisałem w którymś ze swoich postów, że powstanie następne tło i tak też się stało.

Był również mały problem ale sytuacja została opanowana. Jeszcze w sobotę dzwoniłem do Deccorativo o pomoc...dzięki Heniu ;) 

Problemem było delikatne tak jakby rozpuszczanie się farby. Co było dziwne ponieważ tło było spryskiwane przez 4 dni przed wklejeniem do akwarium. Postanowiłem spuścić wodę, wyciągnąć wszystko z akwarium. Następnie zalanie zbiornika ponownie, sprawdzanie czy farba nadal się rozpuszcza na szczescie wszystko bylo już ok i najwyrazniej to co mialo wyjsc to wyszlo. 

Wszystkie kamienie zostaly wyczyszczone, piasek przeplukany i wyczyszczone szyby. W miedzy czasie spuscilem ponownie wode z akwarium po czym zalalem akwarium woda z dojrzałą biologią, reszta wody poszla z kranu. Odpalenie filtracji i wlanie srodkow stabilizujacych  biologie tak dla pewnosci. 

Dzisiaj sprawdzenie parametrów wody i wszystko grało. Więc postanowilem wpuscic rybki. O dziwo rybki jak popazone smigaly po akwarium i od razu bitki o terytorium, takze mam nadzieje ze bedzie wszystko tak jak powinno.

Do wycinania w styropianie urzywalem o to tego pierdzielnika :D

ab3150f09c7ffe72.jpg

 

Posiadam tylko jedno zdjęcie z wycinania bo po prostu zapomnialem zrobic :P Zapraszam do komentowania i oceniania mojego nowego tła :D 

94c5cc27675f54f4.jpg

619f7230ed665fd4.jpg

7ff562cecbdeda65.jpg

9efc43bd361973fa.jpg

5fd6ae85ba353921.jpg

c780e991c8b18fd3.jpg

6009bf5b7746d7ac.jpg

c83d4cafa71afc5f.jpg

80bfba57985e8783.jpg

63358c8e800016ba.jpg

aa6bc75878bf0f8d.jpg

ed329744966959e5.jpg

6aa089984c96a2bd.jpg

 

 

Edytowane przez Jetstorm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrkulacje mam bardzo dobra wiec nie martwię się o zaleganie pokarmu czy gówien po miedzy modułami. Tym bardziej ze moduły w tych miejscach są specjalnie przycinane po skosie i piasek jest na równi z całym tym wgłębieniem. Jakby coś się działo to będę pisał.

Tak już na marginesie mowiac to jezeli ktos by szukal inspiracji to polecam sobie ogladnac ta stronke :D

http://www.rockzolid.nl/aquaria.html

Jak dla mnie fotka gdzie widoczna jest woda tylko po srodku akwarium jest piekna :) Mysle o czyms takim już jak bede zamawial wieksze akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał fajnie że się wypłukało co emitowało z tej farby inni nie mieli tyle szczęścia .

Tak na przyszłość :D do tego większego następnego baniaka :D

Gdybyś zamiast styropianu użył grafitowego styropianu to byś bez żadnych farb uzyskał właśnie taki efekt końcowy od razu bez tych gruntów, cementów i farb -  więc weż to pod uwagę na przyszłość.

Nie ma żadnego problemu w zakupie zamiast białego styropianu zakupić od razu taki grafitowy w kolorze ok RAL 7016 czyli kolor grafitu z ołówka.

Są też farby akrylowe bez rozpuszczalnika - wodne do bezpośredniego malowania styropianu w sprayu i w 36 kolorach w tym czarny, ciemno zielony czy brąz.

Wyszło ci zupełnie fajnie choć te gładkie płaskie powierzchnie nie chropowate w moim odczuciu są nie naturalne - ale pierwsze koty za płoty:D

Następne będzie na pewno lepsze i podobne to tej inspiracji z Rockzolid.

Masz ustrojstwo do krojenia styropianu zobacz tą technikę wykonania - moim zdaniem pozwala na więcej.

Używając grafitowego styropianu nie malujesz a masz od razu grafitową ścianę pasującą do serpentynitu no i kaseciak od razu ukryjesz . Gdyby gościu zrobił to nie poziomo ale z lekkim ukosem i łamał a nie robił takie okrągłe zakończenia każdego kamienia wszystko  z obsunięciem - IMHO byłoby super no i to zagłębienie jak Rokzolit by wyszło pięknie..

 

Już w przyszłym roku zrobię takie coś bo lutownicę transformatorową mam a i kawałek pogiętego drutu się znajdzie, nie mam talentu do tego ale spróbuję  tylko na grafitowym styropianie i farbach Deco Color Spray.

Edytowane przez deccorativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśle o tym grafitowym :) Co do filmiku to wlasnie od tego uzytkownika wiem o tym hot wire i ogladalem duzo jego filmikow. Ja akurat posiadam bardzo cienki drucik i bardzo się źle chwilami wycinalo. Trening czyni mistrza wiec bede cwiczyl wycinanie. Mam zrobic jeszcze jedno tlo znajomemu z pracy wiec doświadczenie bedzie wzrastać :)

Tak czy siak i tak lepiej wygląda akwarium teraz z tym tlem niz poprzednio i to mnie cieszy :)

Dziekuje za szczere slowa wszystkim :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.