Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Witam.

Jak niektórzy wiedza miałem nie miłe przeżycie w okresie wakacyjnym ze swoim poprzednim tłem, które musiałem zdemontować po powrocie z Polski. Farba kupiona w sklepie Holenderskim była przeterminowana i odchodziła z tła. Tak jak pisałem w którymś ze swoich postów, że powstanie następne tło i tak też się stało.

Był również mały problem ale sytuacja została opanowana. Jeszcze w sobotę dzwoniłem do Deccorativo o pomoc...dzięki Heniu ;) 

Problemem było delikatne tak jakby rozpuszczanie się farby. Co było dziwne ponieważ tło było spryskiwane przez 4 dni przed wklejeniem do akwarium. Postanowiłem spuścić wodę, wyciągnąć wszystko z akwarium. Następnie zalanie zbiornika ponownie, sprawdzanie czy farba nadal się rozpuszcza na szczescie wszystko bylo już ok i najwyrazniej to co mialo wyjsc to wyszlo. 

Wszystkie kamienie zostaly wyczyszczone, piasek przeplukany i wyczyszczone szyby. W miedzy czasie spuscilem ponownie wode z akwarium po czym zalalem akwarium woda z dojrzałą biologią, reszta wody poszla z kranu. Odpalenie filtracji i wlanie srodkow stabilizujacych  biologie tak dla pewnosci. 

Dzisiaj sprawdzenie parametrów wody i wszystko grało. Więc postanowilem wpuscic rybki. O dziwo rybki jak popazone smigaly po akwarium i od razu bitki o terytorium, takze mam nadzieje ze bedzie wszystko tak jak powinno.

Do wycinania w styropianie urzywalem o to tego pierdzielnika :D

ab3150f09c7ffe72.jpg

 

Posiadam tylko jedno zdjęcie z wycinania bo po prostu zapomnialem zrobic :P Zapraszam do komentowania i oceniania mojego nowego tła :D 

94c5cc27675f54f4.jpg

619f7230ed665fd4.jpg

7ff562cecbdeda65.jpg

9efc43bd361973fa.jpg

5fd6ae85ba353921.jpg

c780e991c8b18fd3.jpg

6009bf5b7746d7ac.jpg

c83d4cafa71afc5f.jpg

80bfba57985e8783.jpg

63358c8e800016ba.jpg

aa6bc75878bf0f8d.jpg

ed329744966959e5.jpg

6aa089984c96a2bd.jpg

 

 

Edytowane przez Jetstorm
Opublikowano

Cyrkulacje mam bardzo dobra wiec nie martwię się o zaleganie pokarmu czy gówien po miedzy modułami. Tym bardziej ze moduły w tych miejscach są specjalnie przycinane po skosie i piasek jest na równi z całym tym wgłębieniem. Jakby coś się działo to będę pisał.

Tak już na marginesie mowiac to jezeli ktos by szukal inspiracji to polecam sobie ogladnac ta stronke :D

http://www.rockzolid.nl/aquaria.html

Jak dla mnie fotka gdzie widoczna jest woda tylko po srodku akwarium jest piekna :) Mysle o czyms takim już jak bede zamawial wieksze akwarium.

Opublikowano (edytowane)

Rafał fajnie że się wypłukało co emitowało z tej farby inni nie mieli tyle szczęścia .

Tak na przyszłość :D do tego większego następnego baniaka :D

Gdybyś zamiast styropianu użył grafitowego styropianu to byś bez żadnych farb uzyskał właśnie taki efekt końcowy od razu bez tych gruntów, cementów i farb -  więc weż to pod uwagę na przyszłość.

Nie ma żadnego problemu w zakupie zamiast białego styropianu zakupić od razu taki grafitowy w kolorze ok RAL 7016 czyli kolor grafitu z ołówka.

Są też farby akrylowe bez rozpuszczalnika - wodne do bezpośredniego malowania styropianu w sprayu i w 36 kolorach w tym czarny, ciemno zielony czy brąz.

Wyszło ci zupełnie fajnie choć te gładkie płaskie powierzchnie nie chropowate w moim odczuciu są nie naturalne - ale pierwsze koty za płoty:D

Następne będzie na pewno lepsze i podobne to tej inspiracji z Rockzolid.

Masz ustrojstwo do krojenia styropianu zobacz tą technikę wykonania - moim zdaniem pozwala na więcej.

Używając grafitowego styropianu nie malujesz a masz od razu grafitową ścianę pasującą do serpentynitu no i kaseciak od razu ukryjesz . Gdyby gościu zrobił to nie poziomo ale z lekkim ukosem i łamał a nie robił takie okrągłe zakończenia każdego kamienia wszystko  z obsunięciem - IMHO byłoby super no i to zagłębienie jak Rokzolit by wyszło pięknie..

 

Już w przyszłym roku zrobię takie coś bo lutownicę transformatorową mam a i kawałek pogiętego drutu się znajdzie, nie mam talentu do tego ale spróbuję  tylko na grafitowym styropianie i farbach Deco Color Spray.

Edytowane przez deccorativo
Opublikowano

Pomyśle o tym grafitowym :) Co do filmiku to wlasnie od tego uzytkownika wiem o tym hot wire i ogladalem duzo jego filmikow. Ja akurat posiadam bardzo cienki drucik i bardzo się źle chwilami wycinalo. Trening czyni mistrza wiec bede cwiczyl wycinanie. Mam zrobic jeszcze jedno tlo znajomemu z pracy wiec doświadczenie bedzie wzrastać :)

Tak czy siak i tak lepiej wygląda akwarium teraz z tym tlem niz poprzednio i to mnie cieszy :)

Dziekuje za szczere slowa wszystkim :)

 

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Nasz klubowy kolega Timi klei dobre akwaria -Akwaria.pro Przy tym wymiarze, co Ty zamierzasz kupić, to od kogo byś nie kupił, to będzie dobrze. Oczywiście o ile ktoś ma doświadczenie w klejeniu akwari
    • Cześć. Od jakiegoś czasu myślę nad nowym akwarium - 120x40x50, z tym że tutaj (dla mnie) już zaczynają się schody - ciężko jest mi znaleźć jakąś zaufaną firmę, do tej pory patrzyłem i najbardziej zaufany wydaje mi się Myciok, z tym że szukając po internecie byłem w stanie znaleźć różne opinie - na tym forum głównie pozytywne i wystawione nie aż tak dawno temu, więc możliwe że jest u tej firmy lepiej niż było, ale byłem w stanie też znaleźć opinie nie aż tak przychylne więc na dwoje babka wróżyła (jak dla mnie). Dodatkowym pytaniem dla mnie jest tutaj czy szyba 8mm będzie wystarczająca, ale to nie jest tutaj aż tak ważne. Do tej pory byłem w miarę przychylny akwaplastowi (ze względu na cenę), ale przemyślałem i w razie nieszczelności mógłbym mieć małą powódź w pokoju, czego wolałbym oczywiście uniknąć. Z góry dzięki za jakieś nakierowanie, bo rzeczywiście ciężko mi jest spośród firm na naszym rynku wybrać, a co do Mycioka już kiedyś słyszałem pozytywne opinie więc może rzeczywiście zamówienie akwarium u niego wyszłoby najlepiej.
    • Moja a502ps coś nie działa. A502e usuwała żółtawą barwę wody. Ta nie. Może sprzedawca się pomylił ?  Jak u Was ? EDIT: Sprzedawca wyklucza pomyłkę ze względu na kolor. Być może słaby przepływ przez żywicę, jak pływa w ruchomym złożu. Wrzuciłem do solanki. Zobaczymy co z tego wyjdzie...
    • Zgadza się, ale w czasie regeneracji żywica oddaje też zgromadzonym w niej brud. Założeniem podwójnej regeneracji było to, że za pierwszym razem żywica oddaje większość brudu i podlega regeneracji, a druga tura miała skupiać się już tylko na regeneracji 🙂 Ale tak jak już pisałem żadna ze stosowanych przeze mnie metod regeneracji nie dawała jakichś spektakularnych różnic więc stosowałem je naprzemiennie. 
    • A nie zostało udowodnione kilka lat temu na forum, że kolor zupy purolajtowej bierze się z odkładającego się w złożu syfu i nijak nie ma do tego czy złoże zostało prawidłowo zregenerowane czy nie?  Fsęsie, że purolite solidnie wypłukany w czystej wodzie nie będzie puszczać koloru, ale nie poradzi nic na NO3 i odwrotnie - brudny ale prawidłowo sformatowany będzie brudzić ale działać, pomijając dodatkowy niewypłukany syf.  
    • Koledzy, mam dość obojętną wodę w kranie (nigdy nie odpowiada na zaczepki) i szkło bez piasku, z dnem strukturalnym na dnie. Szukam jakiegoś medium do trwałego podniesienia pH bez sypania sody czy innych soli, ale poza kruszonym koralowcem nic nie widzę. Kiedyś było coś takiego ale ze sklepów zniknęło, więc pewnie było po prostu słabe. Może któś, cóś?  450L, 350L wody netto, filtracja FX4 i JBL 901 z grzałką przepływową.   
    • ok, dziękuję, zamówię u tego sprzedającego.
    • Żywice do zbijania NO3 używam już od ponad 6-u lat - początkowo miałem Purolite A520E a po ok roku przesiadłem się na PA202. Regularnie co 2 tygodnie staram się robić kontrolny pomiar NO3 więc mam trochę danych statystycznych (ok 200 pomiarów) 🙂 Testy robię paskami JBL proscan, które skalibrowałem sobie kropelkami JBL, a ostatnio używam jeszcze kropelek Zooklek. PA202 pracowało u mnie prawie 5 lat, po czym wymieniłem je na nowe. W starym (mniejszym) akwarium żywicę regenerowałem jak NO3 dochodziło do 20, w obecnym nowym (większym) dopiero jak przekracza 30, przy czym w starym akwarium miałem dużo mniej ryb niż obecnie 😉 .  W obu przypadkach pierwszą regenerację robiłem po 26-28 tygodniach czyli po ok pół roku. Przy regularnych cotygodniowych serwisach zużywam i podmieniam ok 120 l wody (30%), a gdy NO3 dochodzi do 30 to robię większą podmianę (ok 50%). Gdy kolejne 2 pomiary (co 2 tygodnie) pokazują 30 to planuję regenerację i oczywiście razem z nią znaczącą podmiankę wody (nawet 70%). Czas pomiędzy kolejnymi regeneracjami stopniowo malał i początkowo było to ok 20 tygodni, aż doszedłem do 12-14 tygodni. Od marca 2024 mam nową żywicę, którą regenerowałem po raz pierwszy we wrześniu. Zaskoczeniem dla mnie było to, że już po 4 tygodniach od regeneracji N03 podskoczyło do 30. Na szczęście kilka większych podmian i NO3 spadło, ale po kolejnych 4 tygodniach znowu wskoczyło na 30 i tak się już utrzymuje - dla jasności Zoolek pokazuje pomiędzy 20 a 50. Tak szybki czas po którym żywica mi się zapchała po pierwszej regeneracji wzbudził moje zaniepokojenie i stąd moja ostatnia dociekliwość i aktywność w tym wątku 🙂  Za tydzień planuję regenerację nowym sposobem, o którym pisałem poprzednio - 30 litrów solanki ok 3% (1kg soli), powolny, pojedynczy przepływ przez blok z żywicą. Zobaczymy co z tego wyjdzie 🙂 
    • W akwarystyce problemem jest wiązanie DOC przez żywice. Przy stacji uzdatniania nie ma problemu. Producent określa parametry regeneracji w kolumnie, gdy DOC nie jest problemem. Warunki regeneracji pewnie są tak ustawione, żeby było dobrze (zużycie solanki, czas, efekt) a nie najlepiej (efekt?). Która metoda jest najskuteczniejsza (i co to znaczy)- trzeba zrobić eksperymenty. Pytanie czy bardziej wymagająca metoda regeneracji da na tyle wyraźny efekt, by było warto ją stosować. Myślę że najlepsza (efekt) będzie regeneracja w kolumnie z bardzo wolnym przepływem, solanką z ługiem sodowym (żrący!). Najlepiej na ciepło (do 60 stopni z ługiem). Napisz proszę o wynikach swoich eksperymentów
    • Ja od lat używam takiej owaty: https://allegro.pl/oferta/wloknina-poliestrowa-filtrujaca-owata-600-g-8994288263 Nie pyli i idealnie filtruje wodę - polecam.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.