Jetstorm Opublikowano 18 Grudnia 2016 #1 Opublikowano 18 Grudnia 2016 (edytowane) Witam. Jak niektórzy wiedza miałem nie miłe przeżycie w okresie wakacyjnym ze swoim poprzednim tłem, które musiałem zdemontować po powrocie z Polski. Farba kupiona w sklepie Holenderskim była przeterminowana i odchodziła z tła. Tak jak pisałem w którymś ze swoich postów, że powstanie następne tło i tak też się stało. Był również mały problem ale sytuacja została opanowana. Jeszcze w sobotę dzwoniłem do Deccorativo o pomoc...dzięki Heniu Problemem było delikatne tak jakby rozpuszczanie się farby. Co było dziwne ponieważ tło było spryskiwane przez 4 dni przed wklejeniem do akwarium. Postanowiłem spuścić wodę, wyciągnąć wszystko z akwarium. Następnie zalanie zbiornika ponownie, sprawdzanie czy farba nadal się rozpuszcza na szczescie wszystko bylo już ok i najwyrazniej to co mialo wyjsc to wyszlo. Wszystkie kamienie zostaly wyczyszczone, piasek przeplukany i wyczyszczone szyby. W miedzy czasie spuscilem ponownie wode z akwarium po czym zalalem akwarium woda z dojrzałą biologią, reszta wody poszla z kranu. Odpalenie filtracji i wlanie srodkow stabilizujacych biologie tak dla pewnosci. Dzisiaj sprawdzenie parametrów wody i wszystko grało. Więc postanowilem wpuscic rybki. O dziwo rybki jak popazone smigaly po akwarium i od razu bitki o terytorium, takze mam nadzieje ze bedzie wszystko tak jak powinno. Do wycinania w styropianie urzywalem o to tego pierdzielnika Posiadam tylko jedno zdjęcie z wycinania bo po prostu zapomnialem zrobic Zapraszam do komentowania i oceniania mojego nowego tła Edytowane 18 Grudnia 2016 przez Jetstorm
kwiq Opublikowano 18 Grudnia 2016 #2 Opublikowano 18 Grudnia 2016 wyszło ładnie tyko ciekaw jestem czy w tych szczelinach pomiędzy modułami tła się nie będzie cały syfek zbierał.
pablojogi Opublikowano 18 Grudnia 2016 #4 Opublikowano 18 Grudnia 2016 ciekawy pomysł tylko właśnie jak to się sprawdzi w praniu, pisz co i jak po czasie używania:-)
Bezprym Opublikowano 18 Grudnia 2016 #5 Opublikowano 18 Grudnia 2016 Według mnie, super Wysłane z mojego LG-D722 przy użyciu Tapatalka
Jetstorm Opublikowano 18 Grudnia 2016 Autor #6 Opublikowano 18 Grudnia 2016 Cyrkulacje mam bardzo dobra wiec nie martwię się o zaleganie pokarmu czy gówien po miedzy modułami. Tym bardziej ze moduły w tych miejscach są specjalnie przycinane po skosie i piasek jest na równi z całym tym wgłębieniem. Jakby coś się działo to będę pisał. Tak już na marginesie mowiac to jezeli ktos by szukal inspiracji to polecam sobie ogladnac ta stronke http://www.rockzolid.nl/aquaria.html Jak dla mnie fotka gdzie widoczna jest woda tylko po srodku akwarium jest piekna Mysle o czyms takim już jak bede zamawial wieksze akwarium.
deccorativo Opublikowano 19 Grudnia 2016 #7 Opublikowano 19 Grudnia 2016 (edytowane) Rafał fajnie że się wypłukało co emitowało z tej farby inni nie mieli tyle szczęścia . Tak na przyszłość do tego większego następnego baniaka Gdybyś zamiast styropianu użył grafitowego styropianu to byś bez żadnych farb uzyskał właśnie taki efekt końcowy od razu bez tych gruntów, cementów i farb - więc weż to pod uwagę na przyszłość. Nie ma żadnego problemu w zakupie zamiast białego styropianu zakupić od razu taki grafitowy w kolorze ok RAL 7016 czyli kolor grafitu z ołówka. Są też farby akrylowe bez rozpuszczalnika - wodne do bezpośredniego malowania styropianu w sprayu i w 36 kolorach w tym czarny, ciemno zielony czy brąz. Wyszło ci zupełnie fajnie choć te gładkie płaskie powierzchnie nie chropowate w moim odczuciu są nie naturalne - ale pierwsze koty za płoty Następne będzie na pewno lepsze i podobne to tej inspiracji z Rockzolid. Masz ustrojstwo do krojenia styropianu zobacz tą technikę wykonania - moim zdaniem pozwala na więcej. Używając grafitowego styropianu nie malujesz a masz od razu grafitową ścianę pasującą do serpentynitu no i kaseciak od razu ukryjesz . Gdyby gościu zrobił to nie poziomo ale z lekkim ukosem i łamał a nie robił takie okrągłe zakończenia każdego kamienia wszystko z obsunięciem - IMHO byłoby super no i to zagłębienie jak Rokzolit by wyszło pięknie.. Już w przyszłym roku zrobię takie coś bo lutownicę transformatorową mam a i kawałek pogiętego drutu się znajdzie, nie mam talentu do tego ale spróbuję tylko na grafitowym styropianie i farbach Deco Color Spray. Edytowane 19 Grudnia 2016 przez deccorativo
Jetstorm Opublikowano 19 Grudnia 2016 Autor #8 Opublikowano 19 Grudnia 2016 Pomyśle o tym grafitowym Co do filmiku to wlasnie od tego uzytkownika wiem o tym hot wire i ogladalem duzo jego filmikow. Ja akurat posiadam bardzo cienki drucik i bardzo się źle chwilami wycinalo. Trening czyni mistrza wiec bede cwiczyl wycinanie. Mam zrobic jeszcze jedno tlo znajomemu z pracy wiec doświadczenie bedzie wzrastać Tak czy siak i tak lepiej wygląda akwarium teraz z tym tlem niz poprzednio i to mnie cieszy Dziekuje za szczere slowa wszystkim
Andrzej Głuszyca Opublikowano 31 Grudnia 2019 #9 Opublikowano 31 Grudnia 2019 @Przemo81 Twój temat wydzieliłem jak niżej: 1
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się